şükela:  tümü | bugün
 • berlin'de wittenau tren istasyonunda bebek arabasıyla bekleyen iki kadına türkçe konuştukları için alkollü bir erkeğin saldırması durumudur. saldırgan kadınlardan birini kolundan tutup, sarsmış ve almanca konuşmaya zorlamış, kadınları sözlü olarak tehdit etmiş ve kemerinin tokasıyla vurmaya yeltenmiş.(bkz: https://www.dw.com/…dın-saldırıya-uğradı/a-50011200)
  avrupa ülkelerinde artan ırkçılık insanların özgürce yaşamalarını tehdit ediyor.
 • ırkçı her yerde ırkçı.

  tanım: 21. yüzyıl adına üzücü bir olay.
 • şimdi bu konuyu akp'nin orantısız suriyeli besleme meselesiyle kıyaslayanlar damlar.

  tanım: alman ekonomisine ve sosyal yaşamına katkı sağlayan türk asıllı vatandaşlara yapılan ırkçı saldırı.
 • o alman hıyarı berlin’de bugünden sonra yaşayamaz.
 • ırkcılık filan yok. o ülkede yaşıyorsan o ülkenin dilini konuşacaksın. hiç kimse doğduğunda kimseden nefret etmez. nefret, sonradan gelişir. kendinden nefret etirmeyeceksin. bizim türkiyeller avrupada doğru durmuyorlar. sonra ırkcılık artıyor. nefret artıyor diye beste yapıyorlar. sen doğru durmazsan nefret artar tabii. sanki almayan sanayisine bir katkınız var. yaptığınız hamallık. hamal her yerden bulunur. almanlar zamanında türkiyelileri mızıka ile karşılamışlardı. eğer nefret varsa biraz kendine bakacaksın.
  bütün alamancılarda gördüğüm şey. hepsi almanlardan nefret ediyor. tabii alman işci başı calış diyor. bizim anadolu miskinlerine batıyor bu laf. disipline ayak uydurumıyor bizimkiler. ben almaya'da carşıya saldırı olunca ölen almanlar için oh iyi olsun hepsi ölsün diye yazan almancılarıda okudum.
  edit: istediğiniz dili istediğiniz yerde konuşun. almanda zaten size türkce konuştuğunuz için saldırmadı. gıcıklıklık yaptığınız için saldırdı. kabul edin işte avurpa standartlarına uyum sağlamadığınız gibi, iyi güzel bir kültürünüz varmış gibi bizde varız diyorsunuz. alman disiplinine uyum sağlamıyorsunuz. sanki almanyaya beden işcisi olarak gelmemişte oranın sahbi gibi hareket ediyorsunuz. almanları rahatsız etmekten öteye gittiniz yok. şahşen suriyeli arsızlardan bir farknız yok o saldıran almanda artık bazı şeyler birikmiş. saldırdığı aslında o iki kadın değil. sizin yaptığınız biriken arsızlıklar. . arkadaşlar siz almanya'ya fatih olarak girmediniz. (niyettiniz vardı. ama viyanada iki seksen uzadınız havanızı aldınız) işci olarak girdiniz. siz doğru durmuyorsunuz adam niye size katlansın. biraz haddinizi bilin canım artık
 • iki insan kendi aralarında istediği dili konuşur. bunu hazmedemeyip saldıran net ırkçıdır. türk nefreti ile dolu yorumcular içlerindeki kini kusmuşlar yine.
  hoşumuza gitse de gitmese de farklı kültürlerle birlikte yaşamak zorunda kalacağız. dünyanın gidişatı bu yöne doğru.
 • yukarda ki yazar iyi olmuş yazmış ne diyim ki kendi milletine bu kadar düşman başka millet var mı acaba ?
  ortada bebekli bir kadına şiddet var bu durum hiç bir sebeple kabul edilemez.

  türkçe konuştukları için dayak yemekten bahsediliyor bu durum ırkçılık değilde nedir ?
 • dünyanın her yerinde ırkçı ve pislik insanlar vardır bu kaçınılmaz. türkiyede bu insanların oranı almanyadakinden onlarca kat fazladır bu arada o yüzden kalkıp da "almanya çok reröre yeah" yazmayın kalbinizi kırarım. ha orası medeni bir ülke olduğu olduğu için görgü tanıklarının olduğu bir taciz durumunda adamın götünden kan alırlar merak etmeyin, buradaki gibi ilk duruşmada salmazlar. endişe edilecek bir durum yok özetle.

  edit: almanyada yaşayan gurbetçilerin çoğunun sosyal devleti suistimal eden, çocuk parası ve işsizlik maaşı alıp evde göt büyüten, sonra da kalkıp ekmeğini yediği ülkeye bok atan tipler olması bu saldırıyı ırkçı olmaktan çıkarmaz. (bkz: çoğu)
 • daha doğru düzgün yaşamasını bilmeyen sarhoş, kadına saldırır. burada doğru düzgün yazamayan sarhoşlar ise destek verir.
 • serbest bırakılır derdim de almanya'nın hukuk devleti olduğunu hatırladım..

  tanım: tüm alman halkına mal edilmemesi gereken çirkin saldırıdır.