şükela:  tümü | bugün
 • taraftarından futbolcusuna, yöneticisinden malzemecisine kadar herkesin hayatını karartan mağduriyettir. normalde hiçbir suçu günahı olmayıp hep doğruyu ve en iyisini yapan beşiktaşın önünün türlü türlü masa oyunlarıyla kesilmesinden oluşan mağduriyettir
 • geçenlerde açacaktım bu başlığı ama bu ara bjk ile ilişkilerimiz iyi diye bozmak istemedim.

  akp'li mağduriyeti mi daha çok bjk'li mağduriyeti mi diye düşünüyorum düşünüyorum işin içinden çıkamıyorum.
 • çok net tespit geliyor;

  kodaman bir işadamı taraftar locasına sahip olmamasından kaynaklanır. serdar bilgiliden başka puro içen taraftarımız bile olduğundan şüpheliyim aga. puro önemli, puro şart!
 • bir beşiktaşlı olarak artık bıktığım maduriyettir. tamam haksızlıklar oluyor hep beraber kahroluyoruz. bu ülke de böyle bir yer. ben en çok bu mağduriyet kalanına sığınıp yanlışların gorulmemesinden, yapılan primden sıkıldım. bunlar kulübü hedefe goturmedigi gibi yanlışların tekrarlanmasina da sebep oluyor. bu kulüpte başkanın, teknik direktörün bir kredisi vardır mevcut şartlar fazlasıyla olumsuz ve yapılan iş şartlara göre iyi ancak aynı şeyi futbolcular için söyleyemem. paralarını alamama durumunu hariç tutuyorum. futbolcu bu para alıyor futbol oynuyor. begenmiyorsa, parası az geliyorsa, hedefler küçük geliyorsa gidecek başka yerde oynayacak. bak almedia gitti. bu futbolcu futbol dışı hata yaptığında ceza verilecek. bizim çocuklar bunlar çok yürekten oynuyor falan olmuyor. ama bizim maçlarda hakemler hep yanlı hikayesi de futbolcuların hatalarını örtüyor. takımda arkadaşlık ortamı çok iyi denirken bir disiplin problemi ortaya çıkıyor. kısıtlı imkanlar dar kadro tamam biliyoruz da mağdur edebiyatı artık kesmiyor. şu galatasaraya karşı çatır çatır top oynayamiyorsan burada madur beşiktaşı sevenlerdir.
 • yine hortlayan durumdur.
 • yav he he.
 • oyle bir magduriyettir ki, adi konulamaz, tanimi yapilamaz.

  kendilerinin iki macta ankaragucu'ne 10 gol attigi sezonda (4-0 ve 6-0), galatasaray ayni takimi nasil 8-0 yener seklinde tanimlanan bir magduriyettir. ayni sezonda besiktas'in konya'ya 7 atmasi ise tabii ki cok normaldir ve kimseyi magdur etmemistir.

  neyse ki, ilahi adalet yerini buldu da, bir macta sike yapilmadan da 6 gol veya 8 gol atilabilecegini yakindan tecrube ettiler.
 • (bkz: coming)
 • futbolla zerre kadar ilgisi olmayan biri olarak beni kahkahalarla güldüren, mizahı ile devamlı en ilgisiz zamanlarda gülümseten mağduriyettir. bir takım şampiyon olduktan hemen sonra nasıl mağdur olur aklım almıyor. taraftarı da devamlı bu eğilimdedir. bitmek bilmeyen kozmik bir mağduriyet edebiyatıdır gider. geçmişte yapılan maçları, elde edilen skorları, yaşanan olayları hatırlattığımda öyle melül mahzun bakarlar insana; oysa benim gibi ilgisiz bir futbol düşmanına bunları anlata anlata kafa ütüleyen kendileri idi. mağdur olmak için bir anda unutulur tüm bunlar. bu bir mentalitedir aslında, bir yaşam biçimidir. bu kafa yapısına sahip mülayim insanlar beşiktaş çatısı altında toplanmıştır. bu mağduriyet bitmez.
 • son zamanlarda yine başlayan oluşum.