şükela:  tümü | bugün
  • gs’nin alanyaya belediyenin kayseriye takılması ile arenaya lider çıkacak takımım.
    fava atma ama bekle.
  • sami yen'e kaçıncı gider bilemem ama lider çıkar. iki yıldır kanıksayamadıysanız bu yıl öğrenirsiniz.
  • erkek hentbol takımı dün bolu'da oynanan türkiye kupası finalinde; göztepe'yi 25-21 yenerek, üstüste 5. toplamda 13. türkiye kupasını kazanmıştır. tüm ekip ve takımı tebrik ederim.
  • akpsporun olası bir mağlubiyetiyle bir beraberlik hakkı kazanacak takımım
    bu lig çok su götürür muhtemelen şampiyon biz ikinci fener olacak
  • cl'de ülkemizi en iyi temsil edecek takım olması sebebiyle şampiyon olması gerekir.

neden beşiktaş?..

1- oldukça geniş kadrosu var. şimdilik tek eksiği hedef santrafor. negredo ve love 4-4-2'nin forvetleri. peşinen belirteyim, hemen gömmeye gerek yok.

sezon boyunca üst üste aynı 11 ile oynadığımız maç sayısı 2 veya 3'tür. bir sonraki maçta 5-6 farklı oyuncuyla oynadığımız oldu. bunu yapacak başka takım yok. yakın dönemde olacak gibi görünmüyor.

2- çok kişinin dikkatinden kaçmıştır, şenol güneş'in bence çok önemli bir lafı vardı. cl'de gol için oynamalısınız, savunma yaparak olmaz... kelimesi kelimesine aynı olmayabilir de böyle dedi. bizim takımlarımız oldum olası savunma yapamazlar. çık beraberlik için oyna desen yenilirler. cl gibi zorlu arenada gole dönük oynamak hem kadro kalitesi, derinliği hem oyun felsefesi gerektirir. işte beşiktaş'ta bu var. gruptan rekor puanla lider çıkması asla şans değildi.

şampiyon olmazsak gerçekten yazık olacak. mali durumları falan geçtim. zira bu borç öyle 1-2 sezonda bitecek gibi değil. yıllar sürer.

ne olur ne olmaz 5'te 5 yapmak en iyisidir. şu maçta 3 puan bunda 1 puan hesabı yapmak hata olur lakin illa bir fikstür hesabı yapılacaksa anahtarı veriyorum; yeni malatya ve galatasaray'ı yen, kalan 3 maçta kafan rahat şekilde 3 puanlara yürü.
  • hic bir takımın 5 te 5 yapamayacağını varsayarsak gelinen son tabloda şampiyonluk şansı en yüksek takım beşiktaş. 12-13 puanı alan yani 72 puanı cebine koyan şampiyon olur.

galatasaray'ın 3 deplasman maçı kaldı. biri alanya biri akhisar biri de göztepe. içerdeki maçları da beşiktaş ve malatya. en son deplasman galibiyetini ocak ayında almış gs. ( karabük deplasman sayarsaniz bilemem ) buradan kabaca bir hesap yaparsak bu 3 deplasman ve içerideki bir derbide bu futbolla galatasaray'ın alacağı puan 11 dir. ( 3 galibiyet 2 beraberlik ) galatasaray'ın herhangi bir deplasmandan mağlubiyetle ayrılması demek şampiyonluğa zaten veda etmesi demek. galatasaray'ın son beş maçta 5 te 5 yapacağını düşünen varsa bende o kafadan isterim valla.

beşiktaş'ın ise 3 içeride 2 de deplasman maçı var ve alacağı maksimum puan 13. yani 4 galibiyet biri beraberlik olmak üzere. sadece galatasaray maçına beraberlik verdim. bunların dışında beşiktaş'ta gs maci dışında herhangi bir beraberlik alması demek şampiyonluğun gitmesi demek kesinlikle.

basaksehirin ise yine içeride 3 dışarıda da 2 maçı kaldı. ben kayseri osmanlı veya sivas maçlarından herhangi birinden veya ikisinden mutlaka puan kaybı bekliyorum. ve basaksehirin de alacağı maksimum puan 11 diyorum. 3 galibiyet 2 beraberlik. hatta daha iyimser olarak bakarsak 4 galibiyet 1 mağlubiyet diyorum ve o da 12 yapar. başakşehir bu haftadan sonra düşüşe geçecektir muhtemelen.

bu durumda;
    beşiktaş 72
    ibb 71
    gs 71

fenerbahçe'nin son 5 maçının tamamını kazanması durumunda bile 72 puan yapar ki yine ikili averajdan beşiktaş şampiyon olur. ben son 5 maçından 12 puan çıkarıp yukarıdaki tabloya göre yine 4. olacağını düşünüyorum. 13 çıkarsa bile yine 4. olur.

bu arada haftaya gs hariç tüm takımlar içeride, gs dışarıda alanya gibi dirençli bir takımla oynayacak. gs'nin deplasmanda puan kaybetmesi demek olayın onların için tamamen bitmesi gerek.

son olarak beşiktaş arenada gs'ye yenilmezse ki bence galip gelecektir, şampiyon olacak. takımıniza inanın ve sonuna kadar destekleyin çünkü tek ihtiyacımiz olan şey bu.

bu arada;
    sergen attı şampiyonluk geldi.
    gomez attı şampiyonluk geldi.
    talisca attı şampiyonluk geldi.
    ........... attı şampiyonluk geldi.
  • galatasaray'ı arenada yenecek takımmış... bak sen... tiner neden zararlıdır içerikli kamu spotu gibi entry yemin ederim. sonuçları böyle oluyor...

tanım: 2017-2018 sezonunu 3. veya 4. olarak noktalayacak takım.

....... attı üçüncülük geldi.
  • iki senedir galatasaray’ı türk telekom arena’da yenen takım.
  • iki senedir türk telekomda galatasarayı yendi evet ama takımın başında fatih terim yoktu. fatih terim farkını unutanları iki hafta sonra aynı başlıkta görmek isteriz.
  • karşılarında geçtiğimiz iki sezondaki gibi bir galatasaray olduğunu sanan ve bundan mütevellit bu sene de arena'da galip geleceklerini iddia eden taraftarlara sahip futbol takımı.