şükela:  tümü | bugün
 • bes yil once on yil sonra halley adli sarkiyi yapan grup olmamakla beraber(bkz: klips ve onlar) koca kafali(ya da permali) iki erkek iki kadindan murekkep bir early 80s grubu idi.siyah beyaz trt ekranindan hatirladigim kadariyla darbe sonrasi pazar kusagi programlarinda gorunurler, koca koca kusaklari vatkalariyla ekrani doldurur zengin gosterirlerdi.
  kendilerine adanmis sarkilari vardi
  5 yil once 10 yil sonra bu sarkilar listelerde
  5 yil once 10 yil sonra bu sarkilar hep listelerde
  dunyaya geldik bir kere
  tasayi birak sen haydi bu sarkiyi soyle
  seninle guzel her gece tasayi birak haydi bu sarkiyi soyle
 • abba tadını yakalamaya çalışmış ancak patlamış grup.
 • 1984 yilindaki eurovision sarki yarismasinda ulkemizi tanitan grubun ismi. luksemburgdaki yarismada halay isimli sarkilari ile 19 ulke arasinda 12. sirayi almislardir. iki erkek ve iki bayan sarkicidan olusan grubun yarisma sonrasi akibeti belli degildir.
 • en son dihe marmara otelinin asansorlerinde afislerine rastlanmis, yeni kusak 5 yil once on yil sonracilarla devam ettirilmeye calisilan olusum.
 • afişlerinden anladığımız kadarıyla (tamam ben anladım bunu) grubun baş adamı uzun saçlımsı ve kır sakallı atakan'ın kızı seda saçlarını sarıya boyatmak suretiyle grubun vokalistliğini üstlenmiş, keman çalan bir insandan beklemediğimiz bir aktivite olarak beni şaşırttı. lakin dinleyemedik babalı kızlı bu literally 5 yıl önce 10 yıl sonra grubu, mukadderat.
 • adları 2001 yılı itibarıyla "11 yıl önce 4 yıl sonra" olmuştur.
 • sabit bir tarih başlangıç noktası olarak belirlenip içerisinde önerilen toplama ve çıkarma işlemleri uslu uslu yapıldıktan sonra ; kısaca "5 yıl sonra" lafına denk gelen bir dolambaçlı zaman ifadesi...
 • yerli hitlerin potpuri haline getirildigi duzenlemelerle parlamis gubumuz.. nilgun onatkut, mehmet horoz, atakan unuvar ve sebgul tansel'den olusurdu; sonra sebgul, yerini esma erdem'e birakti.. arkalarindaki duzenlemeci de yanilmiyorsam doruk onatkut idi..

  grup, halay'la birinci olmadan onceki sene de elemelerde atlantis'le ikinci olmus, bayragi opera'ya kaptirmisti.. atlantis her ne kadar opera'dan cok daha avrupai olsa da, haklarinin yendigini soyleyecek degilim, oburu kadar mustesna bir yer edinmesi elbette mumkun degildi..
 • eurovision'a katildiklari sene, turkiye elemelerinde sarkilari halay'a, arif sag eslik etmisti baglamasi ile. adami ilk o zaman tanimistim. ama nedense asil finale katilmamisti. utandi mi bizim trt'ciler baglamadan bilemiyorum. "eleleee, calsin oynansin halaaay"
  ama zihniyet degismis olmali ki, 1997'de sebnem paker'e ahmet koc eslik etti baglamasi ile.

hesabın var mı? giriş yap