şükela:  tümü | bugün soru sor
 • en güzel ve verimli dönemini serpil hamdi tüzün zamanında yaşamıştır.
 • beşiktaşlı olmadan önce yapılan hazırlıkların tümü.
  bu altyapı olmadan beşiktaşlı olunmuyormuş.
  genel olarak tarih tarih sorularından yola çıkar, "beşiktaş kaçta kuruldu, jimnasitk kulubü de ne, metin ali feyyaz kimdir?" gibi sorularla devam eder.

  kişinin pişip pişmediği de şu soruyla test edilir:
  "zalad'ı biliyor musun?"
  "zalad mı, o da ne?"
 • fetret devrine girmiş altyapı.

  sergen yalçın da es geçilemeyecek bir futbolcudur.
 • son yıllarda şu futbolcuları a takıma kazandırmıştır, kazandıracaktır (futbolcuların a takım performansları başka bir konudur):

  (bkz: sergen yalçın)
  (bkz: nihat kahveci)
  (bkz: serdar özkan)
  (bkz: ibrahim kaş)
  (bkz: batuhan karadeniz)
  (bkz: muhammed demirci)
 • muthi$ bir altyapidir. surekli a takima futbolcu kazandirmasiyla unludur. bu sebeptendir ki bjk yonetimi gidip gaziantepsporlu ismail köybaşı'na 6,5 milyon euro vermi$tir.
 • fulya tesisleri önünde uzun kuyruklar oluşturduğu, serpil hamdi tüzün'lü zamanları özlenen futbol okulu. o uzun kuyruklardaki heyacanlı çocukların ebeveynlerine mikrofon uzatıldığında, "fenerbahçeliyiz/galatasaraylıyız ama beşiktaş'ın altyapıya verdiği önem yüzünden buradayız" cevabını izlerdik televizyondan sıkça.
 • çok boktan bir altyapıdır. bunu sadece sabri sarıoğlu benzeri bir futbolcu çıkartamadığı için bile söyleyebiliriz.
 • serpil hamdi tüzün'ün 1978 yılında ziya, süleyman, oktay, fuat'ı a takıma vermesiyle beşiktaş'ın 81-82'de 14 sene aradan sonra şampiyon olmasında katkısının bugünlere örnek teşkil etmesi gereken fakat basiretsiz yönetimlerin ucuz yıldız peşinde koşmaktan rolünü unuttuğu bir yerdir. ayrıca 81'den sonra başlayan 14 sezonda da 6 kez şampiyon, 6 kez de ikinci olan beşiktaş'ın iskelet kadrosunda serpil hocanın yetiştirdiği oyuncuların rolü büyüktür. fikret, sinan, kenan, tuğrul, haluk, ali, feyyaz, gökhan gibi oyuncular bugün beşiktaş'ın saygıyla hatırladığı büyük oyunculardır.

  o yıllardan sonra beşiktaş altyapısını öne çıkaran adam john benjamin toshack oldu. büyük kulübümüzün antrenörlüğüne 1997'de geçen bu değerli adam nihat, yasin, aydın, ilhan, barbaros gibi futbolcuları a takıma çıkarmış, nihat kahveci gibi türk futbol tarihinin yetiştirdiği en büyük oyunculardan birini kazandırmıştır. o dönemden arkasında durulmayan ya da kendisine yeterince bakmayan oyuncular hala 2. ligde top koşturmaktadırlar.

  beşiktaş yönetimlerinin en temel görevi bu kaynaktan en iyi şekilde yararlanmaktır, fakat görüldüğü gibi başarıdan başka hiç bir şey için yaşamayan yöneticilerimiz batuhan gibi türkiye'nin en kaliteli ve genç oyuncusunu mustafa denizli gibi 1 sene sonrasını düşünmeyen adamın ellerinde heba ettirmektedir. dileğim bu adamların yerine ibrahim altınsay gibi barselona'nın başarısının nereden geldiğini idrak edebilen yöneticilerin gelmesidir.