1. dünkü istanbul direnişinde ağır yaralanmış bir çocuk. sosyal medyada ameliyat sırasında kalbinin durduğu, ancak tekrar çalıştırıldığı; 24 saat uyutulacağı bilgisi geçiyor. dualarımız seninle berkin.

--- spoiler ---

dün gece okmeydanı'nda, polisin müdahalesi sırasında 16 yaşındaki berkin elvan ağır yaralandı. polisin attığı gaz fişeği başına saplanan berkin okmeydanı eğitim araştırma hastanesinde ameliyata alındı. başındaki gaz fişeğini çıkaran doktorlar beyine kan dolduğunu ve hayati tehlikenin olduğunu bildirdi.

polis berkin'in eşyalarını almak istediği ve aile vermeyince tehdit ettiği iddia ediliyor. avukatlar hastaneye doğru yola çıktılar.

--- spoiler ---

edit: kaynak
  2. "acil durum: 16 yasindaki berkin elvan gaz kapsuluyle yaralandi. kafatasi parcalandi. okmeydani ssk da. durum vahim. olmek uzere. polis giysilerine ve esyalarina el koymaya calisiyor. avukatlar direniyor. grup yorum dan cemal bildirdi! kahrolsun fasizm!" redhack
  3. umarım bir acı haber de burdan gelmez. küçük kardeşe geçmiş olsun. hemen iyileşsin. redhack'in duyurduğu kadar kötü değildir umarım durumu yoksa bu direnişe çocuk kanı da bulaşmış olur ki devlet bunun hesabını kimseye veremez.
  4. haberlerde geçtiği gibi 16 değil 14 yaşında olduğu bildirilen çocuğumuz.

şöyle de bir fotoğrafı var. küçücük çocuk, diyecek laf bulamıyorum. bunlara sebep olanlar, hepiniz yaşattığınız bu iğrençlikler içinde boğulun. bu halkın ahından kurtulabileceğinize halen inanıyor musunuz sahi?
  5. ailesinin avukatinin en kisa zamanda aciklama yapmasini bekledigim minik yurek... ınsanlara bu olayi duyurmaliyiz, artik yeter coluk cocuk gozetmeden yapilan devlet terorune lanet olsun:(
  6. "kaddafi, saddam, mübarek vs bile çocukları yaralamamıştı, öldürmemişti. baskının ve şiddetin boyutlarını görmemek imkansız. geçmiş olsun berkin. "

(ekleme: saddam halepçede sarin gazıyla kürt çocuklarını/annelerini öldürmüştü. onu hariç tutuyorum.)