şükela:  tümü | bugün
  • belirtileri "son dakika gelen goller, son dakika yenen goller, abuk sabuk maçlarda puan kaybetmeler, kazanılması gereken maçları kaybetmeler, kolayca kazanılabilecek maçları zora sokmalar, ikinci ligde zor oynayacak futbolculara forma vermeler" olarak sıralanabilecek hastalıktır...

ama olsun; beşiktaşım delirt bizi çıldırt bizi...
  • beşiktaş hastalıkları arasındadır. bir de bu hastalıklar arasında beşiktaş kalp krizi denen bir hastalık vardır ki son dakika kaybedilen şampiyonluklarla çok taraftarımızın canına mal olmuştur!
  • beşiktaş taraftarlarında, süleyman seba döneminde ''iyi huylu'' olarak başlayan hastalık. ilerleyen safhalarda (bkz: yıldırım demirören), baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, lig tv kapattırma gibi etkileri belirir. tedavi yollarından birisi, kombine kartı dürüp, fitil olarak göte sokmaktır. beni biraz rahatlattı.
  • büyük ihtimalle ölümüm olacak hadisedir.başka hiçbir takım beşiktaş kadar ruh sağlığına etki edemez.takip etmeyeyim diyorum ama kanıma işlemiş beşiktaşlılık ne yapayım.bari bir şampiyonluk daha görsemde ondan sonra etkilese beni.
  • bu kanser türü son safhasında, hastalıktan muzdarip kişilere yalancı bir şampiyonluk baharı yaşatır; ancak kaybedilen final ve genellikle derbi maçlarıyla kanser korkunç yüzünü tekrar gösterir.

netice yine boğazda düğümlenme, yine hayal kırıklığı, yine umutların göz göre göre tükenişi...
  • her yıl binlerce insanın ölmesine sebep olan hastalık.
  • en az galatasaray veremi kadar tehlikelidir.
  • öldürmeyen, süründüren hastalık. bazen hiçbir belirtisi kalmaz, tamamen iyileştiği düşünülmemelidir, kesinlikle iyileşmez. sinsi sinsi bekliyordur o.
  • (bkz: kazım kanat)
  • avrupa kupası maçında son 3 dakikada yenilen 3 golle elendigimizde ilk ciddi belirtilerini gostermistir,2-0ın rovansidir, 2.golu yeyince sanli kaptan elinde topla santraya kosmaktadir...