şükela:  tümü | bugün
  • karakter sınırlaması olmayan hali için : kasım 2016 itibariyle beşiktaş maçları başlıklarına diğer takımların maçlarının başlıklarından daha fazla entry girilmesi

şimdi geleyim kelamıma. şimdi beşiktaş'ın türkiye'deki taraftar sayısının galatasaray'dan ve fenerbahçe'den geride olduğu yıllardır bilinen, her sayı verilen sıralamada söylenen bir durum. o kadar da çok söylendi ki biz de bunu kabul edelim. sözlükteki yazar dağılımına baktığımız zaman da beşiktaşlı yazar sayısının diğer büyükleri tutan yazarların sayısından da daha fazla olduğunu söylemek pek mümkün değil. "rakam ver" derseniz veremem, 36 saat nöbetten geldim, pek araştırmacı gazetecelik yapacak gücüm yok şu anda.

son bir ayda beşiktaşın maçlarına girilen entry sayısı aynı hafta oynanan fenerbahçe'nin ve galatasaray'ın maçlarına girilen entry sayısından çok daha fazla oluyor. kaldı ki bu yazılan entrylerin en az yarısı da beşiktaşlı olmayanlar tarafından giriliyor. ne yani beşiktaşlı olmayanlar beşiktaşın maçına yazamayacak mı diye gayet demokratik bir görüşle karşı çıkmayınız hemen lütfen, çünkü gözüm kimsenin özgürlüğünün kısıtlanmasında filan değil. sadece beşiktaşın maçlarını izledikten sonra okuduğum entrylerin yarısı yok hakem sizi tuttu, siz tinercisiniz, nasıl koydu benfica/başakşehir tadında olunca okumak bir yerden sonra entry seçerek okumaya dönüyor. kaldı ki engellediğim yazar sayısı da iki elin parmaklarını geçmez sanırım bugüne kadar.

son haftalarda ligdeki tüm maçlara baktığımız zaman hakemlerin performansları çok kötü. buna itiraz etmeyi düşünen varsa iki kez düşünsün, çünkü düşününce itiraz etmekten vazgeçecektir. hakemler çok kötü, bu bir gerçek. hiç bir adalet kalmadı takımlar arasında; bir hafta bir takıma verilen sarı/kırmızı kart diğer maçta hakem tarafından verilmiyor veya daha ağır şekilde veriliyor. bu da bir gerçek. beşiktaş iki yıldır hemen her maçta üç büyüklerden belirli bir standartın üzerinde futbol oynayan tek takım. ama bu hala beşiktaş'ın maçlarının daha fazla izlendiğini düşündürmüyor bana. ama ne hikmetse hemen herkes beşiktaş maçı oldu mu entry girmekten çekinmiyor. bu entrylerin büyük bir kısmı da beşiktaşlı ve galatasaray/fenerbahçe taraftarlarının bu pozisyon sarı kart, lan sarı kart filan değil bak sizin şu oyuncunun yaptığı faule ses çıkarılmadı gibi mahalle atışmasının ötesine geçmiyor. sözlük formatının bir yerine koyuldu zaten, onu artık sallayan çok az kişi kaldı ama maç entrylerinde ekşi okumakla uyduruk herhangi bir spor sitesine yapılan yorumlar arasında gerçekten çok fazla bir fark kalmadı. buna her gün tanıklık ediyor olmak da ne yazık ki çok acı.

ben kimseye entry filan yazın demiyorum. sadece beşiktaşı tutan benim gibi yazar kişilerden bir dileğim var. galatasaray/fenerbahçeli olduğu yazdıklarından çok belli olan kişilerle lütfen mahalle ağzıyla dalaşmaya girmeyiniz. ellerine koz vermek oluyor ve gerçekten sözlükte maç entrylerini okumak artık keyif vermekten gittikçe uzaklaşıyor. evet galatasaray/fenerbahçe bu sene çok iyi top oynamıyor, onlar da mecburen bizi izliyorlar. sözlüğe de trollce yazarak bizi tilt etmeye çalışıyorlar. bırakın ellerinden geleni yapsınlar. bırakın hakem hatalarına "vay efendim tüpçü işte ayarladı her şeyi" , "yaa hep beşiktaşın hakkı yeniyor, gördük a**" yazsınlar. biz yıllarca hakem hatalarından dert yanarken bizi bir yerlerine takmayanlar bugün türkiye'de bugüne kadar var olmamış adil hakemlikten bahsetsinler. hakem hatalarında bence yıllar boyunca en çok çekmiş takım olan beşiktaş, hiç bir zaman hakemler bizim hakkımızı çok yediler, şimdi de başkalarını hakkı yensin demez. merak etmeyin sonunda herkes hak ettiği yere geliyor. hak ettiğinden fazlasına da ulaşan göt üstü çakılıyor sonra.

ülke zaten bok yoluna gidiyor. ekonomi batmış durumda, ohal'in biteceği yok, her gün şehit haberleri alıyoruz, herkes mutsuz... bir de üstüne maç entrylerinde gereksiz tartışmalarla şu güzel ortamı bozuyorsun olaylarına girmeyelim.

sonuçta bu yıl efendi beşiktaş yılı. bu ruhu bozmayalım, bozmaya çalışan diğer takımlara gönül vermiş kişilere de malzeme vermeyelim.

biraz uzun oldu kusura bakmayın, yazım hatası da bolca olması mümkündür, özür dilerim sizlerden.