şükela:  tümü | bugün
  • taraftarından futbolcusuna, yöneticisinden malzemecisine kadar herkesin hayatını karartan mağduriyettir. normalde hiçbir suçu günahı olmayıp hep doğruyu ve en iyisini yapan beşiktaşın önünün türlü türlü masa oyunlarıyla kesilmesinden oluşan mağduriyettir
  • bitmez amına koyim bitmez ya. adamı çileden çıkarır da bitmez. bir dinciler iki beşiktaş taraftarı. ağlamaktan helak olup kendilerinden nefret ettiriyorlar illa. delikanlı adam bu kadar ağlamaz lan yeter ya. sevinmek için sevmedik edebiyatı yapıp bu kadar ağlamanın manası ne amk. stadyum bomboş zaten. amaaan bunaldım abi, yeter ağlamayın lan. zaten gs troll'lerinden dolayı entry'lerin yarısını göremiyorum. bir de siz başlamayın yeter artık amk.
  • geçenlerde açacaktım bu başlığı ama bu ara bjk ile ilişkilerimiz iyi diye bozmak istemedim.

akp'li mağduriyeti mi daha çok bjk'li mağduriyeti mi diye düşünüyorum düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum.
  • çok net tespit geliyor;

kodaman bir işadamı taraftar locasına sahip olmamasından kaynaklanır. serdar bilgiliden başka puro içen taraftarımız bile olduğundan şüpheliyim aga. puro önemli, puro şart!
  • bir beşiktaşlı olarak artık bıktığım maduriyettir. tamam haksızlıklar oluyor hep beraber kahroluyoruz. bu ülke de böyle bir yer. ben en çok bu mağduriyet kalanına sığınıp yanlışların gorulmemesinden, yapılan primden sıkıldım. bunlar kulübü hedefe goturmedigi gibi yanlışların tekrarlanmasina da sebep oluyor. bu kulüpte başkanın, teknik direktörün bir kredisi vardır mevcut şartlar fazlasıyla olumsuz ve yapılan iş şartlara göre iyi ancak aynı şeyi futbolcular için söyleyemem. paralarını alamama durumunu hariç tutuyorum. futbolcu bu para alıyor futbol oynuyor. begenmiyorsa, parası az geliyorsa, hedefler küçük geliyorsa gidecek başka yerde oynayacak. bak almedia gitti. bu futbolcu futbol dışı hata yaptığında ceza verilecek. bizim çocuklar bunlar çok yürekten oynuyor falan olmuyor. ama bizim maçlarda hakemler hep yanlı hikayesi de futbolcuların hatalarını örtüyor. takımda arkadaşlık ortamı çok iyi denirken bir disiplin problemi ortaya çıkıyor. kısıtlı imkanlar dar kadro tamam biliyoruz da mağdur edebiyatı artık kesmiyor. şu galatasaraya karşı çatır çatır top oynayamiyorsan burada madur beşiktaşı sevenlerdir.
  • yine hortlayan durumdur.
  • bitmeyen mağduriyettir. öyle ki, mağduriyet ligi olsa beşiktaş akp spor un önünde açık ara şampiyon olurdu. debe ye giren şu entry deki mağduriyetlerinden sonra fark ettim ki aslında debe listesinde de mağdurlar. bu mağduriyetin getirdiği eziklikle her gün yeniden debeyi deniyorlar. ortalama bir galatasaray veya fenerbahçe entrysi çok rahatlıkla ilk 10 içinde debeye girebilirken mağdur beşiktaşlılar saçma sapan entryler ile liste içinde kendilerine genellikle 40+ en iyi ihtimalle 30+ içinde yer bulabiliyorlar. beşiktaşlı sevgili dostlar açsanıza bir başlık mağduruz, bizi engelliyorlar listenin sonundan anca debe’ye girebiliyoruz diye.

başarıları engellenmiştir ama bahsettikleri 1990 yılı itibarı ile 7 şampiyonluğu, 5 ikinciliği, 8 üçüncülüğü olan, 9 turkiye kupası finalinin 7 sını kazanan ayrıca 4 cumhurbaşkanlığı/süper kupa sı bulunan mağdurlardır kendileri. diğerler takımların kupaları masa başında almıştır ama nedense kendileri bu kadar kupa kazanırken o masa hiç orada olmamıştır, sportiftir! halbuki renksizler 2011 den önce o masayı o kadar sık kullanmışlardır ki artık nasıl bir kafa ise tescillenen şikelerini unutmuşlardır. tinerden bulanmış beyinleri ile diğer takımların statlarının nasıl yapıldığına bok atarken, aldıkları 50 trilyonluk katkıyı, başkanlarının malum şahsa el divan pençe biat konuşmasını unutmuşlardır. her takımda olduğu gibi kendi futbolcu ve yöneticileri de gülen operasyonunda tutuklanmış, daha 20 gün önce eski yöneticileri ve başkanlık adayları hakkında yakalama kararı çıkartılmıştır. ama kendi mantıkları ile diğer takımlar aynı sebeple cemaatci iken beşiktaşlılar cemaatçi değildirler. mağdurdurlar. mağdurlar demiş miydim? evet mağdurlar. yazık.

hakem mağduriyetleri ayrı, yorumcu mağduriyetleri ayrı, stat, renkli, teknik direktör, medya, bilumum mağduriyetleri ayrı ayrı bıktırmıştır.

edit: katkı değil sponsorluk(!)tu diyerek cumhurbaşkanı aracılığı ile hükümet katkısını kabul edenler için yeni bir mağduriyet yolu daha açılmış oldu. bir de fark öğretiyor!
    cumhuriyet: "erdoğan: hükümetimiz 50 trilyonluk katkı yaptı!"
    ayrıca cemaatcilerin yöneticiliğinden rahatsız olanların değil, başkanlık adaylığından mağdur olanların takımı için (bkz: beşiktaş)
  • oyle bir magduriyettir ki, adi konulamaz, tanimi yapilamaz.

kendilerinin iki macta ankaragucu'ne 10 gol attigi sezonda (4-0 ve 6-0), galatasaray ayni takimi nasil 8-0 yener seklinde tanimlanan bir magduriyettir. ayni sezonda besiktas'in konya'ya 7 atmasi ise tabii ki cok normaldir ve kimseyi magdur etmemistir.

neyse ki, ilahi adalet yerini buldu da, bir macta sike yapilmadan da 6 gol veya 8 gol atilabilecegini yakindan tecrube ettiler.
  • (bkz: coming)
  • futbolla zerre kadar ilgisi olmayan biri olarak beni kahkahalarla güldüren, mizahı ile devamlı en ilgisiz zamanlarda gülümseten mağduriyettir. bir takım şampiyon olduktan hemen sonra nasıl mağdur olur aklım almıyor. taraftarı da devamlı bu eğilimdedir. bitmek bilmeyen kozmik bir mağduriyet edebiyatıdır gider. geçmişte yapılan maçları, elde edilen skorları, yaşanan olayları hatırlattığımda öyle melül mahzun bakarlar insana; oysa benim gibi ilgisiz bir futbol düşmanına bunları anlata anlata kafa ütüleyen kendileri idi. mağdur olmak için bir anda unutulur tüm bunlar. bu bir mentalitedir aslında, bir yaşam biçimidir. bu kafa yapısına sahip mülayim insanlar beşiktaş çatısı altında toplanmıştır. bu mağduriyet bitmez.