şükela:  tümü | bugün
  • trabzonun bir ilçesi..
  • zamanında aston villa takımının kamp yaptığı,trabzonun batı tarafındaki ilk ilçesi
  • trabzonun giresun sınırına en yakın şirin bir ilçesi. köy enstitülerinden biri bu ilçe de kurulmuştu. hem tbmm üyesi olarak topal osman'a öldürtülen milletvekili ali şükrü bey hem de dhkp-c'li sinan kukul bu ilçeden.
  • beşik dağının eteklerinde kurullmuş minik bir trabzon kasabası...trabzona 40 dakikalık mesafede,halkının inek gibi büyük baş hayvan yetiştirmeciliği yaptığı,fındık bahçeleri de wardır ayrıyetten...
  • dpt göstergelerine göre sosyo- ekonomik gelişmişlik sıralamasında trabzon'un en gelişmiş ilçesi.

http://www.dpt.gov.tr/bgyu/
  • turkiye'nin okur-yazar ve hatta universite ogretimi gormus birey oraninin en yuksek oldugu yerlesim birimlerindendir. bu manada bir digeri ilce ise fertek'tir.
  • besikdüzü sahil turistik tesisleri nin kisaltmasindan dolayi hotel bestt adiyla anilan ve 12 eylül pasalarinin yapilmasini istedikleri için yapildigi söylenen üç yildizli otele sahip ilçe.

http://www.besttotel.com/
  • yapılacak sahil düzenlemesi ile trabzon yöresinin plajı olmaya aday ilçe...
  • lise yıllarımı geçirmek üzere valizimi toplamama sebep ilçe .. son anda yazdığım seçeneğimdi benim için , iyiki de yazmışım dedirten her andığımda ..

1. sene

kemençeye alışamadım sözlük .. bu hazırlık denen şey çok sıkıcı , ben bu ingilizceyi bayaa* biliyormuşum bu arda :p

2 . sene

geçen sene hazırlık okurken bir dönüm bostan yan gel yat osman modunda olup ders çalışmadığımdan olsa gerek notlarım biraz düşük , 2 tane 3 üm var . eheh

3 . sene

k.çımı kırıp ders çalışmalıyım , ama ya-pa-mı-yo-rum .. tanrım , sivilceler !!!! , ergenlik ne zormuş be sözlük ..

4 . sene

burayı özleyeceğim galiba .. tam da ayrılmak üzereyken insan bu kadar özler mi yanı başındaki denizin kokusunu , arka yoldan geçen sırtı küfeli teyzelerin yanında seyirten soytarı köpekleri , ilk geldiğin günlerde şivesini dalga geçerek taklit ettiğin insanların hüznüne ortak olan ağıtlarını , hoyrat coğrafyasını ..

özleniyormuş işte sözlük .. aradan 10 sene geçmesine rağmen dün gibi taze paylaşımlarının sahibi soyadının aynı olmadığı kardeşlerini , can yoldaşlarını ..
  • gidince dönmek,dönünce gitmek istenen bir "memleket".