şükela:  tümü | bugün
 • 2016 yılında yayınlanacak olan ve north and south, hobbit ve hannibal'dan hatırladığımız richard armitage'ın baş rol alacağı dizi. richard jenkins, michelle forbes, rhys ıfans da kadrodalar.
 • 2016 ekim ayında yayına girecekmiş takibe aldık.
 • ilk iki bolumuyle gelecek vaad eden dizi. oyuncular cok iyi secilmis.
 • john le carre'nin kitaplarındaki tadı seviyorsanız kaçırmamanız gereken dizi. içinde teroristlere yardım eden bir türk de bulunmakta.
 • oyunculuk güzel zaten diziyi taşıyan tek unsur, hikaye ve akıcılık maalesef ortalamanın altında birde her bölümün elli dakika ve fazlası olduğunu göz önüne alırsak bazen çekilmez bir hal alıyor.

  homeland ayarında değil ama yine de ilk sezon için kabul edilir bir seviye tutturmuştur.
 • 10 bölümlük 1. sezonu biten, fazlasıyla underrated dizi.
 • 2. sezonu hakkında hala bilgi olmayan başarılı dizi.
 • 2017'de yayınlanmak üzere epix'in 10 bölümlük ikinci sezonu duyurduğu dizi. armitage'nin spooks ve strike back'deki güzel oyunculuğu burada da baştan sona ortalığa sinmiş, dizide -genellikle ingiliz[bbc] ve/veya kanada yapımlarında görülen- değişik bir teatral/puslu bir hava var ki, abd orjinli benzeri dizilerde pek alışık olunan bir durum değil bu.

  keşke matthew macfadyen de kadroda olsa, 10 sezon seyredilir demekten kendisini alamıyor insan. zaten ilk sahnede armitage'yi görünce istasyon şefi de harry'dir dedim ama tutmadı.

  edit: yıllardır izlediğiniz en iyi dizi olabilir ve 7.nci bölüme gelmeden puppetmasteri buldu iseniz gerçekten zekisiniz. yönetmen, oyunculuk, senaryo ve olay örgüsü ile evet 10 sezon izlenir.
 • ilk bölümünü tuttum. insan istihbaratı üzerine fena düzeyde açık kaynak bilgi sahibi oldum sayesinde. esas oğlanımız daniel karşı istihbaratçıdır ve olaylar gelişir.

  dizinin ilk bölümünden anladığım; güncel vakalar üzerinden bir harman yapılıyor. ışid, edward snowden gibi mevzular geçince de aha dedim tamam, izlenir bu dizi.

  sekreteriyle takılan istasyon şefindeki gönderme: david petraeus

  her bölüm için ayrıca bol spoilerlı inceleme yazıları yazmayı düşünüyorum bu arada, badilere selam olsun. *

  (bkz: reserved)
 • spoiler içerir. bu arada konu ve kurguyu o kadar kompleks şekilde veriyorlar ki, beynin parçaları birleştirmesi zaman alıyor bildiğin.

  ikinci bölüm için dikkatimi çekenler; bölümün ana teması losava-suud kardeşler - ışid/suudi arabistan üçgeninde kurulan bağlantının shaw tarafından açık edilmesinden duyulan panik halinin ve yapılanların anlatılmasıydı.

  istihbaratçıysanız beyninizin her santimetre karesini kullanmanız gerek, bütün mesele esasında bu ve bunu belli ki gözümüze sokacaklar. kamera kayıtları için operatör çocuğa futbol sevdasından girip bisikleti çaldırma bahanesinden çıkan daniel için amaç 30 saniyede çocuğu tavlayıp görüntülere kısa ve illegal yoldan ulaşmaktı.

  thomas shaw imzasıyla cia içinden bilgi sızdıran, kirli çamaşırları sürenin hector olduğunu öğrendik. adam aynı zamanda suud istihbaratı'na çalışan faisal'ı da entegre etmişti.

  hector'un açtığı dolabın köşesindeki isim: yuri g.
  (bkz: yuri gagarin)
  ilerleyen bölümlerde hector'un kim namına iş yaptığı açığa çıkmazsa şimdilik şüpheli ruslar. hector'un yapacağı işlerin talimatı o taraftan geliyor olabilir mi acaba?paket dolaba girdiğinde isimlik ters, paket alındıktan sonra isimlik düzeltiliyor.

  ...

  nasıl bir istihbarat ağı kurulmuşsa artık, sadece semboller üzerinden elemanlar ve ajanlar arasında bağlantı kuruluyor, isimler değişse de yapılan iş disiplini milim sekmiyor.

  ...

  daniel'ın peşine takılan adamı kısa süreliğine atlatıp adamın daniel'ı kaybettiğini düşündüğü an yanına yaklaşıp "her kim adına çalışıyorsan şuraya şu saatte gelin" dedikten sonra aracın plakasını bildirdiği sahne fenaydı. daha fenası, daniel akşam buluşma yerine gidip alman istihbaratçısı bi' hatunla sohbet etti, hatuna ismini sordu, hatun söylemedi filan. sen hans için çalışıyorsun muhabbetinde hatun sen de frost'un ayak işlerini yapıyorsun gibi bişiler dedi ki bunun anlamı karşısındakine kafasında verdiği değerdi. gazeteci kurye hatunun ölümüne sebep olan bebeliğin fotoğrafını verdikten sonra sohbet bitip de hatun giderken ne dese, seninle tanışmak güzeldi ester krug. bu da daniel'in hatuna doksandan attığı gol oldu sanırım.

  bu arada losava'nın dairesine sinyal istihbaratı sağlamak için yerleştirilen böcekler, vericiler bana nedense fetö'cü emniyet istihbaratçıların vakti zamanında yedikleri naneleri anımsattı. bu işi yapabilmek için cia istasyon şefi steven frost'un alman meslektaşından operasyon yapabilmek için izin istemesi enteresan bir müttefiklik ilişkisini açısından dehşet bir sahneydi. alman istihbaratı kendi toprakları üzerinde başka bir ülkenin istihbarat birimlerinin operasyon yapmasına izin verdi. vay anasını sayın seyirciler.

  bu arada steven frost bana neyi çağrıştırdı?
  hahaha.
  safe house, tobin frost