• tarihimizin en iyi kadrolarından birisine sahibiz. ligde açık ara şampiyon olmamız gerekirken 3 puan gerideyiz. acaba fazla kadro derinliği olduğu için mi böyle oluyor bir türlü anlamıyorum. oğuzhan 100 milyon euro'dan 1 milyon euroluk bir yedeğe dönüştü. adriano 3 maç üstüste sol bek en son caner erkin 6 maç ceza aldığında oynadı. medel'in ön libero diye aldık stoper harici oynadığı maç sayısı ikiyi geçmez. babel ve fabriano harici rotasyon yemeyen yok. iyi mi, kötü mü sezon sonunda göreceğiz.

ve her yere yazıyorum şenol hoca şu negredo'ya 90 dakika 3-5 maç şans ver artık.
  • mustafa pektemek gönderilmeli yerine genç ve yıldız olma potansiyeli olan biri alınmalı. atiba yedeğe çekilmeli, adriano'yu sürekli caner erkin'le rotasyona sokmak yerine 1. sol bek yapılmalı, vagner love şutlanmalı, quaresma oyundan çıkarken veya yedek kalınca triplenmeyecekse kalmalı. lens'i de göndermek isterdim ama hayatta göndermezler.

önümüzdeki sezon ideal kadro hayalim

(parantez içindekiler yedeklerdir)

fabri (utku yuvakuran)

transfer (gökhan gönül) - vida (transfer) - pepe (transfer) adriano (caner erkin)

medel (atiba) - tolgay (oğuzhan)

lens (quaresma) - talisca (transfer) - babel (orkan)

negredo (larin)
  • bu gün şampiyonluk yürüyüşüne başlamış güzel kulüp.
  • şampiyonluk yolunda son 3 kritik virajdan birini başarıyla dönmüş takımım. adettendir, son 2 sezondur (2016, 2017) yaptığım üzere bu sezon için de ligde kalan fikstürümüzü hem totem yapmak hem de fikir vermek için tek tek yorumlamak istiyorum. takımların yanındaki puanlar şahsi fikrime ve rakiplerin şu anki formuna göre zorluk dereceleridir, tabi ki katılıp katılmamak sizin görüşünüze göre.

gençlerbirliği- 4/10 son zamanlarda ligin en uzun namağlup serilerini bu hafta sonu alanyaspor gibi düşüşteki bir takıma kaybettiler. ümit özat ile şenol güneş arasındaki kupa gerilimi de sona ermiş gibi gözükmüyor. ancak iç sahada performansımız çok arttı. çok kolay olmasa da kendilerini mağlup edeceğimizi ve derbi haftasına kayıpsız gireceğimizi düşünüyorum.

başakşehir (d) - 7/10 onlar ne kadar düşüşte biz de yükselişte olsak da bu maçın kolay bir şekilde biteceğini bana kimse izah edemez, izah etse de inanmam galiba. süper lige yükseldikleri 2007/2008 sezonundan beri onları deplasmanda mağlup ettiğimiz tek sene bilic'in son sezonu olan 2014/2015 sezonu. ancak fenerbahçe maçında iç saha yenilmezlik serileri bozuldu, belki de bütün sezon boyunca en kırılgan dönemlerinde olacaklar. gençlerbirliği maçında saçma sapan kartlarla sınırdaki oyuncularımıza engel konulmazsa ve hoca bu maçtan önceki bayern maçını şahsi bir mesele haline getirip tam kadro çıkma fantezilerine girmezse bu sefer 3 puan çıkarma ihtimalimizi oldukça yüksek görüyorum. bu maçta alacağımız bir galibiyet belki de bizi sezon sonuna kadar kaybetmeyeceğimiz liderlik koltuğuna taşıyacak.

alanyaspor - 2/10 vagner love ayrıldıktan sonra serbest düşüşe geçip hocaları hikmet karaman ile yolları ayırıp mesut bakkal ile anlaştılar. mesut hoca beşiktaş'a ters gelen oyun anlayışıyla bir çok maç oynamıştır ama bu maçın hem içeride olması, hem de beşiktaş'ın son düzlüğüne denk gelmiş olması sebebiyle 3 puandan başka bir yol görmüyorum.

