• 2 stoper, 2 forvet, bir de sol kanat alarak transferi kapatması gereken takımım.
    evet 5 oyuncu gerekiyor.
    aslında kaleci de isterdim ama şenol hoca ne yapar eder tolga, cenk ve günay' dan birini motive eder, daha başarılı hale getirir.
    veli ve atiba'nın beraber oynayacağını pek sanmıyorum, o yüzden ikisi varken bu bölgeye alınacak 3. bir ismi gereksiz buluyorum. ikisi de savaşçı adamlar. tolgay'ı hangisi iyi tamamlayacaksa o oynasın.

gelelim gerekli dediğim 5 transfere:

iki stoper: atınç ve sivok gitti. gitmeselerdi bile stoper gerekiyordu. kesinlikle iki stoper alınmalı. defansın ortası ihmale gelmez. miloseviç patlama yapacak, pedro iyice ısındı, kendini aşacaklarla bu iş olmaz. yatırımlık adam da istemiyorum. 28 den küçük olmasın yaşı. net, standartları olan stoperler gerekiyor.

iki forvet: düşünün, sezonun önemli maçlarını oynuyoruz, cenk sakatlanmış, ömer bir var bir yok, kime gebe kalıyorsun. mustafa.
    yapmayın amk, değil bir sezon daha bir iki maç daha katlanılmaz. öyle veya böyle bu sene stad olacak, mustafa mı oynasın forvette?
    hocanın takdiri mustafa veya ömer'den biri kiralık verilsin, cenk ile birlikte 2 yeni forvet gelsin sezona kadroda 4 golcü ile başlayalım. bu adamların mutlaka bitirici özelliği olsun. zaten orta saha çok golcü değil bizde, öyle yıpratıcı, asist, asist öncesi pas özelliği falan anlamam direk golcü gerekiyor. maç günü öncesi konuşurken: x var olum, rahat ol, atar bir tane dedirtecek adamlardan.

sol kanat: burda olcay oynuyor, geçen sene çok iyi başlamıştı, sonra aynı formu koruyamadı, bazen sosa kaydı oraya ve bazen ne yazık ki biliç'in de inadıyla mustafa. yetmiyor işte olcay. bir adam da buraya lazım.

bunların öncelikleri ise:

1. öncelik forvet: demba ba' yı aratmamalı.
    2. öncelik stoper: sivok u aratmamalı, daha serti ve iyisi olmalı.
    3. öncelik sol kanat: yıllık en az 7-8 gol atabilecek biri olmalı
    4. öncelik diğer stoper:
    5. öncelik diğer forvet. ( mustafa ve ömer den iyi birisini bulmak zor olmasa gerek)

ve esas öncelik:
    yönetimi seversin sevmezsin, durum ortada, para lazım, forma vs almak gerekiyor.
    yeni formalar gayet hoş.
    benim isteğim:
    iç sahada beyaz şort beyaz forma
    dış sahada siyah şort çubuklu forma.
  • zago etkisi yaratacak, avrupa'nın tozunu yutmuş yaşı 30 üzerinde bir stopere ve yine 27-30 yaş civarında olan özellikle italya veya ingiltere görmüş stopere en acilinden ihtiyacı olan takımım.

sol açık için de yine hızı yerinde olan ve topu ileriye en kısa süre içerisinde topu taşıyacak bir futbolcuya ihtiyacımız var.

forvet için ise remy uygun olabilir. özellikle ikili mücadelelerde dinç olmalı. dembaba'nın yerinin kolay doldurulabileceğine inanıyorum. çünkü fiziki açıdan güçlü ve forvetin ne yapmasını bilen bir futbolcu bu ligde en az 15 gol atar. bu açıdan fernandao iyi olabilirdi bize ancak fenerbahçe doyurucu bir para verdi adam da doğal olarak oraya gitti. mitroglou dış cepheden şutlarda gayet iyi. geçen sene ceza sahası dışından çok fazla şut çekemedik. bir şekil altı pasa kadar top sürükleme zorunluluğumuz var gibi çok topla oynadık o bölgede ve zararımıza neden oldu bu. yani mitroglou da ilaç olabilir bize.

öncelik stoper, sol açık ve forvet gözükse de ben diri bir önliberoya da ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum. veli ve atiba'ya güvenerek yola çıkmak biraz risk taşıyor. veli'nin kart görmeden oyunu tamamlaması çok zor. atiba ise önliberolara göre fazla yumuşak kalıyor. bir ernst veya özellikle guinti gibi topa nerede basacağını ve tatlı sert oynayacağını bilen birine ihtiyacımız var. (veli tatlı sert değil bizzat ne yapacağını bilmeden ayağını saçma sapan yerlere sokan biri)

bu transferlerle takım içi dengesini bozan renkli kardeşlerin önüne geçeriz. galatasaray podolski transferi ile her şeyi bitirdiğini düşünüyor ancak geçen sene muslera'nın %70 sneijder'in %30 performansı ile şampiyon oldukları unutulmamalı. bu sene bu ikilinin aynı performansı sergileyecekleri muamma. fenerbahçe ise yılların fenerbahçe'si. değişen bir şey yok. bolca yıldız getir tek bildikleri. takım uyumu vs hiç önemli değil. 20 yıldır klübün başında olan aziz yıldırım hala yıldız oyuncu almakla şampiyon olunacağını sanıyor. eğer yıldız oyuncu ile şampiyon olunsa idi 2003 yılında ortega'lar washington'lar ile beşiktaş'ın 30 küsür puan gerisinde olunmazdı. veya demirören'in son senelerinin beşiktaş'ı rakiplerine 20 puan takar giderdi. kaldı ki başlarındaki hoca bomba. nerede patlayacağı belli değil.

