şükela:  tümü | bugün
 • 2008 - 2009 sezonunda lig şampiyonluğundan sonra türkiye kupasını da alan takım.
  (bkz: şampiyonluk bizim kupa bizim)
 • son 6 yılda 11 kupa kazanmışlardır. beşiktaş camiasının gurur kaynağıdır.

  beşiktaşlı'lara bir tavsiyem var, bu arkadaşların maçları ücretsiz oluyor. fulya'ya gidip bir kez olsun maçlarını izlemelerini tavsiye ediyorum. beşiktaşlı nasıl olur beşiktaş'ın oynucusu nasıl olur görsünler. geçen sezon tur atladığımız bir avrupa kupası maçından sonra sahaya atladım, bizim psikopat kalecinin bana bir sarılışı var yemin ediyorum inönü'de golden sonra arkadaşım bana öyle sarılmadı.
 • 27 mart 2010 beşiktaş eskişehirspor maçı öncesi, hafta içinde kazandıkları 2009-2010 türkiye kupası'nın kutlamasına binaen stadı turlamış hentbol takımı. kutlarız.

  ammavelakin, stadı turlarken eskişehirspor tribününe çıkardıkları orta parmaklara ise herhangi bir anlam veremedik.

  gerçekten de türkiye kupasını kazanmış bir takıma yakışanı yaptılar, helal olsun, kimsenin aklına gelmezdi deplasman tribünün önünden geçerken hareket çekmek. başarılarının devamını diliyoruz.
 • zavallıların şampiyonluk seremonisi trt3'te yayınlanırken ekranda kocaman "şampiyon bursaspor" yazıyordu. devletin spor kanalında. gerçi o sırada beşiktaş taraftarı da bursa'nın şampiyonluğuna seviniyordu.
 • şampiyonluklara abone olmuş bir takım olarak zavallılık tan fazla anlamayan bir takımdır. fakat bu kavram üzerine araştırma yapmak isteyenler trt yi ve trtnin spora bakış açısını irdeleyebilir:

  #19056711
 • bütün hentbol takımları gibi biraz zavallıdırlar, bedava maçlarını kaç kişi izliyor, bütün takımın bonservisi+yıllık ücretleri kaç tabata ediyor diye sorarlar adama, ardından da eklerler; dün akşam fenerbahçenin futbolda şampiyon olamayışına mı sevindin, kendi takımının hentbol şampiyonluğuna mı?
 • beşiktaş bünyesinde faliyeti bulunan tüm spor dallarının içinde son yıllarda açıkara en başarılı olan takımdır. ne yazık ki maddi ve manevi bakımdan yönetimden yeteri desteği yıllardır görmemektedirler. az sayıdaki taraftarın desteğiyle ve çektikleri zorluklara rağmen kazandıkları başarılarlar oranlanınca nasıl büyük bir iş yaptıkları kabak gibi ortadadır.
 • kulüp tarafından maddi ve manevi desteği bırakın avrupa maçlarına yönetim kurulundan bir üyenin bile gelmediği, maçlarını semtin en güzel yerinde eski bir salon olan bjk süleyman seba spor salonu'nda oynayan, maaşlarını geçtiğimiz yıl 11 ay alamamalarına rağmen beşiktaş formasıyla 2 kupa almış ve bu sene ehf kupasında türkiye'yi temsil eden, yaşayan efsane olmaya aday beşiktaş kolu.

  (bkz: ramazan döne)
  (bkz: vladimir zelic)
 • maliye milli piyango'yu 38-26 mağlup ederek 2010-2011 sezonu türkiye kupası'nın sahibi oldu. artık son 10 senedir aldığı kupaları sayamaz olduk büyük ihtimalle bu sezonu da şampiyon olarak bitirecekler. hedef avrupa' da başarı. başka bir takımda böyle başarılı bir branş olsa ortalık yıkılırdı. bu kadar az desteğe rağmen gösterdikleri inanılmaz özverilerle şimdiden efsane oldular. bu taraftar sizi hiç unutmayacak helal olsun size parkenin kartalları.

  http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=20496
 • sanırım yaklaşık 4 senedir hentbol maçlarına sektirmeden gidiyorum, gidebildiğim deplasmana da gidiyorum. neden? çünkü beşiktaş'ı en iyi temsil eden branş olduğunu düşünüyorum. hayır bu temsil etme işi gelen başarı değil benim için. her şeyden önce istediğimiz aile olmak var bu takımda. gerek hentbolcular gerek taraftarlar arasında. bi' çok kez bize "biz sizi sadece taraftar olarak görmüyoruz." söylemleri bunu zaten gösteriyor. aile gibiyiz biz. çok büyük bir aile. süleyman seba spor salonu'nda başlayıp, formada ter olmaya giden bir dostluk.

  geçtiğimiz pazar günü, ozan arifoğlu ile yakacık'taki bahçeşehir maçına giderken, onun arabasıyla gitmemizden mütevvelit, final maçını da konuşmuştuk. maçın zor olacağını ve piyango'nun biraz bize karşı havalandığını -ligte aldıkları galibiyet nedeniyle- ve o havalanmayı indirerek kupaya ulaşmayı hedeflediğini söylemişti. -ki bu güne kadar verdikleri bütün sözleri tuttular, vermedikleri sözleri de gerçekleştirdiler. çünkü her şeyden önce gerçek beşiktaş onlar. tebrikler beşiktaş.

  merak ediyorum acaba yönetim bu başarıyı yine hediye kol saatiyle mi kutlayacak?

  (bkz: bu alemde ekol beşiktaş hentbol)