• 24 yasindaki national geographic fotografcisi.
    sehirdeki vahsi hayvanlari fotograflamaktaydi en son. (egitimli hayvanlari degil)

englands urban wildlife
  • müthiş bir adam. az önce national geographic için çektiği 'wildlife: the big freeze' adlı belgeseli izledim. uzun zamandır bir yapımdan bu kadar etkilendiğimi hatırlamıyorum. hayatımda gördüğüm en güzel görüntülerdi resmen. daha sonra açıp hayat hikayesini okudum bertie'nin. ingiltere'de zooloji okuyup dereceyle mezun olmuş ve hemen ardından soluğu afrika'da bir belgesel ekibinde almış. o kadar büyük bir aşkla yapıyor ki işini, hayran kalmamak elde değil. belli ki çocukken bir hayal kurmuş. sonra gidip cesurca hayalinin okulunu okumuş. bugün hayalini yaşıyor artık. bu yüzden de daha 25 yaşında olmasına rağmen şimdiden iz bırakmış alanında. uzun yıllar sevdiği işi yapmaya devam eder umarım. en azından dünyada bir yerlerde insanlar özgürce hayallerinin peşinden koşabiliyor. türkiye'de bir çocuk ailesine zooloji okuyacağım dese neler olacağı malum.

edit: bahsettiğim belgeseli youtube'da national geographic resmi kanalında bulabilirsiniz.
hesabın var mı? giriş yap