şükela:  tümü | bugün soru sor
  • (bkz: o zaman dans)
  • (bkz: ezan) der susarım...

yok lan ne suscam. günde 5 kez rezil hoparlörlere bağlanmış rezil bir gürültü dinletilen insanlara bir parça nefes aldırmış olay.

edit: belki inanmayacaksınız ama ara sıra youtube'dan açar insan gibi kaydedilmiş usulünce okunmuş ezan kayıtlarını dinlerim, hem de dinsiz olmama rağmen. ama kendi istediğim zaman ve benden başkasının kulağına değmeyecek şekilde.
  • keman hoparlöre değil amplifikatöre (yükselteç) bağlandığı haber.
  • şu görüntüden rahatsız olan net hödüktür arkadaş. ben izlerken eğlendim. neden batıyor insanların dansla müzikle uğraşması size anlamıyorum.
  • abahhaha çağ dışı öyle mi ? aktröller rahatsız

edit: videonun başındaki amcanın neşesi harika.
  • size kemanı tanıtacağız ve sizi zorla operaya da götüreceğiz hanzolar.
  • vapurda müzik beni yoruyor.
    1. iş çıkışımda hakkaten ses duyasım olmuyor. müzikten olabildiğince uzak bi noktaya kaçıyorum.
    2. müzike enerjikken dahi zot katlanıyorum. zira müzisyenlerin çoğu tek tip ve aynı/benzer şarkıları dinlemek hoşuma gitmiyor.

ama burada hoşgörü kavramı araya giriyor. yani benim sevdiğim şeyleri çalsalar ne kadar keyif alacaksam; mevcut müzikten de keyif alanlar var. istesem oturup sızlanabilirim, adamlarla tartışabilirim ama bunun yerine üst katta müziğin kıyasla az duyulduğu bi yerde başka şeylerle meşgul oluyorum.

tangoymuş, ilahiymiş, metalmiş, türküymüş çok önemli değil aslında. sevsem de sevmesem de birisi orada bi sanatı icra etmeye çalışıyor. keyfinin durumuna göre izlersin ya da uzak durursun.

akpli ve milliyetçi zihniyetin kafası belli. kendinden olmayana saygı duymuyorlar. "yok öyle, eea, burası türkiye" tarzı zekadan uzak, saygıyla alakası olmayan yorumlar yapabiliyorlar.
    kemalistler de bunlara paralel bi zihniyette olsa da onlar en azından "bizden/bizden olmayan" olarak değil de "modern olan, modern olmayan" diye ayırıyorlar. kendinden olmasa da bi metal müziği kabul edebilecek bi yapısı var en azından.

neyse arkadaşlar.. adamlar size bi gösteri sunuyor. bi talepleri de yok. rahatsızsanız uzak durun, enerjiniz varsa izleyip keyfini çıkarın. isyan etmek isteseniz haklı sebepleriniz olur ama hoşgörü göstermek hakikaten sandığınızdan çok daha kolay.