şükela:  tümü | bugün soru sor
 • her şeyin anlaşılacağı şekilde bir başlık bulamadım.

  son günlerde ilginç bir gerilim yaşıyor bu iki kulüp. basından takip ettiğim kadarıyla bilgi sahibiyim ben de ancak olaylar aşağıdaki gibi iddia ediliyor;

  varan 1;

  ''..izmir u12 cup'ta altınordu kulübü, yaşanan bir sakatlığın ardından beşiktaş'tan fizik olarak iri futbolcuları oynatmamasını rica etmiş ancak beşiktaş oynatmakta ısrarcı olduğunu ifade ederek gerekirse turnuvadan çekileceğini bildirmiş ve turnuvadan çekilmişti.''

  altınordu beşiktaş'ın turnuvaya iri oyuncular ile katılmamasını rica ediyor. ufaklıklardan biri sakatlanınca yaşanıyor üstelik bu. neticede ölüm kalım turnuvası değil, 12 yaş altındaki çocuklar gelişmeleri için, tecrübe kazanmaları için ufak çaplı turnuvalara sokuluyorlar. ancak beşiktaş olayı bayern münih rövanş maçından daha ciddiye alırcasına durumu reddediyor. neyse büyük beşiktaş'ın bu isteği reddetmesinin ardından başka bir sorun yaşanıyor.

  varan 2;

  ''..izmir u12 cup'ta yaşanan olayın ardından beşiktaş basın sözcüsü metin albayrak, altınordu ile ilişkilerini gözden geçireceklerini açıklamıştı. ve beşiktaş cephesinden gelen bilgilere göre siyah-beyazlı kulüp önümüzdeki günlerde düzenleyeceği u10 mete bozkurt dostluk turnuvasına altınordu'ya yaptığı daveti geri çektiği öğrenildi.''

  beşiktaş düzenlediği turnuvaya ülkemize genç sporcular kazandıran, son dönemlerde altyapısıyla tüm türkiye'nin takdirini kazanan altınordu'nun çocuklarını çağırmıyor. üstelik altyapısıyla barcelona'yı kıskandırdığını sandığını düşündüğüm beşiktaş altınordu'yu tehditvari cümlelerle uyarmış; ''..izmir u12 cup'ta yaşanan olayın ardından beşiktaş basın sözcüsü metin albayrak, altınordu ile ilişkilerini gözden geçireceklerini açıklamıştı...''

  yorum sizin.

  kaynak; https://www.cnnturk.com/…stan-altinorduya-misilleme

  edit: beşiktaş yine beklediğim gibi mağdur çıktı.
 • olay kelebek, kuş, bahar havası, açan çiçekler gibi anlatıldığı için düzeltme gereği hissettim.

  turnuva esnasında bir çocukta kırık oluştuğu için altınordu yetkilileri beşiktaş'taki fiziken büyük çocukların oynamaması gerektiğini kulübe bildiriyor. kulüp de "çocuklar bu turnuvada maç yaptı, bu saatten sonra sen ondan daha iri olduğun için oynayamazsın" diyemeyiz diyor. sonrasında altınordu kulübü veli ve çocukların olduğu yere polis ve güvenlik gücü getirtip orayı boşaltıyor. sonrasında da beşiktaş takımı tamamen çekme kararı alıyor.

  bu olaylardan sonra da kendi düzenleyeceği turnuvaya altınordu'yu çağırmama kararı alıyor.

  başlığı açanın anlattığı gibi altınordu ne kadar tatlişko, beşiktaş ise şeytanmış di mi?
 • canım sıkıldı, gelin size safsata nedir, nasıl yapılır dersi vereyim:

  "altınordu beşiktaş'ın turnuvaya iri oyuncular ile katılmamasını rica ediyor."

  bu ne amk? ulan turnuva 12 yaş altı turnuvası. 1.70 altı boy, 60 altı kilo turnuvası yap o zaman. altınordu'nun skandal ötesi talebi en fazla bu kadar sempatikleştirilebilirdi. sen kimsin ki sırf boyu uzun diye 11 yaşındaki çocuğun elinden turnuva hakkını alabiliyorsun? sen kimsin ki o çocukları 11 yaşında turnuvaya sokmayarak kendilerini değersiz hissettirebiliyorsun?

  "ufaklıklardan biri sakatlanınca yaşanıyor üstelik bu. neticede ölüm kalım turnuvası değil, 12 yaş altındaki çocuklar gelişmeleri için, tecrübe kazanmaları için ufak çaplı turnuvalara sokuluyorlar. "

  ufaklıklardan biri sakatlanınca oluyorsa, demek ki turnuvanın ortasında gelen bir talep bu. turnuva ortasında karar mı değiştirilir amk? sakatlanan ufaklık da, diğer 11 yaşındaki bebeler boyları daha uzun diye ergen mi? o tecrübeyi boyu 1.50 olan çocukların kazanması hak da, boyu 1.55 olanın kazanması mı uygunsuz? nasıl bir adaletsizliktir bu yahu? ölüm kalım turnuvası değilse, kazanmak bu kadar önemli değilse, bırakın oynasınlar çocuklar. sakatlık sadece uzun boylu çocuklara karşı mı yaşanıyor?

