şükela:  tümü | bugün
 • beşiktaş belediyesi'nin akla vicdana sığmayan rayiç bedel artışının sonucudur.

  özet isteyenler linke bakabilir: http://odatv.com/…yuzde-400luk-zam--2505171200.html

  dün bir arkadaşımdan öğrendim bu durumu. beşiktaş belediyesi bu sene için konutların rayiçlerini değerlendirmiş ve bunun sonucunda ortalama olarak yüzde 300-400 lere varan civarlarda rayiç bedellerde artış belirlemişler. bence esas rezalet kısmı bu değil üstelik...

  ben ve birkaç yakınım beşiktaş sınırları içinde oturuyoruz. ben bu durumu teyit etmek ve detayları öğrenmek için hemen bağlı bulunduğum muhtarlığı ve akabinde kıyaslamak adına, yakınlarımın bağlı bulunduğu muhtarlıkları aradım ve öğrendim ki, bazı muhtarlar bu duruma itiraz edip rayiç bedellerde düşüş sağlamışlar. benim oturduğum bölge de dahil olmak üzere birkaç muhtarlık ise itiraz etme gereği bile görmemiş (!!!) ve bu rayiçleri olduğu gibi kabul etmişler.

  yani, belediye şu an genel bir rayiç artışı yapmış durumda ama muhtarlarca itiraz edilen yerlerde bu artışlar yeniden düzenlenmiş, edilmeyen yerlerde ise olduğu gibi kalmış. resmen tutturabildiğine ilerlemiş iş. bu tamamen adaletsiz bir uygulamadır. düzeltilmesi için önerilen tek yol da, 31 temmuza kadar mahkemeye başvurmak. o tarihe kadar itiraz edilmeyen rayiçler kabul edilmiş sayılacak.

  ben eminim ki beşiktaş sınırlarında oturan pek çok kişinin bundan haberi bile yok. duyanların, öğrenenlerin ise ne kadarı mahkemeye başvurabilir bilemiyorum.
 • bu haber uzerine besiktas belediyesi'ne bagli muhtarimizi aradim. o da haberi dogruladi. bu buyuk bir rezalet ve vurgundur. vatandaslarimizin bireysel hak arama tembelliginden yararlanmaktir zaten basligin bombos kalmasi da hakli olduklarini gosteriyor. ilk is olarak mahkemeye muracaat edip hakkimi savunacagim. anlasilan seneye yilbasinda rihanna'yi getirmeyi dusunuyorlar ki bu sene aldiklari verginin dort katini istemekte beis gormuyorlar.
 • bayram tebriği, toplu sünnet, cami gezisi, resim sergisi gibi etkinlikleri sms ile haber veren belediyenin gizli saklı iş çevirerek kendi seçmenini kazıklama rezaletidir. muhtarlığa gidip listeden 2018 için biçtikleri değeri sorarak öğrenmekten başka şansınız yok.

  vergi usül mahkemesine başvuruda bulunarak itiraz etmek gerekiyor ancak detaylarla ilgili bilgim az, paylaşmak isteyenler yeşillendirirse sevinirim.

  2019'daki yerel seçimlerde görüşeceğiz murat hazinedar...
 • %400 artis var resmen.
 • hazinedar hakkında yakından bilgilendirme isteyenler için gelsin:
  (bkz: http://odatv.com/ara.php?t=murat hazinedar)

  ayrıca: http://odatv.com/…essizligini-bozdu-2609161200.html

  üstelik: http://www.besiktaspostasi.com/…07.htm#.wxdw_9tyjiu

  hazinedar eriş inşaat ilişkisi için ise:
  (bkz: http://www.memurlar.net/…kani-nin-balli-takasi.html)

  asıl soru akçalı işlerle ilgili hakkında yüzlerce şaibe olan zat için----dersimli kemal'in kılını kıpırdatmaması ......ne kadar ilginç, değil mi?
  adalet diye ülkeyi turluyor--ki turlasın--hakkında düzinelerce şaibe olan zat mevzubahis olunca ''adalet''??

  bu hazinedar'dan emlak vergisinde (ya da başka herhangi bir konuda) hakkaniyet bekleyen var demek ciddi ciddi?!
 • rezalet gibi rezalettir.

  işin bir diğer acayipliği de, gelişmiş ülkelerde yıllık emlak vergisi, seneden seneye düşer, bizde ise artıyor. sanki her geçen yıl evler gençleşiyor!!!!
 • adalet yürüyüşü yapan başkanın belediyesinin yaptığı adaletsiz artıştır. ayıptır. haksızlıktır. bu rezalete ses çıkarmayan muhtarları da tekrar seçmek salaklıktır.
 • ve yine cevabı kk yerine binali yıldırım vermiş.
  http://www.haberturk.com/…ramayacak-1646744-ekonomi