şükela:  tümü | bugün soru sor
  • berlinde yenilen donerin istanbulda yenilen migde bozucu doneri sikip atmasiyla sonuclanir.doneri almanlar sahiplense sesim cikmaz o derece.yazar burada doneri almanlar yapiyo sanki amk diyerek
    kendisini trolluyor

edirne sinirlarindan disari cikamamis yurdum ergeni insanlara ezikmisiniz fakirmisiniz demeye devam etsin gercekler bu almanyadaki en dandik donerci bile burada isim yapmis donercilerden lezzetli.
  • ıstanbul dönerinin, yani bildigin yaprak dönerin közlenmiş biber ve domatesle servis edildiği halinin şahsimca kazanacağını düşündüğüm kapışma.

ikisini de yerinde yemiş biri olarak; içinde her seyin olduğu bir berlin dönerini yedikten sonra kusmuştum.
  • alman ve almanya'da yaşayan türklerin beğenisi ilgili fikirler verebilecek bir karşılaştırma. berlin döneri dediği de cacıklı döner.
  • berlin dönerinin sikip atacağı versus. öyle bir döner ki kıçımı dikmeye yeltendim içimden çıkmasın diye.
  • almanya'daki dönerler daha sucuğumsu tada sahip olduklarından forever türkiye döneri

ayrıca karşılaştırma bir alman standartı ile türkiye'deki 5 liralık dönerler üzerinden yapılıyor sanırım, okuyan da türkiye'deki tüm dönerler kedi, eşek ve martıdan yapılıyor sanacak
  • istanbul'da döner olmadığı için geçersiz karşılaştırma.

berlin döneri vs. ankara döneri olsaydı farklı kulvarlarda başabaş denilebilirdi.
  • berlin doneri , tavuk , hindi , kivam artirici (cin tuzu) , protein tozu , kemik tozu olan kisaca her turlu mutasyona ugramis fabrikasyon usulu donerdir .camur atmak icin yazmadim baska turlu ucuz olamazdi.ayrica pekcok alman begendiginden degil ucuz oldugu icin gider.istanbul da marti doneri yedigini bilirsin , dusunmezin.
  • her iki şehirde de çok güzel dönerler yedim.ama sunum olayı gerçekten berlin'de daha iyiydi.kumpir doldurur gibi garnitür,sebze,yoğurt ve acı sos tarzı şeylerle süsleyince güzel olmuş.ama zevk meselesidir burda fanboyluk yapip birbirine hakaret etmek büyük mallıktır.
  • sayisal herhangi bir sonuc sunamayacagim karsilastirma. cunku berlin'e gitmedim, istanbul'da da doner yemedim.

ama baska bir avrupa ulkesinde 4 euro'ya yedigim o mukemmel doneri hayatimin hicbir doneminde yemedim.

et yemekten usandiracak kadar doldurulmus bir doner. icinde sogan, havuc, kirmizi lahana gibi eklentiler. istediginiz kadar degisik sos; yogurt sosu, mayonez, ketcap, hardal, aci sos falan bir ton bi sey.

ekmegi ince, tikabasa et dolu. canim cekti lan.