• sevgilim klasik futbol cahili bir kız, maç izlemeyi sevmez, ofsayt fln ztn hak getire.. bırak onu futbol görmüş en vasat kız sorusu gibi "ya ne anlıyosunuz şundan, bi topun arkasında 22 kişi koşup duruyo deli danalar gibi" yorumunun bile bi tık altındadır.. öhm neyse.. o unutulmaz gecede yaşananlar özetle şöyleydi;

ben maçı izleyedururken o da etraflarda dolanıyor işte üşenip yapmadığı ne kadar iş varsa teker teker hallediyor.. bulaşıkları yıkamak, ütü mütü, yok eski ojeyi çıkarıp yenisini sürmek vs vs gibi dolu dolu bir vakit geçiriyor.. skorun bende yarattığı beyin uyuşması nedeniyle, tam hatırlamıyorum artık 5 mi olmuştu 6 mı, daha sonra yoruldu heralde bir ara geldi yanıma oturdu. akabinde durduramıyoruz biz bi tane daha yedik doğal olarak ve dönüp verdiği gayet masumanenin ötesinde, ultra safça sorusu tam da şu oldu;

- canım bu normal mi?
  • golf oynuyordum.

ne yapıcaz amk, mal gibi ekrana bakıyorduk.
  • gece playstation'da pes'i açıp, en kolay modda beşiktaş'ı seçmiş ve liverpool'a 9 atmıştım.
  • kız istemek. kuzenim için kız istemeye gitmiştik. televizyonda maç açıktı. ortam bayağı gerilmişti ama kızı almıştık.
  • 6. golden sonra yurttaki kafeteryayi terk etmistim. yukari cikana kadar iki tane daha yedi itoglu itler.

nedense bende 6-0 lik leeds yenilgisi kadar etki birakmamisti. cunku zaten sampiyonlar ligi'nde 6-0 la uzun sure rekoru elimizde tutmustuk. sadece bir hafta once slavia prag 7-0 yenilerek rekoru gelistirmisti ki, ama olmaz diyerek rekoru geri almistik.

leeds maci cok daha travmatikti. o zamana kadar besiktas ile boyle bir hezimet gormemistik. nouma'nin cildirmasi falan da guzeldi. reebok formalar vs.

hatta scala mac sonunda her zaman yaptirdigi rejenerasyon antremanini yaptirmisti. alti yemis adama yapilacak en agir seydi bu.
  • klasik türk ailesi olduğumuzdan çay içiyorduk. sanıyorum izleyenlerin bir çoğuda çay içiyordu. çayı bitirmiş olanlarda meyve yemeye artık hazırdı.
  • yarın okula gittiğimde arkadaşlardan atılacak laflara karşı kafadan senaryolar türetip kendimi onlara hazırlıyordum.
  • ulan kaç yıl oldu ya.

ben iki termodinamik dersini 30 defada filan geçtim üniversitedeyken. hadi termo ilk sefer sürpriz. bir şeyler anlattılar, işte termodinamiğin sıfırıncı yasası bilmem ne. böyle yakışıklı yakışıklı da yazınca insan bir şey sanıyor değil mi? yok la yok. a sistemi, b sistemi ile ısıl dengede ise, b sistemi ile ısıl dengede olan c sistemi ile de ısıl dengededir. bu kadar kanun. kamyon tekerine takoz gibi kitapta bu kısacık tarif ne kadar yer tutar, termodinamikten yolu geçen kaderdaşlarım bilirler. lan yeri gelmişken diğer yasaları da yazayım da ne kadar kültürlü, elit bir bey olduğumu dosta düşmana göstereyim. termodinamik dediğinin birinci yasası, enerji varken yok olmaz, yoktan var olmaz. termodinamiğin ikinci yasası hiçbir sistemin verimi 1 olamaz. termodinamiğin üçüncü yasası hiçbir cismin sıcaklığı mutlak sıfır olamaz. tabii kimsenin bahsetmediği termodinamiğin dördüncü bir yasası vardır ki kün feyekün de derler ama onu şimdi anlatmayacağım. bir de aldığı enerjiden fazlasını üreten motor icat eden konyalı motor ustalarından sonra bilim dünyası şoka düşüp bir ve ikinci yasaları biraz esnetmiş ama bu kadar kültür yeter.

