şükela:  tümü | bugün
 • 1995 de yilmaz erdogan ve necati akpinar tarafindan kurulmustur. yazar-oyuncu-yonetmenin olusturdugu bir toplulugun, genellikle o yazarin yazma bicemi, dusunce ve duyarlik cizgisi dogrultusunda bir sahne anlatimini benimseyerek, ozel bir kimlige burundurdugu tiyatro.
 • sezen aksu, cem yılmaz ve yılmaz erdoğan ile yetinip, hiç bir büyük organizasyon yap(a)mayan kültür merkezi. bunlar zaten türkiye'nin en popüler ve kalburüstü sanatçıları/şovmenleri. nerede çıkarlarsa çıksınlar iş yapmaları garanti. ama sen organizasyon şirketim var deyip te, hala ses getirecek bir organizasyon yapamadıysan; ciddi bir sorun var demektir (hiç tanınmayan birileri (piyasa tanıyor olabilir, bir şey diyemem) overkill ile slayer'ı aynı festivale çıkarabiliyor). şimdi de yılmaz erdoğan yeni film (bkz: organize işler) çekiyor ya, emin olun bir kaç yıl da bununla yetinirler. tüm türkiye'de tanınmak ve sempatiyle bakılmak gibi avantajları bile kullanmayıp, incir çekirdeğini doldurmayan organizasyonlar yapıp; dar ufuklu dünyalarında yaşamaya devam edecekler gibi görünüyor.

  şimdi bir de kuruçeşme arena diye bir yer kiralayıp, orda etkinlikler düzenliyorlar. hep beraber göreceğiz ama, bu kafayla doğru dürüst bir etkinlik zor görünüyor. mekana yazık olacak galiba...
 • 21 ocak 2006 sebnem ferah izmir konseri'ni organize eden ve vip bilet sahiplerine hiç bir artı sağlamayan kültür merkezi. düzenlediği organizasyonlara olan güvenim temelinden sarsıldı...

  (bkz: #9001058)
 • daha önce yazdığım sert eleştirilerden sonra (bkz: #7902613), şimdi de beni utandırmış olan organizasyon şirketi (gerçi ben o eleştirileri yaparken, ufukta böyle şeyler yapacaklarına dair bir ışık yoktu; yani en azından entrynin yazılma tarihine kadar doğruluğunu koruyan eleştiriler diye düşünüyorum). hakikaten bu kadar büyük konserler düzenleyecekleri, böyle bir atılım yapacakları aklımın ucundan bile geçmemişti. ama iki gün önceki roger waters konserini (bkz: 20 haziran 2006 roger waters istanbul konseri) gördükten sonra, kendilerine can-ı gönülden teşekkür ediyorum (bu arada iksv, beşiktaş belediyesi ve garanti bankasi'na da teşekkür edelim tabii). türkiye cumhuriyeti sinirlari içerisinde görüp görebileceğimiz en muhteşem konseri düzenlediler.
 • iş bilmemeleri sayesinde 13 eylul 2006 sebnem ferah mor ve otesi konserini kaçırdığım "organizasyon şirketi olamamış" bu gidişle de olamayacak kuruluş...

  başımdan geçenleri de yazayımda tam olsun..

  ekşi'den kazandığım beleş biletle yukarıda adını zikrettiğim konsere gitmeye hak kazanan ben dün öğlen saatlerinde bkm organizasyonu arayarak hem açık adreslerini aldım hemde biletimi kaça kadar alabileceğimle ilgili bkm'nin bir bayan çalışanıyla görüştüm...görüşme yaklaşık olarak şöyle geçti...