göztepe - 3/10 onlar da post jahovic sendromunu demba ba ile atlattılar. tek korkum tamer hoca ve demba ba'nın vodafone park'ta kendini ekstra kanıtlama motivasyonu. onun dışında göztepe şampiyonluk yarışında yarıştığımız 3 rakibimizden de deplasmanda puan alamadı, bu maçta da onlar adına pek umut yok gibi gözüküyor.

akhisarspor (d) - 5/10 istanbul dışında belki de zorlanacağımız son maç olabilir. bunun da sebebi akhisarspor'un şenol hocanın yıldızının barışmadığı 4 takımdan (fenerbahçe, başakşehir ve kasımpaşa ile birlikte) birinin olmasından ve de son dönemde kendilerinin yükselen performansından olabilir. ancak bu maça neredeyse 1 aydan fazla bir süre var. 3 puan cepte diyebileceğimiz bir maç kesinlikle değil, çok çalışmamız gerekecek.

yeni malatya - 3/10 ilk devre toplamda 2 puan aldığımız iç anadolu deplasman turunun (malatya, kayseri, sivas) ilk rövanşı. bu maçın diğer bir önemi ise galatasaray derbisinden önceki maç olması. fenerbahçe maçındaki hataya düşmemeli, 3 puanı almalı ve kart sınırında olacak kilit oyuncularımızı minimum şekilde kullanmalıyız.

galatasaray (d) - 9/10 kalan fikstürün şüphesiz en zor maçı. bu maçı 2015/2016 sezonunda galatasaray çoktan havlu atmışken yorumlarken bile şampiyonluğun kilit maçı olmasından ötürü çok tedbirli davranıp zorluk derecesini 8/10 seçmişim. şimdi olağanüstü bir iç saha formları var ve bu maç şampiyonluk yolundaki hem son derbi, hem de iki takımın son zor maçı olacak. (tabi iki takımın da bu haftaya kadar potada geleceğini farz ediyorum) bu maçın diğer bir önemi ise şampiyonluk yolunda başakşehir ve fenerbahçe havlu atar da biz galatasaray ile başbaşa kalırsak daha da büyüyecek. onlardan puan olarak üstün bu maça çıkarsak beraberlik, 3 puan ya da daha fazlasıyla çıkarsak 3-0dan düşük mağlubiyet bile işimize yarayacak sonuçlar haline gelecek. yine de konuşmak için çok çok erken bir maç.

kayserispor - 4/10 anadolu turunun ikinci rövanşı. kalan fikstürde iç sahada ağırlayacağımız en sert takımın kayserispor olacağını ve en zor iç saha maçının bu maç olacağını düşünüyorum. geçen sene beraberliği son saniyelerde kurtarmamız hala hafızalarda. ama yine de galatasaray maçından sonra eğer hala lidersek bu maç ve bu maçtan sonra puan kaybedeceğimizi çok düşünmüyorum.

osmanlıspor (d) - ?/10 bu maçın zorluk derecesi 1 de olabilir 3 de 5 de. o yüzden entryi yazdığım şu tarihte vereceğim hiç bir puan bu maçın zorluk derecesini belirtemez. bunun yegane sebebi osmanlıspor'un kümede kalma savaşı olarak bariz bir şekilde gözüküyor zaten. eğer 33. haftada oynanacak bu maçta kümede kalma tehlikeleri bu maça bağlıysa zorluk derecesi artacaktır, ancak küme düşmeyi garantilerse ve de biz şampiyonluğa oynuyorsak bizim için çok çok kolay bir maça dönüşecektir. yine de tribün baskısının çok olmayacağı ve beşiktaş'ın alışık olduğu bir statta oynanacağından galibiyet olasılığının yüksek gözüktüğü bir maç gibi.

sivasspor - 4/10 ligin final haftası. tahminime göre şampiyonluk yarışı bu maçın sonuna kadar uzayacak. bu maçı kazanmamız da bizi şampiyon yapacak. bu tamemen bir öngörü. iç sahada bu maçtan 3 puanı almamamız için hiç bir neden yok.

