• gerçekten kısırlaştırmalık bir toplumuz.

ulan bir yıldır g. kore'deyim, adamların yaşam tarzına onlardan çok saygı gösteriyorum. herkes mutlu mesut yaşıyor. zaten pek türk de görmedikleri için tarihte yaptığımız güzelliklerden dem vurup tekila falan ısmarlıyorlar gecelerde. saygı, hürmet eksik omuyor hem benden hem onlardan. bunları falan görseler yeminle afaroz ederler.

çomarlık cidden kötü bir şey. davar herifler ya.
  • medeniyete patinaj çekmiş konvoy.

çalışma ve oturum izinleri iptal edilip derhal sınır dışı edilmeleri gerekli.
  • bunlar ne medeniyeti ne de sosyal devleti hakediyorlar. yerleri tam olarak ortadoğu çukurudur.

coğrafya yeminle kaderdir bu tipler orada rahat rahat yaşarken bizim, yani eğitimli düzgün kimseye bulaşmayan insanların canı çıkıyor.
  • bizimkiler her zamanki gibi de kırmızı ışıkta geçen bisikletliye şaşırdım ben.
  • türk bayrağını da sallıyor ya, bize yapabileceği en büyük kötülüğü yapıyor. direkt sınır dışı edip pubg'deki gibi uçakla suriye savaşının ortasına atacaksın. orada çeksin toyota kamyonetle driftini.
  • adaletini seveyim dünya. benim buradan kalifiye eleman olarak iş bulup oraya gidebilmem için kırk takla atmam gerekirken, adamlar sırf orada doğdukları için medeniyetin ortasında kendi kafalarına göre yaşıyorlar.
    böyle mallık yapanların kasten toplum huzurunu bozup kazaya sebebiyet vermekten sınırdışı edilmesi lazım. gelsinler burada yapsınlar çomarlıklarını, alışığız nasılsa.
  • o bayragi sallayan ve eslik edenlerin hepsini vatandasliktan cikarmak en guzeli olur. bu kadar rezil edilmez bir ulke.
  • (bkz: entry nick uyumsuzluğu)

t: şaşırtmamış durumdur. adamlar aynı memleketlerinde yaşadıkları gibi yaşıyorlar. tek farkı satın alım gücü yüksek bir ülkede euro ile maaş alıyor olmaları. mercedes ve bmw'leri çekince bir şey değişmiyor, çomar yine çomar, kıro yine kıro olmaya devam ediyor. bu tarz davranışlara rağmen günlük hayatta almanlar gerçekten şaşırtıcı derecede kibar, saygılı ve yardımsever ya, ben esas buna her gün şaşırıyorum.

ayrıca doğup büyüdükleri ve yaşadıkları ülkenin en basit kurallarını bile sürekli yoksayan ve yakalanınca da "ırkçılık" kartını oynayan bazı gurbetçiler var ya, gerçekten almanlar için üzülmeme sebep oluyor.
  • medeniyetin beşiğinde yıllarca yaşayıp,ilkel kalmayı becerebilmek de bir yetenek.
  • (bkz: auslander raus) diyince de adamlara ırkçı diyorsunuz sonra.
hesabın var mı? giriş yap