şükela:  tümü | bugün
 • 11 ekim 2011 türkiye azerbaycan maçı'nı ntv'de yorumlayan rıdvan dilmen'in maç sonu maçı ve türk futbolunu yorumlarken ağzından çıkan son vecizesi.

  (bkz: gaf)

  not: trabzonspor zaten şampiyonlar liginde faroe adalarını temsil ediyor rıdvan. aferin !
 • türkiye'nin en iyi futbol yorumcusunun yorumu. kendisi avrupa futbolunu pek takip etmediği için ve istanbul dışına başka bir ülke gözüyle baktığı için normal bir açıklama sayılabilir..
 • gaf degil bilinçaltının dışavurumu olan bir cümle.
 • kendi içinde doğru bir beyan.
  nihayetinde ne o bizdendir. ne de biz ondanızdır.
  istemeyiz zaten böyle bir adamla anılmak. iyi ki de kabullenmemiş bizi. utanırdım, söyleyemezdim ellere.
  ne hikmetse bi an olsun şaşırmak istedim, şaşıramadım lan. bu kadar mı kanıksamışız, kendisini.
  işte ne yaparsın, adam milyon dolar alıyor. ister istemez bizi de ağzına almak zorunda kalıyor. ama o ağzının içinde geveliyor ya bizi. işte o an o ağzının içine bakmaktan kendimi alıkoyamıyorum. ve bi hoş oluyorum. kendimi zor tutuyorum. ona olan sevgimi boşaltmamak, için.

  - canlı yayına bağlanıyoruz abi, söylemlerini sıçtın mı?
  - şimdi hazır canım, bağlanabiliriz.
 • şaşılacak bir yorum değil.

  asıl buna şaşırıyorum; niye bu adamın yorumlarına şaşırıyorsunuz?

  rıdvan ve ntv'deki kankası güntekin, bir program yapıyor. %100 futbol mudur nedir, ismi bu...

  bu program, 3 büyüklerin maçları sonrası yayınlanıyor.

  fakat, lig sürecinde üç sezondur bu üç büyükler denen takım bir anadolu kulübü ile (sivasspor, bursaspor veya trabzonspor) yarışır.

  ama rıdvan efendi, üç büyükler haricinde bir takımın maçı sonrası programa çıkmaz.

  örneğin, geçen yıl galatasaray son sıralarda yarışırken, bizim rıdvan ve güntekin her galatarasay maçı sonrası ısrarla program yapmayı sürdürürdü. lakin, şampiyonluğa koşan trabzonspor'un maçlarından sonra ara ki bulasın. ortalıkta görünmezdi.

  yine, bursaspor ile fenerbahçe'nin kapıştığı ve bursaspor'un şampiyonluğu ile biten sezonda, bizim rıdvan ile güntekin yine her üç büyük maçı sonrası geyiğe devam eder, ama "şu işe bak ki" bursaspor maçları sonrasında ortalıkta görünmez idi...

  ne değişti?

  üç büyükler maç yapıyorsa, rıdvan izler, yorumlar, konuşur durur...

  rıdvanın üç büyükler haricinde "zerre" kadar türk futbolu bilgisi yoktur. olsaydı, çıkar konuşurdu. yıllardır bekliyoruz, ama yok...

  dünya futbolu bilgisi de yok, üç büyükler harici türk futbolu bilgisi falan da yok...

  neye şaşırıyorsunuz?

  adamın trabzonspor'dan haberi yok ki...

  umurunda da değil ki...

  %100 futbol'u izlemeye devam edin.

  üç istanbul takımı (fb, gs, bjk) haricinde bir maç sonunda çıkıp yorum yaparsa bana da haber verin.

  bilmiyor, umursamıyor da... reyting nerede, rıdvan ve güntekin orada...
 • stoke city teknik direktörüne göre ise beşiktaş da avrupada olmadığına göre rıdvan ile birlikte kafa kafaya geldiklerinde türkiye komple avrupadan eleniyor. rıdvan dilmene ait bu beyanın bana anlattığı gizli mesaj budur.
 • bir anlik dalginlik oldugunu dusunup nefret soylemi olarak algilamak istemedigim veya kendimi buna zorladigim gaf.

  ha bu arada tabi:

  (bkz: ridvan dilmen akilli olsun akilli)
 • ntv yi dalında profesyonel bir kanal, spikerlik mesleğini icra edenleriyse "ne dediğini bilen, konuşması düzgün ve dalında en iyi insanlardan" oluştuğunu biliyorsak, trabzonsporluların tepkisini yadırgayamayız. ayrıca rıdvan dilmeni devam eden şike iddiaları sürecinde "tarafını açıkça belli eden bir spiker" olarak ele alırsak, art niyetin ortada olduğunu %99 olasılıkla söyleyebiliriz. maçta galip gelmemizi sağlayan golcü oyuncu burak yılmazın trabzonsporda oynadığını bilen ve hergün spor yorumu yapan rıdvan dilmenin, avrupada oynayan takımlardan trabzonsporu böyle bir maçtan sonra unutacağını düşünüp arkadaşlarıma programdan önce "rıdvan dilmen böyle böyle diyebilir" desem herkes bana götünle gülüp "rıdvan onu unutacak kadar toy mu?" derdi. şimdiyse çoğu çıkmış mazlum edebiyatı yapıp "adam unutabilir" diyorlar.

  saygıdeğer rıdvancığıma buradan sesleniyorum. fenerbahçenin uefadan men edilip trabzonsporun gönderildiği zamanlara denk gelen "futbolda adalet yok, spikerliği bırakacağım" lafını sana hatırlatıp, almanya maçının son dakikalarında uyguladığın davranışını ömrünce devam ettirmeni senden talep ediyoruz. "tükürdüğünü yalamak şeytan işidir" diyip sözlerimi şu ünlü vecizeyle bitirmek istiyorum.

  -biz sana spikerlik yapma demiyoruz, hobi olarak gene yap.

  edit: rıdvan böyle yapmaz diyenler için ilk video. fenerbahçenin men edildiğini duyunca fb tv de açıklaması bu :
  http://www.youtube.com/watch?v=ame_vgemw-o bu videoda konuşurken sesi kısılan sesi titreyen adamın trabzonsporun avrupada olduğunu unuttuğuna beni kimse inandıradamaz.

  bu açıklama için telegolde yapılan yorumda ertesi gün aykutla rıdvanın fener için başbakana çıktığı söyleniyor :
  http://www.youtube.com/…koo9qgzgfim&feature=related

  not: futbol hayatını değiştiren ayak kırılma olayının bizler gibi kaliteli futbolcuları izlemeyi seven trabzonsporluların önünde olması gerçekten bizleride üzmüştü. inan kinin bundansa senden özür diliyoruz. çünkü biz adamız. sende umarım yaptığın hatadan dolayı bizlerden özür dilersin.

  (bkz: adam olun lan)