• gurbetcilerimiz yine bizi utandirmak icin is basinda. berlin'in islek caddelerinden birinde (bkz: zoologischer garten) yayalari tehlikeye atacak sekilde drift yapan gurbetcileri iceren bir video. bari o bayragi cikarmasaydin... almanya'da turkum deyince onyargiyla yaklasilmasini en guzel aciklayan olay.

haber linki
  • alaçomar'lar tarafından gerçekleştirilmiş eylem.

alaçomar: almancı çomarı

büdüt: allahın çomarı bayrağımızı karıştırmasa işe yunanistan'a olmadı afganistan'a itelerdik de bayrak bozuyor işi...
  • medeniyetten nasiplenmek bu kadar zor olmamalı
  • ozellikle bayrak sallayanı tutup, uzun donem askere almaya kalksalar, fatih urek modunda “ben var gurbetcii aabiii..nein askerlik, ja avanta..”
  • ben utanmadım şahsen. güzel bir görüntü.
    hep e-5'de bu magandalıklara biz mi maruz kalacağız.
    birazda avrupa çeksin bunların kahrını. *
  • çomar her yerde çomar. gece gerdeğe gireceksin diye yol kesmek nedir. git konvoyunu insanca yap. buna laf eden yok. ama yol keesip milletin haklarına engel olamazsın

geçen sene de böyle bir konvoya hatrı sayılır cezalar verilmişti diye hatırlıyorum. akıllanmamışlar demek ki. umarım yüklü cezalar alırlar
  • para-çokomel eğrisi grafiğinde denk gelen kısım ile zarfa hangi seçeneği koyduğu belli olan gurbetçidir. bu gurbetçiler türkiyeyi "aşırı" özler ama bir türlü gelmezler, hayatlarının sonuna kadar "kıskanmayı" tercih ederek kahrolurlar. sürekli geçinemediklerinden yakınırlar yeni aldıkları evde otururken ve yeni aldıklarını sıfır arabalarında sehayat ederken.
  • suriyeliler türkiyede ne ise, adapte olamamış türkler de almanya’da odur. bunu yapan adamın bir hayat gayesi var mı, bunu ne için yaptı, yapmak ona ne kazandırdı cidden cevaplarını kendi ağzından duymak isterim.

edit: kastım; yıllardır adapte olamamış, kendini eğitmemiş, çoluğuna çocuğuna da aynı eğitimi veremeyip çomarlık kanına işlemiş görgüsüzlereydi. genelleme yaptığım için kendimden utandım resmen. sürçülisan ettiysek affola.
  • bu kadar görgüsüzü hatta hayvanı tr'de yok. çünkü avrupa'daki türkler kendi kapalı komünite yaşamlarında bu davranışları iyice yüceltip türklüğün gereği gibi algıladıkları, kendilerini diğer azınlıklar gözünde üstün gösterdiğini düşündükleri, kendilerine hayran olunacağını düşündükleri için yapıyorlar bunu. almanların kendileri hakkında ne düşündüklerini çok iyi biliyorlar, bu davranışları da ergenlerin anne-babalarının damarlarına basıp onları iyice sinir etmek için yaptıkları saçma sapan hareketler gibi aslında. almanlar ya da diğer avrupalı halklardan ne kadar fazla cık cık sesi duyarlarsa o kadar hoşlarına gidiyor, diğer azınlıklar gözünde de o kadar değerleri artıyor. entegre olmamak için ellerinden geleni yapıyorlar.
  • utanç verici bir durum.
    türk bayrağını görmesem araplar yapıyordur diyecektim.
    bu davarlar adına almanya'dan özür dilerim

edit: türkiye bu kişiler ile ilgili " ülke itibarını zedeleme" konusunda yasal işlem yaparak almanya'dan özür dilerse eğer, türk halkı ile ilgili kitlesel düzeyde çirkin algı oluşturmak yerine bir kaç zibidinin olumsuz davranışı olarak konu kapanabilir.

edit 2: aklıma geldikçe çıkıp geliyorum. abi gerçekten yoruldum. hem kendi ülkem de hem de ülke dışında gurur duyacağım haberler yerine böyle abuk subuk olaylara tanık oluyorum. birileri adına utanmaktan sıkıldım artık.
    göz estetiği ile bir değişiklik yaparak japon vatandaşı olup kurtulacağım sizden.
    çakma japon olarak en sevdiğim çiğ köftemi ve kebabımı kalbimin bir köşesinde bırakarak, çiğ balık yerim, kalan her şeyide sineye çekerim. göt oğlanları!
hesabın var mı? giriş yap