• şu anda beşiktaş'ta terk edilmiş bir bina kamulaştırılarak kuruluyor.

http://t.co/my3gk3rkfk
  • evin bir sahibi var.
    izin alınıp alınmadığı konusunda resmi bir bilgim yok.
    terk edilmiş değildi sadece kullanılmıyordu ayrıca güvenlik gereği kapısı demir kapıyla kilitliydi.
  • yanlis tahmin etmiyorsam besiktas carsinin oradaki meyhanelerin hemen ust sokagindaki evdir. her gordugumde ne guzel evmis demisimdir. insallah sahibi cikip benim ki bu ev, defolun demez.
  • binanın bir ermeni vakfına ait olduğu söyleniyor.
  • başlığı ben açtım madem, gerizekalıya anlatır gibi anlatmak da benim işim olsun.

bi gidin önce squatting denen kavramı yani işgal mantığını inceleyin.

bak ingilizcesi şöyle "occupying an abandoned or unoccupied area of land and/or a building that the squatter does not own, rent or otherwise have lawful permission to use"

yani diyor ki; sahibi olmadığın, kiralamadığın ya da legal bir iznin olmadığı alanı işgal etmek.

sonrasında da şu oluyor, mekanın legal bir sahibi varsa gelir, ispatlar yasal olarak orayı kullanma hakkının onda olduğunu ve çıkartır.

bu durumda da benzeri bir şey olacaktır belki ama artık gözler işgal edilecek boş ev kovalamaya da başlayacaktır.

o yüzden önemli bir adımdır, ilki de önemlidir, bu üçüncüsü de sonra atılacak olan her adım da.
  • sözlükteki çoğu kişinin 'işgal' kavramından bihaber olduğunu göstermiştir. peh
  • şimdi bir gerzoya anlatır gibi anlatıyorum;

kimsenin malını, mülkünü gasp ederek bunu sevimli şekillere sokarak, toplum hassasiyeti üst noktada olan, öldürülen bir kişinin adını vererek meşru kılamazsınız. adı bile işgal, işgal ne devrimle ne insanla aynı cümlede bulunabilir, kendi içinizde çelişmeyin bari.

devrim diyorlar bir de, hay allahım. bizim beykoz'da bi evimiz var, 3 katlı, bahçeli... kimse de oturmuyor, gidin işgal edin, devrim de yapabilirsiniz, lakin kafanızı götünüze sokmaktan çekinmem, çok devrimci ruhluyumdur.
  • siktimin anarşistleri tarafından işgal edilen ev. solcu falan demeyin şunlara olm lan. adamlar bildiğin eşkıya.

"kamulaştırma"yı da devlet yapar. gerzek gerzek konuşup da "görözökölöyö anlatır gibi anlatoyorom" demenin alemi yok.

berkin'in adını pis işlerine kılıf uydurmak için kullananlar onu tekrar tekrar öldürüyorlar başka bir şey değil!

al bunları vur cenazeye gidip parti reklamı yapan siyasal rantçılara. aynı bokun laciverti.
  • berkin elvan öğrenci evi nasıl kurulur? öncelikle ailesinden bu iş için izin alırsın. gidersin parası neyse toplar ve bir evi kiralarsın. sonra insanlardan bağışla vs bir şekilde orayı adam edersin. berkin elvan öğrenci evi hayırlı olsun.

beşiktaşın göbeğinde boş duran bi evi gasp edip "berkin elvan öğrenci evi" kurmak ne demek ya? o bina orada, beşiktaş gibi biyerde yarrağımın keyfi yüzünden boş duruyor olamaz. büyük ihtimal depreme dayanıklı değil, çökme tehlikesi var. mülkiyet hakkı vs olayını geçtim arkadaş, sen malsın tamam anladık da, bir sürü öğrenciyi yanına toplayıp onların da can güvenliğini hiçe saymak da neyin nesi lan? belki ev astbestli. belki evi ilaçladılar ve bisüre girilmemesi gerekiyor. ve belki de evin içersinde yuvalanmış haşereler yüzünden bir sürü kişi ısırılıp hastalık kapacak? evin bozuk paslı borularındaki suları kullanıp hasta olacak?

ya bak geçtim mülkiyet hakkını, insan sağlığı diyorum. can güvenliği diyorum. bana gelip dalyarak dalyarak occupy filan diyorlar. bak arkadaşım bu yapılan gidip gezi parkını işgal etmek gibi bişey değil. gezi parkı herkesin ve orada olma hakkını kimse senden alamaz. ama o bina herkesin değil. adamın yahut şirketin/vakfın malı. ve seni her şekilde ordan siktir etme hakkı var. eşkiya mısın öğrenci misin amk? bari ölü bir çocuğun adını kullanmayın. ayıptır ya.

benim bildiğim squat çömerek yapılıyo arkadaş. spor o. arada yapın filan beyninize kan gitsin.
hesabın var mı? giriş yap