• beşiktaş son iki yıldır türkiye ligini rahat bir şekilde domine ediyor. bunda feda dönemiyle başlayan yatırımların,iyi yönetilmesinin, kaliteli kadrosunun ve şenol güneş'in ciddi payı var.

gs'nin ligi domine ettiği dönemler olmuştu. kadrosu iyiydi, uefa kupasına kadar yükselmişti.

aynı şeyi alex'li dönemde yer yer fb de yapmıştı.

ama son yıllarda gs ve fb çok kötü yönetiliyor. kadro kaliteleri vasatı aşabilecek düzeyde değil. tam da bu noktada sarışın takımların taraftarları kendi sorunlarına odaklanıp kendilerini beşiktaş seviyesine çıkartmaya çalışacakları yerde nafile bir çabayla beşiktaş'ın onların vasatına inmesini umuyor. bu nafile çabadan sarışınlara ekmek çıkmaz. beşiktaş bu yıl şampiyonlar ligi grubundan çıkacak ve türkiye liginde de güle oynaya şampiyon olacak.

bizim yenilmemizi, aşağı düşmemizi çok ama çoook bekleyeceksiniz. size tavsiyem kendinizden fersah fersah yukardaki beşiktaş'ın tökezlemesini beklemeyin, üzülürsünüz. biraz haysiyetiniz varsa kendi yönetimlerinizi eleştirip bizim seviyemize çıkmaya çalışın, bizimle rekabet edebilecek kapasiteniz olsun ki biz de bu vasat ligi izlemekten daha fazla keyif alalım.
  • şenol güneş'in derbide valbuena'yı sakatlatmak için üzerine adam yolladığını iddia eden fanatik fenerli arkadaşın duyumları beni o kadar ürkütüyor ki.

başlamadı mı sizin basket maçlarınız ya hala entrika peşindesiniz.
  • 17-18 sezonun şampiyonu.

not: fenerliyim.
  • şu ana kadar oynadığı maçlarda yaptığı puan kayıplarının nedenlerini değerlendirmek istediğim takımım.

1- sağ bek mevkisindeki sıkıntı: gökhan gönül'ün sezon başı sakatlığı ve sağ bekteki diğer alternatif beck'in gönderilmesiyle geride kalan 7 maçta trabzonspor maçının ikinci yarısı hariç sağ bekte asıl mevkisi sağ bek olan oyuncu kullanamadık. adriano idareten performans gösterse de bence hocanın bu sezonki en büyük hatası olarak tam hazır değilken konyaspor gibi nispeten ondan sonra gelecek maçlardan daha kolay bir maçta kullanılması ve sakatlanması oldu. doğal olarak fenerbahçe maçında medel, trabzonspor maçında da necip bekleneni ne yazık ki ortaya koyamadı. özellikle fenerbahçe maçında medel ciddi anlamda sırıttı.

2- transferlerimizin henüz form tutmaması: cenk, quaresma ve atiba gibi oyuncuların bazı maçlarda dinlenmek zorunda kalmasından ötürü bu mevkilerde forma bulan yeni transferlerimiz negredo, lens ve medel lens'in attığı gol dışında belirgin bir fayda veremedi henüz. negredo'nun saha içindeki isteğini ve yaptığı iki önemli asisti göz ardı edemeyiz, ancak henüz gol atmamış olması son maçta oyundan çıktığında da gördüğümüz üzere kendi üzerinde de bir baskı yaratmış. yine de bu sıkıntıyı çözeceğine inanıyorum. negredo'nun ihtiyacı olan bir gol, lens'in ihtiyacı olan iyi bir 90 dakika, medel'in ihtiyacı olan da biraz daha sakin olması. bu arada yedek kulübesinde orkan gibi bir değer var. bir an önce kupa maçları gelse de orkan da kendini kanıtlasa. geçen sene kerim frei'ın kupadaki yüksek formu onu fenerbahçe derbisinde ilk 11e kadar çıkarmıştı unutmayalım.

3- yüksek maç temposu: büyük takımlar haftada 3 gün maç yapmaya alışık olmalı, ancak kadromuzun yaş ortalamasının biraz yüksek olması ve bazı mevkilerdeki oyuncularımızın alternatifsiz olması (pepe, tosic, talisca, gökhan gönül gibi) bazı oyuncuları her maç kullanmamız zorunluluğunu gerektirdi. her sene 60 maça yakın oynayan pepe bile trabzsonspor maçı sonrası yorgunluk konusunu açtı. adriano ve gökhan gönül'ün dönüşü ve ara transferde gelecek olan vida ve olası bir sağ bek transferi ile bazı maçlarda bazı oyuncularımız soluklanacaktır.

özetleyecek olursak bu sebeplerin hiç birinin bize sezon sonuna kadar devamlı sorun yaratacağını düşünmüyorum. sakatlarımızın düzelmesi ve yeni transferlerimizin takıma uyum sağlamasıyla bu takımın ilk devrenin sonunda tekrar liderlik koltuğuna oturacağına ve şampiyonlar liginde ikinci tura yükseleceğine inancım tam.
  • (bkz: #71217851)

--- spoiler ---

https://www.youtube.com/…mvqsbw_nq&feature=youtu.be

ben beğendim, güzel ti'ye alınmış.

--- spoiler ---
  • hakkında hazırlanan narcos videosunu ben de beğendim.

sanırım fetöcüler ve çomarların ortak çalışması... kendilerini tebrik ediyorum.
  • (bkz: kanser)
  • vakti zamanında olduğu gibi, milli takımı temsil etmesi gönülden geçen takımdır.
  • ampute futbol milli takımına desteklerine esirgemeyerek (bkz: besiktas'tan ampute milli takimina destek duyurusu) yine büyüklüğünü gösteren takımdır.
hesabın var mı? giriş yap