toparlayacak olursak kalan fikstürümüz çok zor gözükmüyor. 6 tane iç saha, 4 de deplasman maçımız var. kalburüstü diyebileceğimiz iki maçımız var. bu maçlardan özellikle başakşehir'de kazanırsak galatasaray maçına kadar gidişatımız daha az engebeli yollardan olacak gibi. galatasaray maçı ise sezonun final maçı olacak. rakiplerin birbirleriyle oynayacağı fenerbahçe-galatasaray ve galatasaray-başakşehir maçları var. tabi ki bu maçların berabere bitmesi avantajlı gibi gözükse de galatasaray'ın bu maçlarda kaybetmesi de o anki fikstüre göre bizim için yararlı olabilir. bu maçlar dışında yine rakiplerden başakşehir'in tahmin edilmez puan kayıpları vardı ve var olacak, galatasaray'ın ankara'da gençlerbirliği deplasmanı ve iç sahada trabzonspor gibi kendilerine görece ters gelen maçları var. fenerbahçe'nin ise diğer 3 şampiyonluk adayının toplamda 24 puan bıraktığı kasımpaşa, sivas, kayseri ve malatya deplasmanları var.

bir an önce çok hasretiyle yandığımız liderlik koltuğuna oturup sezon sonuna kadar bırakmamak dileği ile.
  • ailemizde babadan oğla geçen bir sevda . yazar olduktan sonra ilk entarimi tabii ki buraya girecektim.

bu sene ki konsantrasyonumuzu iki tık yukarı taşıyabilirsek sorunsuz bir şekilde bu sene de şampiyon olacağımızı düşünüyorum.

canını yediğim takım, kazandığı zaman , haftam resmen daha iyi geçiyor hastayken bile.
  • süper lig'deki son 4 trabzonspor deplasmanından 4 galibiyet çıkarmayı başarmıştır.

dünkü kritik galibiyet sonrası gözler kalan 10 maça çevrildi. 6 tanesi içeride. 4 deplasmandan 1'i ise 33. hafta osmanlıspor ile, o güne kadar düşmüş olabilirler. yani 7 maça ağır favori çıkacağız. kalan 3'ü; akhisar (d), başakşehir (d), galatasaray (d).

haydi bakalım. ateşi yaktık üçüncü şampiyonluk için. sene sanki 1992.
  • abdullah hunter'ın takımını yenersek bu iş orada biter derim. geçen sene en üzüntü duyduğum maç olmuştu 3-1 . rövanşı alıp bu işi bitiririz kısmetse.

edit : dembaba

akimist isimli yazar arkadaş beşiktaşla ilgili bir şeyler zırvalamış.
    üşenme ve bu yazıyı oku. #55392186

haa kesin üşenirsin çünkü işine gelmez , ben özetliyim.
    beşiktaşın o 2 yıldaki şampiyonlukları fifa sopasıyla tescil edilmiş haklı şampiyonluklardır atıp tutacağına git araştır aq.
  • entryler arasinda bazi renktaslarin durup dururken casperlara cevaplar yazdigi baslik. oglum siz hala engellemediniz mi bu ergen, maklubeci ve sikeci mallari? niye nefesini harciyorsunuz? sikecegiz dedik, hayir dediler, siktik simdi de tac diyorlar, trabzonspor verdi diyorlar. yuzlerine tukurseniz yarabbi sukur der bu mallar, ugrasmayin. alin benim gibi kalanlarin capslerini, taa yaz sonunda soz verdigimiz gibi 3 ay sonra teker teker gotlerine sokalim iste.

bu arada, aranizda dune kadar bittik, olduk, yandik, bari ikinci olsak diyen kardeslerin de bir anda sampiyonluk puan hesaplari yapmasi gozumden kacmiyor ama sizin capsleri almadim, hadi yine iyisiniz kerhaneciler.

kisacasi sampi...

edit: bu arada aklima gelmisken yazayim, dun bir caylaklarin yazar olmasi furyasi gerceklesti, bir kismi hemen solugu bu baslikta almis, normaldir, besiktas aski boyle bir sey. fakat her besiktas guzellemesi yapan yeni yazari favorileyip bastan besiktasli muamelesi yapiyorsunuz. bunlarin aga babalari tum takimin ilk 11'indeki 8 oyuncusu fetocu sizmasiydi, ne karaklik donemlerdi, nasilda sinsi sinsi at kosturup sampiyonluklara kostular unuttunuz mu? bir tane yeni, yedek hesap acip sozlukte besiktasli taklidi mi yapamayaklar? bu fetoculer, bu sinsiler bizim rakibimiz degil, sadece kurallar geregi ayni ligde oynamak zorundayiz, bizim rakibimiz durust sampiyonluklar kazanmis, durust maclar oynamis takimlar.
hesabın var mı? giriş yap