şükela:  tümü | bugün
 • bir yazar. aslen sharpe serisi ile tanınan biri. ama çok başarılı "the warlord chronicles" ile de göz doldurmuştur.
 • napolyon savaşlarını anlatan sharpe serisi, beşinci yüzyıl britanyasında geçen ve arthur efsanesine gerçekçi yaklaşımla bakan warlord chronicles ve 14. yüzyılda fransa ile ingiltere arasında yaşanan yüzyıl savaşlarında bir ingiliz okçusunun başından geçenlerin anlatıldığı the archer's tale gibi eserlerin yazarı.

  gerçekçi ve kanlı savaş tasvirleri ile kendine has bir okur kitlesi edinmiş bir son dönem bestseller yazarıdır bernard cornwell.

  (bkz: the warlord chronicles)
 • (bkz: harlequin)

  (bkz: vagabond)

  (bkz: heretic)

  ya da

  (bkz: the grail quest trilogy)
 • en son olarak da the saxon stories serisini yazıyor. şu an 5. kitapta.
 • (bkz: azincourt)
 • tarihi roman konusunda ustalaşmış bir yazar.

  gerek ikili mücadeleler şeklinde olsun gerekse devasa bir savaş olsun aşırı detay vermesine rağmen adeta size o anları yaşatır. kitapların aksiyonu yüksek bu kısmını herkes kotaramaz. mevzuya ingiliz tarafından bakar haliyle, bunu az da olsa hissedersiniz ama zararsızdır. genelde, beş para etmez alt tabaka yaramaz bir kahraman yaratıp hikayesinin ortasına bu karakteri koyar ve zaman zaman üstleri ile papaz eder. bunu şikayet amaçlı yazmadım aksine cornwell'in imzası niteliğinde bir kalıp ve bence yazar ile aranızda bağ oluşmasına sebep oluyor.

  tarihi romanları sevenlerin kesinlikle tecrübe etmesi gereken bir yazardır.
 • kitapları dizi olsa burda 8000+ entry , imdb 9+ puanlar, dizi sitelerinde top viewlerde üst sıralarda , twitterda tt olacak kadar potansiyelli olmasına karşın, kitaplarıyla kimsenin tanımadığı george r.r. martin gibi bir yazarın bile esin kaynağı olan büyük yazar. metroda vapurda bile okusanız modern hayattan sizi koparıp orta çağın içinde kendinizi buldurabilen bir tasvir ustası. ancak bunlara rağmen şu anda kitapçılarda eserleri malesef bulunmamakta ancak nadir kitap gibi ikinci el aracılığı ile ulaşılabilmekte.
 • kordior yayıncılık'tan gelen e-mail'e göre, the warrior chronicles* serisinin ilk kitabı olan the last kingdom'ın, ülkemizde 2015'in ikinci yarısında yayınlanması öngörülen yazar. elçiye zeval olmaz.
 • türkçeye çevrilmiş olan kutsal kasenin peşinde ve savaş lordu yıllıkları serisinin yazarı. ayrıca azincourt adlı bir eseri de türkçeye çevrilmiştir. koridor yayıncılığın bastığı kutsal kasenin peşinde serisi ve azincourt genelde sahafların kelepir kısmında 4-5 tl'ye satılmakta. ortaçağ'da geçen tarihi romanları bulunan yazarın türkiye'de tanınırlığı pek azdır. şimdi the last kingdom dizisiyle biraz ilgi çekebilir.

  olayların gidişatını önceden tahmin etseniz de kendini okutturan tarih olarak bilgilendiren, sürükleyici kitaplardır eserleri.

  bu yazarın eserlerini severseniz jasper kent'in danilov beşlemesini de seveceğinizi düşünüyorum. üslupları ve tarihsel olayları romanlarına kullanmalarını benzetmekle birlikte danilov beşlemesinin fantastik kurgu kısmının olması konusunda uyarayım.