neyse. şimdi bunları böyle yazınca insan 30 defa kalınacak ne var diyor la bunlarda ama tam öyle değil. ilk termodinamik sınavına felsefe parçalamaya giden nice koç yiğidin yıkılan hayallerini kim nereden bilecek di mi. hiç. bu arada en sevdiğim konudur alanımda termo ama işte kaldım bi sürü. benimkisi celladına aşık olmak, bağımlılık. sürekli termodinamik alıyorum. üniversitede son senem. termodinamiği geçersem okulu da bitireceğime inanmışım. tüm sülale tek yürek. 70 yaşında annanem bile termodinamik soruyor lan. adhsgjfsh. öhm. 7 kasım'da ilk vizem var. 6 kasım'da da liverpool maçı. 24 ekim'de liverpool'u istanbul'da yendi beşiktaş. serdar özkan filan acayip oynadı. ingiliz takımları ile türk takımı eşleşmesinden da çok korkarım ha. her yan top tehlike anasını satayım. leeds maçı var hemen aklıma gelen. bildiğin eziyet izlemesi ama tabii bunu o zamanki selçuk'a anlatmak ne mümkün. hesabıma göre izliyorum maçı. maç 23:30'da bitiyor. tabii ben artık yılların tecrübesi ile arkadaşla buluşuyorum, birlikte hızlıca bir göz gezdirip notlara ertesi sabah sınavda çocuğu koyuyorum. ya amına koyim yazdıkça sinirim bozuluyor. bana mantıklı geliyor o zamanlar bu. gerçekten bu yaşıma gelmem mucize.

oturduk arkadaşlarla maçı izliyoruz. ibrahim toraman filan bir sürü saçmalıyor ama leeds maçı gibi değil. leeds maçı bildiğin ömür törpüsüydü. sürekli bir dinamo kiev 90. dakika karambol hali. lee bowyer, eirik bakke, mark viduka, alan smith filan. yemin ediyorum hala göğsüm daralıyor aklıma geldikçe. ne diyordum, ilk yarı 2-0 bitti. çok kötü de gitmeyecek gibiydi ama sonra malum benayoun, gerrard, babel, babel ve crouch. lan nasıl küfürler ediyorum hakan arıkan'a. zaten bence o herif dünya kötüsü olsa o maçta yediği beddua ile cennetini garanti etmiştir. normalde nasıl taşağı geçilir böyle bir şeyin biliyorsun aga erkek ortamında ama beşiktaşlı 2 kişiyiz, başka kimseden çıt çıkmıyor. şimdi 8 yemişsin, bunun daha davası yapılmaz ama göte çarpar gol olur, adam önüne düşer gol olur, acayip talihsiz bir gece. hatta yazmaya da utanıyorum ama 1 damla yaş bile aktı gözümden. hayır beynimi sikeyim neyi de dert ediyorsam bilmiyorum.

arkadaşımı aradım, dedim ki aga ben sınava çalışacak durumda değilim. siktiret bi daha alırız dedi termoyu. ben sığırım ama arkadaş da sığır. hehe. dedim bari buluşalım da bir yerlere gidelim. tamam dedi. oturduk bir yerlere zıkkımlanıyoruz 5-6 kişi. masaya dışarıdan baksan dersin ki kesin oğlanlardan birinin sevgilisi aldatmış çocuğu, öyle bir bastırılmaya çalışılan keder, sessiz bir sinir var. sabaha kadar içtik. sessizlik oluyor, biri “evin yansın benayoun” diyor, herkes küfretmeye başlıyor. sabaha doğru çocuklardan birinin liverpool bayrağı vardı onu yaktık parkta. skjfsgjhfsgkhfs. tövbe tövbe ya. en gencimiz 21 yaşında. çocuk desen çocuk değiliz. bu yazdıklarımı sağlıklı bir dimağın anlamasına imkan yok lan. sabah bir çorba içtim. zurna gibi, küp gibi, sefil gibi, o rezil halde girdim sınava. öyle de prensiplerim vardır ha. o sınava girerim. sonra neler yaşadım, ne sıkıntılar atlattım ama hayatımda hiçbir sıkıntımı bu kadar kötü yönetmedim.

dönem sonu termo ii'yi aa ile geçtim. hayat işte. bir yerden alıyor, bir yerden veriyor... diyeceğim ama bir gülme geliyor. mesele doğru hazırlanma meselesiymiş. bilsem daha erken geçerdim lan. hayret bi şey.
  • gelmiş geçmiş bir maç. millet taşak geçiyor , beşiktaşlı bir sikik milletin annesine sövüyor. yemin ediyorum döl israfısın. diğer takımlarla taşak geçeyim , millet benim takımımla taşak geçince annelerine söveyim. tam bir ortadoğulu amk.
  • sinan engin: "liverpool maçı 5-0 oldu. benitez çıkmış "go go go" diyor kenarda. ya dedim ertuğrul'a bu ne utanmaz, terbiyesiz bir adam"
hesabın var mı? giriş yap