şükela:  tümü | bugün
  • yaptığı iyiliği gözler önüne sererek isminden bahsettirme sonucunda amacına ulaştığı reklamdır. iki gündür herkes bu hanım kızdan bahsediyor. aklıma takılan bazı noktalara değinmek istiyorum:
    1. berrak hanım'ın amacı iyilik yapmak mı yoksa iyilik yaptığı için minnet duyulması mı?
    2. iyilik yapılan kişinin terbiyesizliği bile yokken ifşa edilmesi ne kadar doğru?
    3. bak ben iyilik yaptım o ise nankörlük yaptı diyerek bunu sosyal medyada paylaşmanın ne lüzumu var?
    4. iyilik yaparsan sonu böyle nankörlük olur diyerek insanlara burs vermeyin mesajı mı verilmek istendi? kısacası acıma yetime gelir koyar... mi demek istedi?
    5. eğer hayal kırıklığına uğrayıp paylaşma ihtiyacı hissetiyse neden bir yıldan fazladır burs verdiğini belirtme ihtiyacı hissetti?
    nereden bakarsan bak reklam olduğu belli olan olaydır. anlaşmalı olarak yapıldığını düşünüyorum. çocuğun video olayı da bunu destekler nitelikte. her şey güzel bir senaryo.
  • sağ elin yaptığını sol elin görmemesi gerektiğini çok ama çok yalnış anlamış hanım ablamız bence prim yapmaktan,reklam yapmaktan çok kendini rezil etmiştir.hepsi bu