şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş belediyesi'nin erdal tosun'un ölümü ile ilgili açıklamasıdır.
    evlere şenliktir.
    neymiş efendim çarpan şoför ve araç, ihale yolu ile hizmet alınan taşeron firmaya aitmiş.onlar da suç, kabahat yokmuş yani.hemen aklamışlar kendilerini.
    vicdanen müsterihler yani.
    taşeron firma, sanki babamın çiftliğinin işlerini yürütüyor.
    ortada bir kamu hizmeti var.kamu hizmetleri niteliğine göre asli memurlar eliyle veya taşeron firmalarca görülür.
    e ne oldu yani, trafik kazasına sebebiyet veren taşeron firma olunca vicdanın mı rahatladı?
    taşeron firma beşiktaş belediyesi adına hizmet vermiyor mu?
    bu ne biçim açıklama be.
    eğer, bu kaza belediye envanterine kayıtlı bir araç ve devlet memuru tarafından yapılmış olsa ne diyecektiniz peki?
    suç bizdedir deyip özür mü dileyecektiniz milletten?
    ortada ölen masum bir insan var.
    adamlar taşeron yaptı biz yapmadık derdinde.
    (bkz: ben yapmadım miki yaptı)
    lan şu memleketteki her olayda, yetkililerin çıkıp "bizim kusurumuz ihmalimiz yok, biz masumuz, biz her türlü tedbiri aldık" açıklamalarından gına geldi.
    iktidarı da, muhalefeti de aynı lacivert.
    ilgili açıklama

edit:imla
  • okuyunca "allaalla beşiktaş belediyesi akp'li miydi" dediğim açıklama. unutmuşum, hepimiz aynı bokun soyuyuz, öyle olmasak akp diye bir şey de olmazdı.

ayrıca ulan sen belediyesin. "trafik denetleme" yapmak senin görevin. en azından kendi bölgende trafiğin güvenle işlemesini gerek altyapıyı düzgün kurarak, gerekse doğrudan denetim yaparak sen sağlayacaksın. yok öyle kaytarmak. hiçbir boku beceremiyorsunuz.

ve ayrıca, erdal tosun'un başına gelen herkesin başına gelebilir. çünkü vatandaşı geç devletteki tüm şoförler o cinayeti (kaza maza değil) işleyen şoför gibi. kural tanımaz, "ben devletim istediğimi yaparım" mantalitesinde. ünlü bir kişi öldü diye haber oldu, ilgilenildi. ama hergün onlarca insan yok yere ölüyor bu ülkede. devlet nerde, devlet fetö diye bir oyuncak bulmuş onla oynuyo. kalan zamanında da solcu tutukluyor. ha bi de köprü yapıyo, yol yapıyo; ama onu da ne için yaptığını hepimiz biliyoruz.
  • sorumluluk almaktan imtina edenlerin yaşadığı bir ülkede yine şaşırtmamış bir açıklamadır.

bu ülkede hiçbir olayda kişilerin, kurumların yada devletin sorumluluğu olmaz.

ya fıtrattır, ya kaderdir, ya allahtan gelmiştir, ya hayırlısıdır. fıtrat demiş miydim?