şükela:  tümü | bugün
 • herkesle yatmaya çalışıp namus arayan ikiyüzlü erkek söylemi.
 • anlatmaya, "başlayınca gerisi geliyor" diyerek başlayabilecek kimsedir.
 • (bkz: veren.avi)
 • beş rakamının her hangi bir resmi kurum tarafından limit olarak belirlendiğinden haberi olmayan kadındır muhtemelen.
  (bkz: saydın mı lan)
 • offf keşke 5 değil, de 5000 adamla yatsa ama bir tek bu zihniyetteki adamlara vermese de, bunlar da mecburen şakirt evlerinde abilerin geyşası olsalar.

  edit. kılı kırk yardığı için antisosyalpsikopatgorunumludonjuan'a teşekkürler
 • erkekler olarak istisnasız hepimiz, o beş ve üstü erkekten biri olmak için kıçımızı yırtarız, türlü taklalar, sahte romantizmler, yalanlar falan. sonra bir kadına aşık olur ya da ciddi birşeyler düşünürsek, daha önce kimsenin bırak yatmayı memelerine bile dokunmamış olmasını isteriz. e hal olunca işler biraz şöyle yürüyor sanki; bu beş ve üzeri farklı pipi görmüş kadının (ayşe diyelim) öncesine ait pek bir malumatı olmayan, en az on farklı kutu görmüş bir adam (ali olsun) bir ilişki inşa edebiliyor. ali keyifli, yıllarca önünde geleni düzeltti ama sonunda temiz birini buldu, hele bir de aşık falan olursa ayşe artık tertemiz. ali'nin daha evvel yatıp skor tabelasına bir çizgi olarak işaretlediği bir kadın da, şu an sevdiceği olan ayşe'yi daha önce düzen bir adamla evlenebilir mesela. işin ilginç yanı; ali, o kızın evlendiğini öğrenince "amk kaşarı herkese verdi, bulmuş bir kek evlenmiş" benzeri şeyler düşünebilir, çıkıyor böyle tipler. halbuki aynı dakikalarda ayşe'nin eski fuckbuddy lerinden biri de kendisi için allahın keki diye düşünüyor olabilir. bu böyle uzarda gider kombinasyon, permütasyon, binom açılımıyla. daha ne ahmetler, mehmetler, fatmalar, burcular çıkar bu örnekten.

  biraz ağır oldu galiba ama hepimiz çok benciliz kardeşim. 'ben hepinizi, beni hiçbiriniz' mantığıyla hep yaprağının götürdüğü yere git, ondan sonra bu kız motorola, şu hatun tam cacharel bilmem ne.

  tanım: yakında evlenecek olandır. ali, ayşe'yi bekliyor.