  +merhabalar.! e şey ben ekşi'den bilet kazandım da biletimi nasıl alıcam onunla ilgili aradım sizi...
  -isim neydi
  +felan feşmekan
  -hımm...a tamam biletiniz bende gelip alabilirsiniz
  +ben karşıdayım bu akatlar tarafını da pek bilmiyorum nasıl gelirim sizin oraya?
  -zincirlikuyudan etilere girin önünüze koç köprüsü gelecek köprüye çıkıp devam edin ikinci ışıklarda görürsünüz bizi.
  +tamam anladım...yanlız ben çalışıyorum bileti en geç kaçta alabilirim...
  -konserden önce alırsınız...
  +ha tamam o zaman...iyi günler iyi çalışmalar
  -iyi günler

  bu konuşmaya güvenen ben o kadar yol tepip karşıya geçtim saat 18:30 gibi fulyaya gidip konsere beraber gideceğim kişiyi alıp etiler yoluna düştük...fakat o müthiş trafikte cebelleşerek ancak 19:55 gibi bkm organizasyonun merkezinin bulunduğu binaya gelebildim...içimden "oh be sonunda buldum henüz konsere yarım saat daha var biletimi alıp akarım ortama" diye düşünürek güvenliğin bankosunun önüne geldim...bkm organizasyona gideceğimi söyledim...bana "abi onlar çoktan çıktılar ama bi arayalım yine de" diye iç açıcı olmayan bi cevap verdiler...sanırım 126'yı çevirip aradılar malum şirketi cevap veren olmadı...sonra da bkm film'de çalışan kişilerin olduğunu söyleyip orayı aradılar...telefona çıkan kişiyle 1-2 cümle konuşup telefonu bana verdi güvenlikçi arkadaş...telefonda ki arkadaşla aramda yaklaşık şöyle bir konuşma geçti..

  +merhaba..dostum ben şebnem ferah konseri için bilet kazanmıştım onu almaya geldim...
  -abi burası bkm film sizin biletiniz bkm organizasyonda orasının da kapısı kilitli şimdi..
  +peki ben öğlen bir bayanla konuştum ve o bayan bana biletimi konserden önce alabileceğimi söylemişti..
  -abi kimle konuşmuştun ismi neydi
  +valla ismini almadım ama o bayan bana konserden önce gelip biletimi alabileceğimi söylemişti...size falan bırakmış olmasın bileti
  -abi burda bilet falan yok...bilet organizasyondadır..şimdi bulunduğum yerden kapısını görebiliyorum..kapısı kilitlidir...açmam içinde kırmam lazım kapıyı..
  +peki dostum kırma kapıyı falan
  -abi istersen konsere git belki kapıda yardımcı olurlar..
  +biletsiz alırlar mı içeriye..
  -valla abi bilmiyorum
  +peki sana kolay gelsin
  -sağol abi

  son umut olarak belki güvenliğe bırakmışlardır diye bankonun altını üstüne getirdik...sadece bkm filmden başkasının adına bir davetiye çıktı...bkm film akıllılık edip gelemeyen kişinin biletini zarf içerisinde güvenliğe bırakmıştı ama bkm organizasyon da bunu akıl edebilecek kapasitede biri çalışmıyordu ne yazıkki...!!

  tüm planlarım alt üst olmuş bir şekilde bkm'ye bildiğim tüm küfürleri saya saya, dönüşteki muhteşem trafiğide çekip tekrar evime geldim...!!

  sonuç olarak "paris'e kadar gidip eyfel'i görmeden geri gelenler" kervanına bendeniz de katılmış oldum efenim...!!burdan tüm bkm ailesine selam ve saygılarımı sunup "allah'a yakın bana uzak olun" diyorum sadece...!
 • genellikle stand up - tiyatro gibi organizasyonlarda daha bir tercih edilesi mekan..fakat koltukları yerleştirirken sahneye doğru verdikleri eğim iyi değil, özellikle uzun gösterilerde içerideki havasızlık bariz derecede hissediliyor ve havalandırma yetersiz kalıyor.gösteri araları esnasında balkon katında sigara dumanından göz gözü görmüyor, lavaboya çıkmak için üst kata çıktığınızda kendinizi gotham city'de hissedebiliyorsunuz..bütün bunların haricinde yer ve ulaşım açısından çok merkezi bir yerde bulunması ise avantaj sayılabilir..
 • son 2 senedir getirdikleri isimlerden sonra festival duzenlemeleri icin her turlu baskiyi yapmamizin caiz olacagini gosteren sirket. (bkz: bkm festival yapsin) ayrica bu sene konserleri yaydiklari tarihler sebebiyle de ulkemizin guzide festivallerini bir hayli zora sokacaklarini tahmin etmek de guc olmayacak.
 • konserlere davetiye aramanın başlıca sebebidir burası