*

şükela:  tümü | bugün
  • malatyaspor'la ülkemize gelen brezilya'li. kendisi forvet oynayip vakt-i zamaninda brezilya adina bir cok gol kaydina muvaffak oldugundan geldigi zaman malatyaspor taraftarlarini en fazla heyecanlandiran oyuncu olmu$tur.
    lakin hafizam beni yaniltmiyorsa geldigi sene ya$i 38 ya da 39'du ve götünü kaldirmasi icin iki ki$i koluna giriyodu. bir antremandan sonra vole atiyim derken kalcasini sakatlami$ o bahaneylede kacmi$ti.
  • sergio bernardino veya serginho chulapa her kimse. brezilya milli takımının %30'unu aldık diyen malatyaspor'u 35 yaşındayken eder ve carlos'la birlikte getirdiği saffet sancaklı'nın brezilya versiyonu santrafor. akla hemen 82 dünya kupasında arjantin'e attığı kafa golü gelir. hani mağlubiyeti hazmedemeyen maradona'nın uçar tekmeyi acımasızca rakibine yapıştırdığı maç. aslında zico'dan biraz daha hızlı davransa ilk golde serginho'ya yazılacaktı o maçta. 40 yaşında sao caetano formasıyla bıraktığı mesleğinde yıldızı sao paulo formasıyla parlamıştı. santos, corinthians gibi takımların formasını da giyen serginho teknik adamlık olayında gazeteci mi futbolcumu ne bir tartaklama olayıyla yıllar sonra gündeme gelmişti sanırım.

hesabın var mı? giriş yap