• yeniden 1. lig'e yükselen takım. 2013-2014 kadrosunu yazalım da tam olsun.

teknik direktör: meftun eren
    yardımcı antrenör: kerem eryılmaz
    idari menajer: burhan bilir

oyuncular:
    1. faruk feray
    3. mithat uykan
    4. demirhan durul
    5. şevket gökhan öztürk
    6. mustafa alkan
    7. tayfun süülker
    8. izzet ünver
    9. mahir toptaş
    10. rıfat erden çevikel
    11. rıdvan süheyl üregül
    12. vasili kurdziuk
    14. furkan dur
    17. besnik tanık
    18. alpay levinler
  • çok ilginç bir takım. 2017-2018 sezonunda 18-20 yaşlarındaki genç altyapı oyuncuları ile oynayıp süper lig'dem düştüler. ertesi sezon yani 2018-2019'da 1. ligin çok üstünde hatta süper ligde bile iş yapacak bir takım kurup tekrar süper lig'e çıktılar ancak 2019-2020 sezonu için süper lig'e katılmama kararı aldılar. yerlerine geçen sezon 1. lig'de 3. olan sorgun belediyespor davet edildi.

şimdi gelelim hesaplayan adam kısmına. erkek voleybolu futbola basketbola vs göre çok çok ucuz. bırakın milyon doları 750 bin dolara kurulan bir takım süperlig'de play-offlara oynar, hatta avrupa'yı zorlar. erkek voleybol camiasını biraz bildiğim için söylüyorum bunları.

futbolda çöp transferlere milyonlar döken yöneticiler, sıkışınca böyle amatör branşlara sarıyorlar. yazık emeklere, hayallere.
  • bir kez daha küme düşen takım.

seneye yine çıkarlar ama varsa yoksa futbol diye inleyen yönetim yüzünden bu takım gene sahipsiz bırakılır ve yeniden küme düşer.

bütün yıl 17-20 yaş arasındaki sporcularla mücedele ettiler. çocuklara da kızamıyorumki. (bkz: jeremain lens) adlı çöp kovasına verilen maaş, kiralama ve bonservis bedelleriyle 2 yıl üstüste şampiyonluğa oynardı bu takım ama maalesef her fırsatta amatör branşları kapatalım diye tutturan fikret orman ve saz arkadaşları tarafından umursanmadıkları için asansör takım moduna döndüler.

edit: imla.
  • 2010-2011 sezonu bütçesi 600-700 bin dolar civarındaymış. adamlara futbol takımında sözleşmesini dondurulan herhangi bir yabancı topçunun yarısı kadar bile bütçe verilmesin bir de üstüne küme düştünüz diye gece vakti akatlarda takım otobüsü çevrilip dayak yesinler, bu saatten sonra ne yazsak boş...
  • kimse kusura bakmasın ama şöyle bir tanım yapmak zorunda kalacağım:

küme düşene kadar hakkında entry girilmemiş takım.

istanbul'un diğer büyüklerinin erkek voleybol takımları hakkında da henüz entry olmadığının farkında olmadığım sanılmasın. bu bizim adımıza kendimizi sorgulamamız için bir fırsat gibi geliyor bana yoksa şüphen mi var...
  • 2 senedir ayrı kaldığı 1. lige özlemi sona ermiştir. *
  • iki senedir ayrı kaldığı ikinci lige tekrar merhaba demiştir..
  • yıldırım demirören'in son marifetidir. baki mercimek'e verilen para ile, bir voleybol takımının kaç yıl üst üste şampiyon yapılabileceği hesaplarına girmek istemiyorum.
  • vizyonsuz beşiktaş yönetimi ile beşiktaş'ı sadece futboldan ibaret sanan dallama ve eşşek taraftarları yüzünden yok olan takım.

detaylı bilgi için; (bkz: beşiktaş/#138788177)

mahalle takımları, sikimsonik belde belediyesi takımları, vasat üniversite takımları süper ligde mücadele ederken bizim kadın takım küme düştü. erkek şubesi ise kapandı. açıklaması olmayan bir rezillik. yazarken utanıyorum. hatta beşiktaş kadın voleybol takımı lig maçında fenerbahçe'yle oynarken fenerbahçe ayıp olmasın diye yedekleri çıkarmıştı maça. bu da kendi adımıza büyük bir gurur olsa gerek.

beşiktaş erkek voleybol takımımızın olmadığı ligde mücadele eden ultra zengin takımlardan bazıları şunlar;

- cizre belediyespor
    - solhanspor
    - altekma
    - sorgun belediyespor
    - yeni kızıltepespor
    - afyon belediye yüntaş
    - tokat belediye plevnespor

bunu kabullenemiyorum arkadaş. bunu kabullenen de kendine beşiktaşlıyım demesin. (bkz: voleybol) öyle milyon dolarlarla kurulması gereken bir branş değil. eğer öyle olsaydı bu yazdığım kulüplerin en üst ligde işi olmazdı.

beşiktaş'ı bu hale düşürenlerin, kısacası emeği geçen herkesin amk. yazık.
  • 2017-2018 sezonunda maalesef küme düşmüş takım.
hesabın var mı? giriş yap