şükela:  tümü | bugün
 • söyle bir seydir. bir de utanmadan hayvanat bahcesi koymuslar.

  ulan sehirde 2 tane hayvanat bahcesi olur mu? birini kapatip toplu konut yapsaniza?

  bos arsa'nin seksi fotograflari icin tiklayiniz.
 • âlmanlarda hiç kafa olmadığının göstergesi. insan bir nazi kışlası, ne bileyim, bir ikinci dünya savaşı müzesi yapar, oradan otel motel, yürür.
  sonra "vay efendim ab çözülüyor", "yok efendim almanya türkiye'ye muhtaç", "oof of, almanlar havalimanını açamadı, bizim üçüncüyü kıskanıyorlar" falan...
  bu kafayla tabii batarlar!
 • almanlarda inşaat sektörünün gelişmemiş olduğunu gösterir. koca alan var, yapacak birşey bulamamışlar.
 • almanların kafasının çalışmadığının değil müslüman olmadığının göstergesi. müslüman olsalar böyle müsrif olmazlardı, israf etmezlerdi o muazzam arsayı. allah'a şükür bizi bunların kafasında olan insanlar yönetmiyor yoksa böyle israf ederdik koca koca arsaları.

  oraya bir avm, bir toplu konut, bir otel efendime söyleyeyim en azından ali ağaoğlu gibi girişimciye bırakılsa bir dolu para kazanırlardı. bu parayla yedi sülaleleri kurtulurdu. üstüne üstlük bir avantajları daha var bu parayı ülke ekonomisine dahil etmelerine gerek bile kalmazdı, kendileri aralarında bölüşürdü bizde bölüşüyoruz ama bizim para aniden uçup değersizleşebiliyor halk arada mırın kırın ediyor, bu riskte yok onlarda.
 • bu ne yaa bir sürü ağaç var. hepsini kesip yandaşlara avm yaptırsınlar. hem inşaat şirketleri, hem arazi sahibi hem de avm'yi diken kazansın.

  şu almanların da hiç kafası çalışmıyor. biraz da faturayı yüksek gösterip, vergiden muaf oldu mu tamamdır. kıps ;)
 • şöyle tetonik cermanik 4 tane kapıyı kuzey-güney, doğu-batı doğrultusunda yerleştirirlerse yan taraflardan girmenin imkansız hale geleceği arsa.
 • boşuna tespit kasmaya laf anlatmaya çalışmayın. gezi olayları henüz başlamamışken bir ak gencimiz ile özelden tartışmaya girmiştim. park yerine yapılacak binaların ve bu tarz şeylerin ekonomimize katkısı olacağından vs. bahsetmişti. ben de tam olarak berlin'deki bu parkın fotoğraflarını atıp ''almanya dünyanın en güçlü ekonomilerinden biri ve bunu parkları yıkarak yapmadılar'' demiştim. o da bana direkt ''ama onlar da gurbetçilerimize zulüm ediyor vs.'' diye başlamıştı. konumuz o değil dedim ama tahmin edeceğiniz üzere sürekli tartışmayı başka bir yere çekerek en sonunda ''çok biliyorsun, benim almanya'da akrabalarım var her sene giderim senden daha fazla gördüm orayı'' ya getirdi. kısacası herşeye bir cevapları var ve bundan tatmin oluyorlar. siz gidin hayatınızı yaşayın.