şükela:  tümü | bugün
  • yeni gelecek olan modeldir. pek çok insan otomatik katılımlı bes'ten çıktığı için şimdi bunu deneyeceklermiş. linkini verelim. bes'ten kaçış yok

özetle şu söyleniyor.
    2 yılda bir herkesi tekrar bes üyesi yapacaklarmış. sonra çıkan çıkacakmış, sonra çıkanları 2 sene sonra hurraaa tekrar üye yapıp, tekrar çıkanları 2 yıl sonra tekrar.

nasıl bir kafa yapısıdır bu?
  • her 2 günde bir otomatik katılsam da üşenmeden çıkacağım saçmalık. inat değil mi? hodri meydan.
  • zorla güzellik dayatması.

az önce ilk cayma hakkımı kullandım, 2 sene sonra yine çıkarım.
  • ilk çıktığında her seneydi şimdi 2 senede 1 olarak revize etmişler demek ki.

yasal soyguncuların başka bir yöntemi.
  • haberi okuyunca güldüm. neyse sen zorla dur, ben durmam bu sistemde.
    beynim var. birikim yapacaksam kendim yaparım. senin sistemin şart değil. birikimin tek yolu bes değil.
  • dünyanın en saçma yatırım şekli. sen her ay para yatırıyorsun, ama 20 yıl sonra aldıkları parayı sana geri veriyorlar sen boğazından kesiyorsun para yatırıyorsun bankalar senin paradan para kazanıyor! bes'in amacı devlete göre ise bu bizim halk para biriktirmiyor bu kamillere birazcıkda ben vereyimde, bankaların kasasında kredi verecek yatırım yapacak para olsun...

ağalar beyler çomaristan'nın çomarı sizi kapitalist sistem her türlü sikiyor...
  • yeni değil var olan sistemdir.

(bkz: #65168217)

ve hatta

(bkz: #69630421)
  • 2 gün demiş biri, ben artırıyorum, her 2 saatte bir tekrar alsalar, alarm kurup tekrar çıkacağım saçmalık.
  • "ne olursan ol, gel" felsefesinin ekonomiye uyarlanmasıdır.