şükela:  tümü | bugün soru sor
 • şu sıralar beşiktaş'tan ortaköy'e doğru giderken beşiktaş lisesi'nin oraya asılmış bir bez afişten anladığım kadarıyla ve yanlış hatırlamıyorsam beşiktaş lisesi'nin yeni halidir.. vatana millete hayırlı uğurlu olsun..
 • istanbuldaki liseler arasında kanımca en güzel manzaraya sahip olan okul
 • dünyanın en güzel manzarasına sahip güzel okul.
 • çırağan sarayı ve fourseasons otel arasıda bulunan anadolu lisesidir. en alt katında çırağan sarayı'na açılan bir tünel vardır. eskiden harem olarak kullanılmıştır.
 • teog puanına gore beşiktaş'taki sakıp sabancı ve beşiktaş atatürk anadolu liselerinin bir tık gerisinde olan okul. bir on yıla kalmaz onlarında önüne geçer gibime geliyor.bina ve mekan olarak muadil liselerin çok önünde çünkü.
 • çırağan sarayı'nın haremi olan lisem. sonradan ne kadar anılarımın üzerinden geçmek için içeri girmek istedimse de kapıdaki bekçi içeri almadı beni. geceleri otopark niyetine kiralardı müdürümüz burayı, denize nazır otopark. üniversitede ((bkz: boğaziçi üniversitesi)boğaza bakarak ders işlemeye antrenmanlı gittim bu okulun sayesinde.

  bir tarih hocamız vardı, mustafa aygün, bir sabah onunla karşılaşmıştık dünya üzerinde böyle bir okulun olmadığını söylemişti. bahçesi bu kadar büyük olsa tarihi olmaz, tarihi olsun ve bahçesi geniş olsun denizin dibinde olmaz diye açıklamıştı. haklı olabilir.

  gırc gırc ede ede içinde bir kere daha dolanmak istiyorum.
 • beşiktaş belediyesi eğer akp'de olsaydı bu zamana kadar çoktan satılmıştı yada otel olmuştu dediğim eski okulum. osmanlı zamanından kalma yapısı ve boğazın kenarında olması, büyük bahçesi, tarihi, konumu ile dünyadaki sayılı ender güzellikteki liselerden birisidir diye düşünüyorum.
 • * 2017 yılında istanbul'un en yüksek puanla öğrenci alan anadolu liseleri içinde 13'üncü sıradaydı. istanbul'da 240 tane kadar anadolu lisesi var. teog ilk yerleştirmede (2017) taban puanı 488 idi.
  * beşiktaş'ta 3 anadolu lisesi var: sabancı anadolu (yıldız üniversitesi karşısında), atatürk anadolu (conrad'ın arkasında) ve beşiktaş anadolu... üç beşiktaş lisesi içinde sonuncudur bu okul.
  * abdülaziz tarafından 1871'de serkis balyan'a yaptırılmıştır. çırağan'ın harem dairesidir. deli denilerek padişahlıktan alınan v.murat burada 28 yıl hapislik yaşamıştır. odası şimdi lisenin kantinidir.
  * okul müdürü mehemet emin dörtbudak'tır. mehmet değil mehemet... proje okuldur. müdürü de o kapsamda atanmıştır. müdür okul dergisine yazdığı bir yazıyla "pek dindar, çok çok dindar" bir insan olduğunu göstermiştir: http://odatv.com/…ste-yeni-mudurler-0606171200.html
 • istanbul'da yeri ve manzarası belki de en güzel okuldur.

  çırağan caddesi üzerinde, boğaz manzaralıdır. hakikaten burada okuyan öğrenciyi ayrıcalıklı hissettirir konumu.

  düz lise olduğu zamanları bilirim, şimdi ise istanbul'un sıralaması en iyi 13. anadolu lisesiymiş.