şükela:  tümü | bugün
  • istanbuldaki liseler arasında kanımca en güzel manzaraya sahip olan okul
  • dünyanın en güzel manzarasına sahip güzel okul.
  • çok güzel okuldur, mezun olduğum okulum. en büyük eğlencesi 9'uncu sınıftayken bahçede geçen turist gemilerine el sallamaktır. lanet ederek gidersin, mezun olunca da çok özlersin.
    not: matematik sınavları çok zordur
  • çırağan sarayı ve fourseasons otel arasıda bulunan anadolu lisesidir. en alt katında çırağan sarayı'na açılan bir tünel vardır. eskiden harem olarak kullanılmıştır.
  • her şeyiyle mükemmel bir okul mudur? değildir belki. ama güzel okuldur lan. on numara manzarasıyla, hiç fena olmayan eğitim kadrosuyla, yarışmalardaki başarısıyla tercih edilesi bir okuldur şu yıllarda. okul başarısı bir kabataş, bir sabancı, bir baal değildir ama o manzaraya karşı on numara otantik ortamda ders de bokumu yesin. sabaha okula gelir gelmez boğazı görmeyi kanıksamak kadar güzel bir his olabilir mi ya?

akıllı, zeki, pırıl pırıl gençler! bu lafım size. gidin bu okula. pişman olmazsınız. her kim olursanız olun, illa kafa yapınıza uyan 3-5 adam, elinizden tutabilecek 1-2 öğretmen bulursunuz burada. gerisi de bir şekilde hallolur çok şeapmayın.
  • teog puanına gore beşiktaş'taki sakıp sabancı ve beşiktaş atatürk anadolu liselerinin bir tık gerisinde olan okul. bir on yıla kalmaz onlarında önüne geçer gibime geliyor.bina ve mekan olarak muadil liselerin çok önünde çünkü.
  • çırağan sarayı'nın haremi olan lisem. sonradan ne kadar anılarımın üzerinden geçmek için içeri girmek istedimse de kapıdaki bekçi içeri almadı beni. geceleri otopark niyetine kiralardı müdürümüz burayı, denize nazır otopark. üniversitede ((bkz: boğaziçi üniversitesi)boğaza bakarak ders işlemeye antrenmanlı gittim bu okulun sayesinde.

bir tarih hocamız vardı, mustafa aygün, bir sabah onunla karşılaşmıştık dünya üzerinde böyle bir okulun olmadığını söylemişti. bahçesi bu kadar büyük olsa tarihi olmaz, tarihi olsun ve bahçesi geniş olsun denizin dibinde olmaz diye açıklamıştı. haklı olabilir.

gırc gırc ede ede içinde bir kere daha dolanmak istiyorum.
  • beşiktaş belediyesi eğer akp'de olsaydı bu zamana kadar çoktan satılmıştı yada otel olmuştu dediğim eski okulum. osmanlı zamanından kalma yapısı ve boğazın kenarında olması, büyük bahçesi, tarihi, konumu ile dünyadaki sayılı ender güzellikteki liselerden birisidir diye düşünüyorum.
  • insanı 10 sene daha liseli olmaya ikna edebilecek kadar yakışıklı bir okul.