kısacası doğru ve çok pahalı olmayan bir kaç transferle takım iyi bir yola girecektir. yönetim yeter ki onlar yıldız aldı biz de alalım düşüncesi yerine takım oyuncusu derdine düşsün.

bol şans sevdiğim. seni çok seviyorum canım beşiktaş'ım.
  • hali hazırda elimizde 3 stoper varken ve yine bu mevkide oynayabilen tosic varken, forvette sola açıkta, orta sahada eksikler varken ve kulüp parayı kuruşuyla harcakren 2 stoper hayali kuran taraftarlara sahip kulübüm. elbette ben de isterim douglas ve vlaar beraber alınsa ama şu an bu mümkün değil. yeni alınacak sağlam bir stoperin yanında ersan da pedro da milos da iş görür bunlar boş topçular değil hepsi kendi milli takımlarında oynayan topçular.

forvet konusunda ise 2 forvet isteyen arkadaşlar stoper konusundan daha haklı. yeni alınacak forvete ve cenk'e bir şey olsa ömer ya da mustafa'ya kalıyoruz ki düşünmesi dahi korkunç ama burada da en azında sezon başında ikinci bir transfer oalcağını sanmıyorum.

tahminim o ki fikret başkan bir stoper, bir forvet ve bir sol açık alıp bırakacak ki zaten bu 3 transfer andreas beck transferinde olduğu gibi nokta atış olursa yeterli olacaktır. ha 2. bir stoper, 2. bir forvet, orta sahaya bir takviye falan daha olsa kötü mü olur, hayır ancak realiteden kopmayıp ona göre beklentiler oluşturulması gerekiyor.
  • gökhan töre'ye 12 milyon euro ve mustafa pektemek'e 5 milyon euro teklif edildiği bilgileri doğruysa bu iki oyuncuyu da satıp bu seneki satış aktivitelerini bitirmesi gereken kulübüm. bir kere mitroğlu ile pektemek'in boşalttığı yer daha iyi bir şekilde doldurulur. hatta ömer şişmanoğlu bile yetebilir. demba'nın yerin zaten forvet alacağız. töre'yi ise ilerde daha da fazla paraya satabileceğimizi hiç sanmıyorum. demba'yı sattığımız paraya iyi bir forvet ve kanat alabiliriz diye düşünüyorum.
  • mutlaka ama mutlaka 2 tane yabancı forvet alması gereken takım. geçen sezon demba ba dışında gol yükü çeken forvet olmaması sonumuzu hazırladı bu yüzden mutlaka ama mutlaka 2 forvet transferi yapması gerekli.

ismi geçen remy ve kostas var bunlardan birine bonservis bayılacaksın yanına da john guidetti'yi yapıştır hem 23 yaşında hem kumaşı var 1 2 sene sonra okutma ihtimalin var. bu oyuncuyu alamadıysan eğer geçen sezon fenerin webo'yu kullandığı gibi sıkışan maçlarda ceza sahasını karıştırmaya yönelik hamle santrafor almalısın. eski göz ağrımız hugo almeida, kevin kuranyi, pablo osvaldo bu işi yapabilecek isimler.
  • taraftarının yarısı scout olan kulübüm. diğer yarısı ise pro lisanslı teknik direktör elbette.
  • gereksiz panik yapan taraftarlara sahip kulup.

fenerbahçe fırtına gibi transfer yapıyor ancak oradaki yapılanma cok kökten, 5-6 ilk 11 oyuncusunu gonderdi adamlar haliyle yenilerini aliyorlar. beşiktaş'ın eksikleri ve gidenler belli yerine sabırla en iyilerini düşük maliyetle almak beklemeden olmuyor.

bugun 8 milyon avro verilen josef'in jose sosa kadar katkı yapıp yapmayacağı daima soru işareti, diego'nun gecen seneki performansı ortada, haliyle paniğe hiç gerek yok derim.

bu oturmuş kadro 2-3 iyi transferlerle kafaya oynar.

ancak en büyük gerçek vodafone arena'dır tek yapılması gereken transfer budur, stad erkenden yetişmezse bu takım gurbet ellerde anca 3. olur.
  • taraftarı beni çıldırtan kulüp.

arkadaşım sen geçen sene 1 tane derbi golü atamamış, hepsini kaybetmişsin. 9 kişi kalmış çaykur rize'yi saçma sapan bir penaltı golüyle yenmişsin. sivas deplasmanında tarihi farktan kurtulmuşsun. bu örnekleri çoğaltmak son derece mümkünken soruyorum;

bu amına kodumun takımının neresi oturmuş?

vallahi biliyorum, iyi niyetle yazıyorsunuz. beşiktaş'a toz kondurmak içinizden gelmiyor ama gerçekleri görmek lazım.

tek başına vodafone arena ve şenol güneş sizin beklediğiniz o derin etkiyi yapmayacak. futbol gerçekten boyut değiştirdi, biz iki senemizi deplasmanlarda geçirirken. biz tribünde götümüzü yırtsak bile rvp gelir iki tane çakar neye uğradığımızı şaşırırız. bunun bir örneği bir önceki sene tribünlerin sahaya indiği gassaray maçı. o gün drogba vardı, bugün rvp var.

gerçekçi olun artık, şu beşiktaş romantizminden kurtulun. futbol, iyi oyuncularla oynanır. rakibin çok iyi oyuncular transfer ediyor. senin de etmen maalesef şart.
hesabın var mı? giriş yap