şükela:  tümü | bugün
36792 entry daha
  • öyle seviyorum ki seni; öyle büyüksün ki içimde! babamın 6 yaşında aldığı o formanın içinde atan küçücük kalbim seninle büyüdü tam 35 sene. seninle sevindiğim, seninle üzüldüğüm ve seninle ağlayıp güldüğüm o kadar yaşanmış anılar var ki içimde, bu bedende senin formanı taşımak gurur veriyor bana. her bakışımda aynaya gördüğümsün, ağladığım güldüğüm sensin sen.
  • (bkz: paolo henrique chagas de lima)
    nam-ı diğer ganso.

bence almamız gereken adam bu devre arasında. hiç arda ile ben arfa ile falan uğraşmaya gerek yok. forvet transferi için de demba ba veya genç bir yedek dışında beklentim yok. negredo'yu kullanmamız lazım.
  • açıkçası cenk’in satış bedeliyle lizbon’da forma giyen bas dost‘un peşine düşmeliyiz.
  • tamam romantiğiz ama yine de porto'nun 2 puan gerisinde şampiyonluk mücadelesi veren lizbon'un merkez forvetini satacağını düşünecek kadar romantik olmayalım derim ben.

ayrıca beşiktaş'a yakınlığıyla bilinen haber siteleri islam slimani denen rezil herifin transfer haberlerini verip duruyorlar son 2 saattir... bu haberin gerçekliğine inanmak istemiyorum. seferovic ile birlikte hayatımda gördüğüm en kötü hücum oyuncusudur slimani, şeytan kulağına kurşun.

eğer bu gerçekleşirse tüm vizyonumuzu çöpe atıp gidelim buralardan.

(bkz: #73234078)
  • cenk transferi, 27 m euroya bitmiş gözüküyor. bu transfer gerçekten büyük bir başarıdır ve artık bu transfer avrupaya oyuncularımızı pazarlamamızı sağlayan faktörlerin ikinci ayağıdır. birincisi ise ligte şampiyon ya da ikinci olup ş.ligine mutlaka katılmak.

o yüzden porto,monaco,leipzig gibi takımları yenip ş.ligi grubundan lider çıkmamız çok önemliydi. her sene gruplardan çıkan bir takım olabilirsek menajerler artık genç ve iyi oyuncularını bize getirecektir. o yüzden benfica, porto ve monaco gibi takımlara alternatif olmak harika olacak.

mali kriterler yüzünden aboubakarı alamadık ve fahiş bir fiyata satabileceğimiz bir oyuncudan olduk. porto aboubakarı satarken çok üzeleceğiz ama yapacak birşey yok. en az bir 30 m eurodan daha olduk.

ş.ligi, bu sene (b.münihe elendiğimizi varsayarsak) yaklaşık 50 m euro ve paha biçilemez bir prestij kazandırdı(cenk tosun 27m euro). tam da finansal fair play kriterlerinden sıyrılacağımız sene ş.ligine katılamama gibi bir risk altındayız. umarım bu sene bir şekilde ikinci veya birinci olup ş.ligine katılırız.

artık genç ve yetenekli oyuncular transfer edip tecrübeli oyuncularımızın arasında allayıp pullayıp avrupaya satma zamanı gelmiştir. bu yönetim ve şenol hocayla bunları yapacağız gibi duruyor ama bu sene ş.ligine katılmamız elzem.

edit: 30m euro değil 27 milyon euro imiş.
  • cenk tosun üzerinden bitcoin'den daha fazla para kazanan takımım.

cenk inanılmaz karakterli bir topçu. maç öncesi maç sonrası açıklamaları hep polemikten uzak, kimseyi germeyecek laflardı. adam oturdu çalıştı ve başardı.

fakat, satışının bjk'yi çok etkilemeyeceğini düşünüyorum. bu sezon lig maçlarında konsantrasyonu azdı. deplasmandaki porto maçında muhteşem ötesi bir gol atmıştı. buradaki porto maçında da en az o gol kadar muhteşem bir asisti var. onun dışında ligde de avrupa'da da attığından çok daha fazlasını kaçırdığı gibi son bir kaç lig maçında puan kayıplarına dahi sebep olduğu iddia edilebilir.

negredo ise girdiği her maç belki de sonradan girmenin gazıyla bütün hırsı ile mücadele etti. aynı hırsı sürdürdüğü sürece 10-15 milyon euro bandında bir golcü almamıza gerek yok. tersine, negredo'nun yanında arada parlatabileceğimiz genç bir oyuncu bulmalıyız. cenk gibi fiyatını milyona katlamasına da gerek yok, iki üç katına çıkarsa satarız, çıkmazsa zararımız az olur.

cenk'e dönecek olursak, şu anda yeni bir konsantrasyonla bambaşka bir ortamda oynayacak. başarılı olacağına eminim. 26-28 arası everton'da, 28-32 arası da birinci sınıf bir takımda oynar. 33 gibi bize döner. umarım bjk teknik kadrosunda on yıllar boyunca takımın parçası olarak kalır.

düzeltme: iç saha maçında değil, lig maçında
  • spor kulubu olan beşiktaş ile ilçe olan beşiktaş'ın ayrilmasi gereken başlik. kadıköy veya diğer istanbul ilçeleri hakkında her türlü entryi kutsal bilgi kaynağı kaynaginda bulabiliyorken, beşiktaş başlığı altında sadece futbol muhabbeti dönüyor. çok acı.
2106 entry daha