• 10-15 yılda bir şampiyon olması gereken bir takımın iki yıl üst üste şampiyon olacağı gerçeğine hala alışamadım, beşiktaş gibi bir takım için gerçekten büyük bir başarı tebrik ederim.
  • 10-15 yılda bir şampiyon olması gereken bir takımın iki yıl üst üste şampiyon olacağı gerçeğine hala alışamayanların, bala göte son saniyede bir de kendileri atmadıkları golle berabere kalınca şampiyon olmuşçasına sevindiği takımdır.
  • 10-15 yılda bir şampiyon olması gerekirken, beşiktaş kadar şampiyon olmuş rakipleri vardır.
    hem son son otuz yılda, hem son on yılda, beşiktaş ve fenerbahçe aynı şampiyonluk sayılarına sahiptir. fenerbahçe gibi komedi bir kulüp için azımsanmayacak bir başarıdır.
    düşün ki bir de onca şike.
  • an itibariyle beşiktaş, fenerbahçe ve galatasaray başlıklarındaki entry sayıları şu şekildedir.

15.07.2014

fenerbahçe: 22625

galatasaray:22516

beşiktaş:19537

21.03.2016

beşiktaş : 26378

galatasaray : 26360

fenerbahçe : 22778

21.05.2017

beşiktaş: 31915

galatasaray: 28571

fenerbahçe: 23838

2014 yılından bugüne geçen 3 yıllık süreçte;

beşiktaş başlığına 12.378 entry

galatasaray başlığına 6055 entry

fenerbahçe başlığına 1213*entry girilmiştir.
  • siyahla beyazın en uyumlu haline beşiktaş denir.
  • çok sevdiğim takımım.

futbol seyircileri arasında küçük atışmalar, tartışmalar gayet normal karşılanmalıdır. çünkü hayatın eğlenceli noktalarından biridir bu. ama iş emek karşılığı kazanılmış başarıları kötülemeye gelirse bu hazımsızlık olur.

bazı arkadaşlar beşiktaş'ın bu yılki şampiyonluğu (ki henüz şampiyon mu değil mi bilemiyoruz) şaibeli olarak adlandırmış. aynı arkadaşlar dursun özbek için de istifa mısraları yazmış durumda. şimdi ben anlamadım beşiktaş mı şaibeli? yoksa dursun özbek mi başarısız? en çok şampiyonluğu olan ki bu yüzden yayın gelirleri sıralamasında 1. olan, şampiyonlar ligine en çok katılan ve bu yüzden yine inanılmaz bir geliri olan, stadı yapılırken devletten muhteşem ödenekler almış ayrıca statsız kaldığında atatürk olimpiyat stadında bedava maç yapmış ( rüzgar tribünlerini biz yaptıracağız o nedenle bırakın bedava oynayalım diyerek... ama ortada rüzgar tribünü falan yok) olan takım bunca gelire rağmen, bu başarısızlıkta ise ve bunun üstü beşiktaş'a çamur atarak kapatılmaya çalışılıyor ise bunun adı ayıptır. sence bunca gelire rağmen geçen sene statsız beşiktaş'ı geçip şampiyon olamıyorsan, 3-4 yılda 7-8 teknik direktör değiştirip 5-6 tane sağ bek alıyorsan ve sonra beşiktaş'ın başarısını küçümsüyorsan, takımından gayet memnunsun demektir. o yüzden de takımını eleştirmeye hakkın yok demektir dostum. yani ya beşiktaş'a çamur atma ya da kendi başkanını eleştirme.

diğer taraftan; beşiktaş'ın istediği oyunculara fiyat arttırıp transfer ederek büyük bir transfer başarısı yakaladığını iddia eden bazı takım taraftarları da bu oyuncalar neden milyon eurolar verilip yedek tutulduğunun kendi yönetimlerine sorsunlar.

ha bir de fikret orman'ın cumhurbaşkanı ile alakalı konuşmalarından nemalanıp, beşiktaş'ın başarısını küçültmeye çalışanlar var. buna sadece gülüyorum. sanki aziz yıldırım ve dursun özbek referandum öncesi çıkıp hayır diyeceğiz dedi de fikret orman ben evet diyeceğim demiş gibi ucuz bir düşünceyle başarıları küçültmeye çalışmak... yorum sizin.

ben beşiktaş en büyük demiyorum, en iyisiydi en iyisi olacak ya da tek büyük demiyorum. ama sizler öyle davranıyorsunuz ki; bu çekememezlik biz beşiktaşlılara bile beşiktaş'ın tek büyük olduğunu düşündürüyor.

yazılabilecek onlarca örnek onlarca da konu var aslında. ama mecalim yok artık. biz sizinle rakip olmaktan çok mutluyuz. bunun tadı böyle çıkıyor çünkü. ama çamur at izi kalsın durumu pek hoş değil. özeti budur.
  • kocaeli birlikspor'un hisselerini 10 milyon tl karşılığında alıp, pilot takım yapan kulüp.

bence seçilen takım yanlış olmuş.
  • bir iki branş veya bir iki şube hariç genel olarak büyük maçları oynayamayan kulüp.

beşiktaş kadın futbol takımı da tıpkı erkek takımı gibi büyük maçları kazanamıyor.

şampiyonluk yarışında olduğu konak belediyespor'a karşı deplasmanda 5-1'lik bir hezimet aldıktan sonra şans yüzüne gülmüş ve konak beklenmedik bir beraberlik alarak haftaya sadece 1 puan önde girmişti. ipler beşiktaşın eline geçmiş ve evinde oynayacağı maçı kazanması halinde büyük ihtimalle lider bitirdiği ligin play-off'unu da lider bitirip sezonu şampiyonluk olarak tamamlayacaktı.

ama ne oldu şampiyonluk niteliğinde olan beşiktaş-konak belediyespor maçı 2-2 sona erdi. hem de istanbul'da kendi saha ve seyircisinin önünde.

afedersiniz kendi evinizde şampiyonluk maçını kazanamayacak takım zaten şampiyon falan da olmasın. gitsin kumda oynasın daha iyi.

tek üzüldüğüm nokta sezonun emeğinin play-off sistemi yüzünden yok olması.

yazık!
  • kendi tarihlerinin en basarili donemi olan ust uste ikinci sampiyonluklarina cok yakin olduklari bugun bile fenerbahce'nin basarisi ve buyuklugu konusulan takim.

ulkenin dort bir yaninda dev ekranlar kuruluyor, insanlar sokaklara akacak fenerbahce'nin sampiyonlugunu izlemek icin. hem de buradaki cogu bjklinin kucumsedigi 'basketbol' takimi bu butunlesmeyi sagliyor. oturun da nerede yanlis yaptiginizi dusunun.

tek gercek fenerbahce!
hesabın var mı? giriş yap