şükela:  tümü | bugün
 • dost, yaren, abi, kardes, aile...
  muzigini paylasti bizlerle once icine aldi muziginin, anlatti neler hissettigini, ortak hislerimizi kendi muzigiyle harmanladi. hep anladi, anlamadiklarini anlamaya calisti bilmediklerimi anlatti, bilmediklerini ogrenmekten gocunmadi hicbir zaman. hissederek yasadi, bilerek, anlayarak. hissetmeyi bir kez daha hatirlatti. duyamayanlar icin kulak oldu anlatti sevkatle duyduklarini.
  artik herkesle paylasiyor muzigini. duyabilme kabileyeti olan herkesle
  duyun derim dinleyin bir ne dedigini hic bir sey empoze etmiyecek cunku hic bir seyi zorlamayacak, sloganlar atmiyacak. sadece anlatacak.

  yolun acik olsun dostum ben ve bir takım meczup dostlarin yanindayiz.
 • muzik eseri sahipleri grubu web sitesinden edindigim bilgiye gore bertug saginc'in sahne adi sanirim. hayirli olsun diyelim. (bkz: desifre)
 • ilk albumu duygusal tuzaklar bu ay tmc muzikten çıkacak sanatçı bünye. çıkış şarkısı ben hiç sevemem
  http://www.bertugcemil.com/
 • yeni bir şarkıcı. albümündeki şarkıların sözü müziği kendine ait. kaos, sustain ve adını bilmediğim birkaç grupta gitar çalmış, söylemiş. albümü henüz çıkmamış, önümüzdeki günlerde çıkacakmış.
 • yeni siteye buradan ulaşılabilir:
  http://www.bertugcemil.biz/
 • sustain power trio ile çaldığı funky blues coverlarla bizleri uçurmuşluğu vardır. jazzstop ta dinlerken "helal be, yürü be!" nidaları ile arkadaşlarla zevkten sırıtarak biraları tokuşturmuşluğumuz vardır. lakin albümünü dinleyince "bizim dinlediğimiz adam değil hacı bu ya" demişliğimiz de vardır....
  kötü bir albüm mü? yo değil. düzgün kotarılmış bir türkçe rock albümü işte.....melodik, armonik yapılsıyla, sözleriyle..hepsi o. dinleyici kitlesi de hazır zaten. bu adam daha fazla şeyler vaadiyodu bize ya! duruşuyla, vokaliyle, çalışıyla...ya da olay aslında buymuş da bizim öyle hissedesimiz gelmişmiş belki de zamanında. fanki manki bişeyler yapar dediydik( rahmetli yavuz çetin pek güzel yapardı o işi- rock içinde aksak ritmler filan).
  bu yetenekli adam, yurdumun renkli gibi görünen ama bana göre "kısır ötesi" rock piyasasında biraz para yapmak, azıcık sağda solda tanınmak için yaptı bu işi bence. kanaatim böyle. böyle olsun isterim daha doğrusu. bu adamın yaptığı albüm feridun düzağaç ın müziğinden daha az sıkıcı olmalı ya!
 • yanlış savunmalarla hasan cihat örter'in durumuna düşmesinden korktuğum insandır. hasan cihat örter'in de, kendisine yapılan eleştirilere onun etrafında varolan eş dost yakın çevresi tarafından yapılan bu tarz savunmalarla ne duruma düştüğü göz önündedir. kaldı ki, bertug cemil'in son albümünün onun gerçek müzikal birikimini yansıtmadığı, piyasa girdabına düşmüş bir albüm olduğu ne yazık ki gerçektir.
 • etrafındaki şakşakçılardan sıyrılıp nefes alabilirse rock müzik piyasasında zirveye oynayabilecek kadar yetenekli müzik adamı.
 • turkiyede bir cok ornegini gordugumuz muzigi icten yiyip bitirenlerle degilde* "abi ne guzel jazz stop da funky takiliyooduk üç beş kişi ne isin var album cikardin" diyerek kendisiyle ugrasanlar olmasa veya yaptigi samimiyetli ise hakkini verip kendisini geriye cekmeye calisanlar olmasa cok daha rahat edicek zirveye oynayan muzik adami.
  (bkz: biraz sabir)