şükela:  tümü | bugün
 • besiktas basketbol takiminin yeni adi. kime kufretsem, neye isyan etsem bos, allahinizdan bulun insallah.
  (bkz: kelimelerin yetersiz kaldigi anlar)
 • besiktas gibi geleneklerine bagli bir kulubun hangi taraftarinin kabul edebilecegini aklimin hayalimin almadigi isim. ulker zaten basketbolda rakibimiz, hadi isin bu yonunu gectim, hangi besiktas'li besiktas ismine bir sponsor isminin eklenmesini kabul edebilir? bu kadar paraya bagli oldunuz? sorarim sevgili yoneticilere, ayni seyi futbol takimina yapabilirmisiniz?

  edit: bu entry'nin zamanin otesinin tepesine yerlesmesinden anladigim kadariyla sevgili besiktas'lilar bayila bayila kabul etmis bu durumu. bana diyecek birsey dusmez o zaman, afiyet olsun.
 • halkın takımı olarak bilinen beşiktaş'ın imajına vurulmuş büyük bir darbe.
  kendi özkaynaklarıyla müessese takımlarına kafa tutan ve bu haliyle diğer takım taraftarlarının da sempatisini toplayan beşiktaş basketbol takımının sermayeyle ortaklık kurması son derece üzücü bir hadisedir. adında "cola turka" geçen bir takımın kazanacağı muhtemel bir başarı çok da büyük bir keyif ve mutluluk vermeyecektir bence.
 • ligde ikinci bir ülker takımı olmasına neden olan hede. bir beşiktaşlı olarak reklam alınmasına bir şey demiyorum ancak takımın isminin değiştirilmesi gerçekse şayet basketbol şubemizi kınıyorum.
 • beşiktaş j.k. basketbol takımının yeni adı olarak kullanılacağı iddia edilen yüzkarası isim. fakat burada karanın bir kısmının benim de bir üyesi olduğum taraftarlara ait olduğunu da belirtmek gerek. bir kulüp her yıl en az bir yıldız oyuncunun transferini bedavaya getirecek kadar forma, tribün gelirinin en az üçte ikisini garanti altına alacak kadar kombine bilet satamazsa böyle alakasız yollarla para toplamaya çalışır elbette.
 • gayri resmi kaynaklardan bu degisiklik sonrasi takima 4-5 milyon dolarlik gelir saglanacagi ve basta yeni coach murat didin olmak uzere kadroda guclendirilmeye gidilecegi gibi iyi haberleri beraberinde getirse de, besiktas seyircisinin ozellikle antipati duydugu ulker le niye isbirligi yapildigini anlayamiyorum. avrupa da ki gibi isim sponsorlarina karsi degilim. ama ulker de herhangi bir sponsor degil. efes gelse bu kadar tiksinmezdi besiktas taraftari.
 • 5 yıl için 21 milyon doları bjk yönetiminin bu takıma yatırmayacağı düşünüldüğünde gayet mantıklı olan bir karar. kaldı ki bunun bir ortaklık değil sadece bir reklam olduğu unutulmamalıdır.
 • akıllara yıllardır futbol takımına forma reklamı almaması ile tanınan-övünen- fc barcelona'nın basketbol takımının adını(!) "winterthur fc barcelona" yaparak mücadele etmesini getiren takım ismi.
  gerçekleşmesi her ne kadar zor olsa da, iki yıl içinde önce 2005-2006 uleb cup şampiyonluğu ve bu şampiyonluğun verdiği hak ile 2006-2007 de (fenerbahçe 100. yılında tblde şampiyonluk mücadelesi verirken) yaşanacak bir euroleague sezonuna da zemin hazırlayan çok önemli bir karar vermiştir beşiktaş yönetimi. birilerinin taşına altına elini sokması gerekiyordu, isteyen o taşın üstüne oturur, isteyen elini o taşın altına sokarak yönetime destek verir.
 • büyük ihtimalle beşiktaş basketbol takımının önümüzdeki sezon boş tribünlere oynamasına neden olacaktır...

  uzun zaman sonra gelen edit: (bkz: tükürdüğünü yalamak) (bkz: göt olmak)
 • galatasaraylı ve fenerbahceli tuketicilerin cola turka ya bir antipati duymasına neden olabilecek bir gelişme olarak nitelendirilebilecek, besiktas basketbol takımının adının yeni hali..