şükela:  tümü | bugün
35484 entry daha
  • fabri, adriano, tosic, pepe, mitrovic, medel, atiba, babel, quaresma, lens, talisca ve negredo ile şu an kdaroda bulunan 12 yabancı oyuncumuz var. kadro dışı olan boyko ve aras'ı da dahil edersek 14 yabancı ediyor. vida'yı kadroya dahil edebilmemiz için birisini başka takıma göndermemiz şart. hem boyko hem de aras'tan bonservis kazanarak kurtulabilirsek şahane olur ama bundan pek umudum da yok açıkçası, en fazla kiralık olarak verilebilirler.

son bir kaç gündür devre arasında fellaini gelecek haberleri de çıkmaya başladı. fellaini'yi devre arasında bonservissiz alma şansımız hiç yok. ffp gereği de bir ya da bir kaç oyuncuyu satmamız lazım. ben, bu noktada para edebilecek olan tosic veya mitrovic'in de satılabileceğini düşünüyorum. zaten defansın ortası oyuncu sayısı bakımından şişmiş durumda, vida'nin gelişi ile ikisinden birinin hemen hemen hiç oynama şansı kalmayacak.

şenol hoca necip ve medel'i joker olarak değerlendiriyor, olası bir sakatlık ya da ceza durumunda sağ bek, defans göbeği ve orta saha için bu ikisi alternatif olacak.

bence en sıkıntılı bölge sık sık sakatlanan gökhan gönül'ün oynadığı ve net bir alternatifi olmayan sağ bek bölgesi. beck'in gönderilmesinden sonra adriano, necip ve medel ile alternatif yaratılmaya çalışıldı ama adriano dışında performans alınan biri yok. adriano sağ bek kullanıldığında sol bekte caner'e kalıyoruz ki bence fem defansta yetersiz, hem de ofansta takımın ritmini bozuyor. adriano sağlıklı ise sol bekte adriano oynamalı, sağ bek için ise gökhan gönül'ün sakatlanma ihtimaline karşılık performasından endişe etmeyeceğimiz bir transfer yapılmalı.

zorunlu edit: boyko ve aras lisans çıkarılmadığı için 14 yabancı arasında sayılmıyormuş. vida + 1 yabancının gelmesinde ffp dışında bir kısıt görünmüyor. uyaran roger keith barrett'a teşekkürler.
  • en büyük beşiktaşlı mustafa kemal atatürk'ün izinde cumhuriyetin ve devrimlerinin bekçiliğini yapmaya devam edecek camia.

tüm beşiktaş taraftarının ve milletimizin başı sağolsun.
132 entry daha