şükela:  tümü | bugün
  • esenyurt newista nın altında açılmış yeni durağım. et kalitesi efsane, bir de ilk kez yediğim bir ette istediğim ayarı tutturan bir yer gördüm. baya baya reklam gibi oldu ama bildiğin tadı damağımda kaldı lan! ayrıca böyle güzel mekanın reklamını da yapayım birileri de faydalanmış olsun.
    not. tavandan öküz sarkıtmışlar.
    gidecekleri buradan alalım
  • sadece kasap olarak kullandığım steakhouse.

evin elli metre ilerisinde olduğu için gidip para verip yemek istemiyor canım. zaten açıldıktan sonraki iki ay boyunca dekorasyonundan işkillenip hiç girmemiştik biz buraya, öperler diye. ama gidecek olanlar için; fiyatları tikican steakhouse'larına göre çok uygun ve etleri acayip lezzetli. basitçe zeytinyağı, tuz ve karabiberle terbiye ettikten sonra döküm tavada mühürleyerek yaptığım antrikotu birçok yerde yediğimden daha iyi diyebilirim rahatlıkla. köfteleri de oldukça geniş köfte repertuarıma yeni bir tat ekleyecek kadar başarılı. cevizli ve hellim peynirli bir sucukları var ki akıllara zarar, eşini benzerini yemedim. ilk defa et almaya gittiğimizde bundan birer parça ikram edip tavladılar zaten bizi. soğuk et fiyatları ortalama kasap fiyatlarının üstünde ama değiyor kesinlikle.

mâkul fiyatları ve kaliteli hizmetiyle gidilesi, alışveriş yapılası yer. umarım çizgilerini bozmadan devam ederler.
  • evim beylikdüzü'nde. sırf reklamından dolayı şu eti tokatlayan esmer elemanın etiler'deki mekanına gidecektik. sosyal medyadaki -özellikle fiyatlarının aşırı abartılı olması ve kapıda sıra bekleme- sorunu dışında, metrobus+taksiyle toplam 3 saat gidiş-geliş de kış vakti gözümüze kesmedi, kalktık gittik beşbıçak'a. ortam nezih, etler leziz, fiyatlar makul, servis ve ikramlar güzel, eve de 5 dk. mesafede olunca bizi gayet tatmin etti.

orijinal bir reklam çalışması yaparlarsa bim gibi şube açabilecek mekan.
  • artık ara ara gidip yediğim de yer oldu artık. eti güzel pişiriyorlar. hamburgerleri de başarılı denilebilir. çoğu yemek saati içeride hatırı sayılır miktarda müşteri oluyor, haftasonu ise bayağı yetişemiyorlar. aferin. bozmayın bu kaliteli hizmet ve mâkul fiyat kombinasyonunu.
  • hiç mekana gitmesem de sıklıkla yemeksepeti üzerinden sipariş veriyorum. hamburgerleri o civarlarda yenecek en iyisi. fiyat biraz pahalı gibi geliyor bana ama belki ys nedeniyledir bilemiyorum. kuryeleri pişme süresini falan da hesaba katarsak bayağı hızlı getiriyorlar. size puanım 8.
  • fiyatları birden %20 oranında artıran steakhouse. tamam ekonomi bombok, anlıyoruz ama tek seferde %20 zam yapmak ayıp. bir de kuver koydular son bir-iki aydır. kredi notlarını bir tık düşürdüm.
  • ilk açıldığında zomatoyorumlarına da mükemmel dediğim ama nedense sonra fiyatı birden bire artmış mekan.

normal kasap kısmını denemedim. iki kez yerinde bir kaç kezde paket servis aldım. yerinde ikinci sefer yediğimde 200 tl gibi hesapla iki kişi aç kalktık.

restoran olarak bu ekonomik şartlarda yeniden tercih etmem çok zor. onun dışında bir kahvaltı hazırlamışlar o da 39.99 kişi başı. sırf merakımdan bir de onu deneyeceğim (parayı bulursam tabi)

umarım normalleşme sağlarlar.
  • iş yerindeki arkadaşımın önerisi üzerine dün eşimle birlikte kahvaltı yapmaya gittik.

iç dekorasyon oldukça şık ve sıcak görünüyordu.

2 kişilik serpme kahvaltı söyledik, neler gelmedi ki masaya...

sucuk, sosis, güveçte çedar peynirli dana füme, börek, poğaça, sahanda kavurmalı yumurta, kekikli domates ve salatalık, tahin ve pekmez, kayısı reçeli, çilek reçeli, incir reçeli, bal, kaymak, tereyağ, peynir tabağı (otlu taze, eski kaşar, tulum, çeçil), yeşil ve siyah zeytin, kuru meyveler, haşlanmış yumurta, 1 sepet farklı çeşitlerde ekmekler ve tabii ki 1 termos çay...

her şey o kadar güzel o kadar lezzetliydi ki, uzun zamandır bu kadar haz aldığımız bir kahvaltı yapmamıştık.

gerek mekan atmosferi, gerek personel hizmeti, gerekse kahvaltıda yediğimiz yiyecekler olsun; her şey mükemmeldi. çok ama çok memnun kaldık ve buraya daha sık gelme kararı aldık.

o kadar doyurucuydu ki, saat 12:00'de yaptığımız kahvaltıdan sonra akşam 20:00'ye doğru hafiften acıkmaya başlamıştık.

ailenizle, arkadaşlarınızla birlikte gidip mutlaka denemelisiniz. beğeneceğinize garanti veriyorum.