şükela:  tümü | bugün
 • iki insan kendi aralarında istediği dili konuşur. bunu hazmedemeyip saldıran net ırkçıdır. türk nefreti ile dolu yorumcular içlerindeki kini kusmuşlar yine.
  hoşumuza gitse de gitmese de farklı kültürlerle birlikte yaşamak zorunda kalacağız. dünyanın gidişatı bu yöne doğru.
 • (bkz: #93893655) almanya’da dört ay yaşayıp, türklerin alman ekonomisine %1 katkı yaptığını [uyardılar eklemesi: alman sosyal hayata ve ekonomiye katkısı olanlar türklerin %1’i demiş: değişen bir şey yok, yine denyoluktur bu söz.] düşünen yazarların toplandığı denyo turnusolu başlıktır.

  dört ayda %1 katkı yaptığını tuvalete giderken mi fark ettin dangalak? almanların yapmaktan imtina ettiği ne kadar iş varsa önce türklerin sonra da bulgarların sırtında. sence ekonomiye daha fazla nasıl katkı verilir?

  almanlar genellikle arge aşamasında çalışır, üretim kısmı üç milyona yaklaşan nüfusuyla türklerin sırtındadır. yiyecek sektörü neredeyse türklerdedir ve harıl gürül vergi öderler, kiosk/bakkal sektörü türklerdedir yine aynı şekilde deli dehşet vergi öderler; ev tamiri/bakım/taşıma(umzüge) işleri neredeyse türklerdedir, geçen bir ağbiyle konuşuyorduk, 3 aylık hasılat 30,000 euro ama yaklaşık 10,000-12,000 vergisi var, diyordu. nedir bu? ekonomiye katkı değil de senin dört aylık sifon paranı ödemek mi? bilmiyorsun madem sus, akıllı sansınlar.

  tanım: ırkçılıktır, faşistliktir, geçit verildiğinde bu tüm dünyaya yayılabilecek kuvvette ve güçtedir.
 • daha doğru düzgün yaşamasını bilmeyen sarhoş, kadına saldırır. burada doğru düzgün yazamayan sarhoşlar ise destek verir.
 • ırkçılar için türk türk’tür boşu boşuna kendinizi oradaki türklerden ayrı tutup oradaki türkler bunu haketmiştir gibisinden konuşmayın. oradaki türklerin en son gidenleri bile 45 sene emek vermiştir almanya’ya. ve almanların tenezzül etmediği bok temizleme, vücudu yıpratan ağır sanayi, boya, inşaat gibi türlü pis işte çalışmışlardırlar.

  tamam bu insanlar dünyanın en elit en seçkin en kural tanıyan insanları değiller ama bu tip insanlara her allah’ın günü sövenlerin çalıştığı odtü, bilkent mezunlarının dolup taştığı iş yerimde çalışanların kural tanımamazlıkta bu insanlardan çok da farklı olmadıklarını defalarca gördüm.

  çomarlık ne kadar genlerimizde de olsa bu saldırıyı hakettiğimiz anlamına gelmez. muhtemelen alman devleti de bu saldırgana ciddi bir yaptırımda bulunmaz. ne kadar domuz yersen ye ne kadar almancan iyi olursa olsun bir ırkçı seni gözünden tanır kara kaşını bahane eder.
 • turkiye'nin kibris'a gocmen gondermesi ile ilgili mesaj hakli, ecevit'in en buyuk hatasi turkiye'de issizlik fazla, bir kisim vatandasi kibris'a gonderelim demesi. fakat orada da yapilan secim yanlis. dogu ve g. dogu'da issizlik cok diye oradan secildi vatandaslar. arastirilirsa bunun dogrulugu teyid edebililir. her turk kimligi tasiyan turk degil. entry sahibi de bu gruptan.. surekli turkiyeli kelimesini kullanmasindan belli. almanya konusunda da sorunun buyuk kismi soyledigi gibi "turklerden" degil "turkiyeliler" den kaynakli. almanya'da "biji apo" t-shirtleri ile gezip yalnizca polisle basi derde girince turk olan serefsizler en bariz ornegi.
 • hayat böyle işte.

  sen kendini arap'tan üstün gördüğün için onu istemiyorsun, diline tahammülün yok.

  arap zenciye yapıyor aynısını. batılı da sana yapıyor işte.

  herkes bir altındakine yapıyor. ama herkes üstündekine küfrediyor.
 • ana dilinde konusan iki insana irkci saldiri yapilinca, “ama onlarda aralarinda almanca konusacak” diye akla hayale gelmez tespitlerde bulunan, yabanci dil bilmeyen ve muhtemelen schengen vize basvurusu zamaninda siktir yiyince kendince almancilara nefret kusarak rahatlayan bir adet yazar iceren baslik.
 • ırkçılığı abartmanın da normalleştirmenin de anlamı yok. insanlar ana dilleri neyse, kendi aralarında o dille konuşabilirler, kimse sırf almanya'da yaşıyor falan diye eşiyle, arkadaşıyla almanca konuşmak zorunda değil. kaldı ki haberde türklerin almanya'da yaşadıklarından falan bahsedilmemiş, bu insanlar turist de olabilirler. bu tür olaylarda ırkçılık üzerinden ciddi cezalar uygulanırsa ırkçılar sarhoş da olsalar dillerini tutmayı, hareketlerine dikkat etmeyi öğrenirler.
 • almanya vatandaşlarından bahsederken "alman", türkiye vatandaşlarından bahsederken "türkiyeli" ifadesini kullanan çifte standartçıların tepkilere rağmen hala "mağdur kesime" nefret kustuğu başlık.
 • dünyanın her yerinde ırkçı ve pislik insanlar vardır bu kaçınılmaz. türkiyede bu insanların oranı almanyadakinden onlarca kat fazladır bu arada o yüzden kalkıp da "almanya çok reröre yeah" yazmayın kalbinizi kırarım. ha orası medeni bir ülke olduğu olduğu için görgü tanıklarının olduğu bir taciz durumunda adamın götünden kan alırlar merak etmeyin, buradaki gibi ilk duruşmada salmazlar. endişe edilecek bir durum yok özetle.

  edit: almanyada yaşayan gurbetçilerin çoğunun sosyal devleti suistimal eden, çocuk parası ve işsizlik maaşı alıp evde göt büyüten, sonra da kalkıp ekmeğini yediği ülkeye bok atan tipler olması bu saldırıyı ırkçı olmaktan çıkarmaz. (bkz: çoğu)