şükela:  tümü | bugün
  • içişleri bakanlığı, ataşehir belediye başkanı battal ilgezdi’den sonra chp’li beşiktaş belediye başkanı murat hazinedar’ı görevden almak için, istanbul valiliği’ne yazı göndermiş.

https://twitter.com/…ndem/status/946766898087301120
  • ve görevden alındı...

“mal bildiriminde bulunulması rüşvet ve yolsuzluklarla mücadele kanunu kapsamında mal varlığına yönelik olarak yürütülen soruşturma fetö/pdy silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan yürütülen soruşturma; ayrıca belediye hizmetlerinin zorunlu bağışa tabi tutularak iş sahiplerinden zorla para alınması, usulsüz ihale ve ruhsat verilmesi, kamu malının özel şahısların menfaatine kullandırılması ve bunun karşılığında haksız kişisel menfaat temin edilmesi ve görevi kötüye kullanma niteliğindeki diğer eylemlerinden hakkında yürütülen soruşturmalar nedeniyle murat hazinedar beşiktaş belediye başkanlığı görevinden uzaklaştırılmıştır.
  • gö(z) korkusu tezahürüdür.
  • adama yapılan suçlamaların %500'ü akp'li belediye başkanlarında mevcut zaten.
    bu nasıl bir utanmazlık arkadaş.
    sen ankara'yı parsel parsel sat, fetö organizasyonlarında hocaefendim diye ağla, sonra hiç birşey olmamış gibi hayatına devam et...

türkiye tarihinde böyle yüzsüzlük görülmemiştir...
  • (bkz: alışamadım)
    devamı gelecek hamlelerden sonuncusudur , gerekli tepkiyi görmedikleri sürece artarak devam edecektir.
  • kendisi sarıgülün avukatıdır. açıkçası sarıgülü tanıyoruz, kendisiyle ilgili bir suç unsuru olsa “aaaaa şaşırdım” demem. suçsuz ise itibarının da iadesi yapılmalı.

her suçlu cezasını bulsun, zaten siyasi iktidarla aramızdaki fark bu. benim gibi normal sıradan halk, suçu olan suçunu çeksin diyor, iktidar maalesef biz her naneyi tadalım ama bize kimse el etmesin diyor.

açıkçası gözüm kapalı eminim, bu beşiktaş belediye başkanı eğer fetocuyse, akp belediyelerinin başkanlarının 80-90%si fetocudur.

murat hazinedar eğer çalmışsa, akp belediyeleri onun 10 mislini çalmıştır. bundan ismim kadar eminim.

senin suçlun benim suçlum olarak bakmayın olaya alın aynı durumda olan yetki sahiplerini görevden.

bu adam 80% oyla seçildi. milli irade diye kendilerine dokunmayan ahlaksızlar, bu adamı hoop görevden alabiliyor!

allah kitap varsa doğruysa zaten sizin yatacak yeriniz yok. ama olayı oraya bırakmayacağız, yargılanacaksınız.
  • chp'nin kötü yönetildiğinin ispatı olan sarıgül sayesinde o makama oturmuş şahsın görevden alınması.

öncelikle belli bölgelerdeki halk chp'den çok doğrudan akp karşıtlığına ve kendisinin ataturkcu seküler olduğu beyanına oy veriyor. chp beşiktaştan eksi yazarlarından kimi gösterse muhtemelen o seçimi çok rahat alırdı ama chp belediye başkanlarını seçerken son derece özensiz davranıyor. bir önceki belediye başkanıda berbattı ve gitti hatta akp dokunmasa idi bu başkan da bir daha aday olmayacak muhtemelen de chp den ayrılacaktı.

yapılan işlem ise tamamen politikdir. çünkü şu anda çevre ve şehircilik bakanı olan geçmiş dönem kayseri belediye başkanı özhaseki lehine soruşturmalar kapatılmıştır .hatta o dönem barış terkoğlu yaptığı haberde o dönemin vali yardımcısının bu durumun akp'nin sonunu bile getireceğini söylemişti.

bu görevden almalar tamamen cumhurbaşkanının emri ile yapılan gayri demokratik bir faaliyettir ama chp'de beşiktaş gibi önemli yerlere doğru düzgün adam seçmeyerek, sarıgül'ün değirmenine su taşımak için çanak tutmuştur. maalesef kılıçdaroğlu hiçbir dönem partiye hakim olamadı , hatta levent gültekin gibi dışarıda olup dönem dönem kılıçdaroğlunun danıştığı isimler partiye yanaştıklarında aslında chp'nin de akp kadar meshepci olduğundan şikayet ediyorlar.

kaldı ki erdoğan'ın yeni sistemi sayesinde ülkenin artık bir partiye ihtiyacı yok aklı selim, kitleleri peşinden sürükleyecek bir adam pek çok şey değiştirebilir.