  "ancak beşiktaş olayı bayern münih rövanş maçından daha ciddiye alırcasına durumu reddediyor. neyse büyük beşiktaş'ın bu isteği reddetmesinin ardından başka bir sorun yaşanıyor."

  bak şimdi, safsatanın kralı burada. bayern munih maçından daha ciddiye almış beşiktaş. neye göre? stada 40.000 taraftar mı doluşmuş? yönetim 50.000 € galibiyet primi mi vermiş? sonra ciddiye alınanın turnuva olduğunu nereden biliyorsun? turnuva ciddiye alınsa tek suçları boylarının uzun olması olan çocukları çıkartır, yola devam ederlerdi mantıken, di mi? acaba ciddiye alınan o 11 yaşındaki bebelerin hayalleri olabilir mi? senin boyun uzun, sen oynama demenin o küçücük çocuklarda yapacağı etkiyi düşünmüş olabilirler mi? işte bu yüzden beşiktaş, o "büyük" beşiktaş.

  kimse kusura bakmasın, altınordu'nun turnuva kazanması 11 yaşındaki çocukların geleceklerinden önemli değildir. altınordu kendisi bunu göremiyorsa, bunu göstermek de beşiktaş gibi değerleri olan takımlara düşer.
 • "altınordu beşiktaş'ın turnuvaya iri oyuncular ile katılmamasını rica ediyor."

  şunu utanmadan yazıyor, iki kişi geliyor "böyle saçma istek olmaz" diyor, sonra da adam diyor ki "bakın yine beşiktaş mağdur oldu".

  bu başlık da, açan da, cevaplara gönderme yapan da zaten en baştan "bugün beşiktaş'a gömmek için ne yaptın?" düsturuyla yaşıyor. boşuna kendimizi yormayalım, adam ne kendi yazdıklarının tutarsızlığının saçmalığının farkında ne de cevaben yazılanları okuyup idrak edebiliyor.
 • aslında olay şöyle gerçekleşiyor, fenerbahçe ile altınordu 12 yaş altı takımları maç yapıyorlar. maçı izleyen fenerbahçeli soldado çocukları sevindirsin diye kösele ayakkabı ile küçüklere çalım atıyor, çocuklardan bir tanesi karambolde ayak altında eziliyor.

  bu maçtan hemen sonra altınordu yetkilileri beşiktaşlı idarecilerden rica ediyorlar, iri kıyım adamları oynatmamaları konusunda ricacı oluyorlar.

  beşiktaş açıklama yapıyor çocuğun ayağını biz kırmadık soldado yaptı diyorlar.

  bunun üzerine daha fazla yazamıycamahashfdgsaha...
 • osasuna’nın barcelona ya messi yi oynatmayın ricası gibi birşey sanırım. aman oynatmayıverin amk nolacak.
 • etik olarak ne kadar doğru olduğunun tartışılması gereken olaydır. evet, beşiktaş'ın iri oyuncuları oynatmak istemesini anlıyorum. altınordu'nun oynatmamalarını rica etmesini de anlıyorum.

  bu kadar büyümesi ise saçmalık. konu basına taşınmadan halledilebilmeli. altyapı konusunda türkiye'nin gururu olan (bkz: altınordu) nun karalanmaya çalışılması saçmalık...
 • sizin alginizi yerler; bir taraflariniza da sokarlar, o turnuvada kalpleri kirilan 11-12 yasinda cocuklarin ailelerine o "cicek, bocek, gunes, bulut" diye bahsedilen altinordu baskani nasil davranmis izleyin bakalim.

  https://twitter.com/…port/status/982964789424066560

  besiktas'a cakabilmek icin tum gun teyakkuzda bekleyen sozluk ergenleri; kucucuk cocuklarin umutlarini bile kullanabilecek kadar pespaye durumdalar.
 • u12 turnuvasında ne hikmetse sadece beşiktaşlı minik(!) futbolcular iri yarı. neden biliyor musunuz? o çocukların belkide hiç biri 12 yaşında değilde ondan. kimliğinde 1 ocak yazan o yavrucakların hiç bir günahı yok. günah onların sırtından kazanç elde etmeye çalışan namus yoksunu insanlarda.

  fiko'nun şaibeyi her yaşa, her kulvara bulaştırması gerçekten mide bulandırıcı.
 • işin ironik yanı beşiktaş u 12 takımı bilbao'yu 2-0 yenerken maçı durdurup "sizin şu 3 çocuk iri onlar oynamasın" talebinde bulunan kulübün çoğu oyuncusu ocak doğumlu, milli takıma gönderdiği oyuncuların çoğu da 1 ocak doğumlu. geçiniz efendim bu altyapının kralıyız ayaklarını.

  ülke futbolunun "derin" yarası ocak doğumlu oyuncular konusunda bile mağdur olan takım beşiktaş olduğu için yok tiner yok beşiktaşlılar falan diye ortamı gazlıyorsunuz ya, al ben söylüyorum fenerbahçeliyim. kendi yaşından büyük "adam"larla alt yaş kategorilerinde fırtına gibi es, -ki artık onu bile yapamıyorlar- fiziksel gelişim tamamlandığı yaşa geldi mi elin yabancısı seni patates etsin. sonra ülke futbolu niye gelişmiyor; altyapılara biraz daha "ayarladığınız" ocak doğumlu çocuklar olsun, yetenekli çocukları zayıf güçsüz kısa boylu diye kazmaları tercih edin belki bu sefer olur.