*

şükela:  tümü | bugün
 • kck yürütme kurulu eş başkanı.

  kaynak
 • youtube'da kendisi ile şubat ayında yapılmış 19 yıllık teröristlik hayatını anlatan bir video mevcut:

  http://www.youtube.com/watch?v=tjq1t0lyw7u
 • bir açıklama yapmış. israil ermeni ve rum milliyetçi ! lobileri paralel devletmiş efendim. abi off ya. bu topraklarda herşey mi birbirine girer herkes mi eror verir. kendine gelince ezilen halkın milliyetçiliği olmaz ki bu haklı bi söylem. başka azınlıklara gelince milliyetçi damgasını vur mağduriyetlerini örtecek bir güç bahşet. yazık. napıyosunuz o dağlarda hepten ilkel kalıyosunuz bak erbakan çizgisinden ergenekona ordan milli güvenlik kurulu kafasına savruluyosun. sahi sen kimle savaşıyosun kime karşısın?
 • fha'ya "türkiye’de resmi devletin dışında bir de oluşan paralel devletler vardır. mesela f. gülen cemaati paralel bir devlettir. israil lobisi, yine milliyetçi ermeni ve rum lobileri paralel birer devlettir” demiş.

  "aman çözüm sürecine zarar gelmesin" diye diye pkk/kck'nın geldiği yerin son noktası budur işte. cemaate karşı hükümeti koruma gayesiyle, resmi ideolojinin "yahudiler, ermeniler, rumlar tu kaka düşmandır" söylemi bile kck eşbaşkanı'nın ağzından söyleniverir olmuş.
 • tarihsel açıdan bakıldığında akp kitlesi ile pkk kitlesi arasında çok belirgin bir yakınlık va kader birliği vardır.
  sonuç olarak yüzyıllardır birlikte anadolu'nun tozunu atmış, alevisinden ermenisine, rumunan süryanisine, kendi gibi olmayan herkesi bertaraf etmiş bir sünni kültüründen bahsediyorum.
  bu açıdan bakıldığında, bu hanımın sünni-devletçi çıkışı kadar normal bir şey olamaz.
  akp ve pakk'nın kısa sürede aynı yola gireceğini yazmıştım aylar önce.
  hatta yakın gelecekte bdp'nin akp içinde konsolide olacağını da yazmıştm.
  belki benim beklediğimden de hızlı olabilir bu süreç.
  hatta muhtemel bir yerel seçim başarısızlığından sonra,
  genel seçime akp ve bdp birlikte girebilir, bu abla da aday olabilir.

  http://www.agos.com.tr/…lar-engelliyor&haberid=6411
 • "afedersin rum", "biliyorsunuz ermeni" evresine ne zaman geçeceğini merak ettiğim birisi.
 • kck yürütme konseyi eşbaşkanı bese hozat’ın istemeden de olsa ırkçılık sinen ve lider tapınmasının teorik tezahürü olan açıklamasının ilgili bölümü şöyle:

  “türkiye’de resmi devletin dışında bir de oluşan paralel devletler vardır. mesela f. gülen cemaati paralel bir devlettir. israil lobisi, yine milliyetçi ermeni ve rum lobileri paralel birer devlettir. paralel devletlerin birbiriyle ortaklaştığı ciddi bir çıkar ilişkisi vardır. paralel devletlerin resmi bir hukukları, anayasaları yoktur. görünürde resmiyete kavuşmuş bir orduları da yoktur ama resmi olandan daha güçlü ve örgütlü bir güce sahiptirler. özel harp dairesi ve jitem gibi güçler paralel devletin vurucu güçleridir, şimdi buna resmi kimlikli emniyet, polis ve yargı güçleri de eklenmiştir. bunların bağlı kaldıkları hiçbir hukuk ve kural yoktur. tüm savaş kurallarını kendileri belirleyip uyguluyorlar, kimseye de bir hesap vermiyorlar. paralel devletin korkunçluğu esas burada ortaya çıkıyor. paralel devlet gladyo devletidir, nato destekli cemaatin ve lobilerin illegal devlet örgütlenmesidir. asıl amacı, türkiye’nin demokratikleşmesini engellemektir.”

  tam emtni için (bkz: http://www.firatnews.com/…komplosunun-icindedir.htm)
 • bese hozat'ın malum açıklamasına hdp'den (kürkçü ve tuncel'den) zıt bir açıklama gelmişti. ama beze hozat'ı destekler pozisyonda yazılar yayınlanmaya devam ediyor.

  bkz: http://www.yuksekovahaber.com/…ne-notlar-120520.htm
 • aklındakileri döktükten sonra aldığı tepkileri görünce -bir de tabii ettiği lafların güya savunduğu fikirler ile ne kadar zıt olduğu yüzüne vurulunca- çark etmiş "siyasî"dir.

  lakin zihninin ne kadar kirli, "benden değilse bir tekme de ben vurayım"cı olduğunu ayan beyan ortaya döküldü bir kere... o yüzden hiiç "yeaa benim ermeni, rum, yahudi arkadaşlarım da var" diye çırpınmasın bence artık...

  ayrıca şöyle bir faydası oldu, kürt hareketi içinde kim tüm azınlıklarla empati yapabiliyor, kim sadece "kürtçü", bunu da görmüş olduk.