şükela:  tümü | bugün
 • bu ülkede futbol: gs ile fb’nin sözde düşmanlığı üzerine inşa edilmiş bir tiyatrodan ibaretti senelerdir.

  beşiktaş ve diğer takımlar ise bu gösterinin birer seyircisi olmaktan fazla bir anlam ifade etmedi.

  bu durum öyle bir hal almıştı ki artık mızrak çuvala sığmıyor ve ceza alanı içerisinde bir beşiktaşlı futbolcuya uçan tekme atılmasına rağmen o çalmayan düdüklere artık kılıf dahi bulunamıyordu.

  son 20 senelik döneme damga vuran hakem hatalarının irdelendiği programlarda; mağdur her ne hikmetse hep beşiktaş ve diğer anadolu takımları olurken, kazanan hep bu iki takımdı.

  süleyman seba ekolünün taraftarı ise bu haksızlıklara aynı şekilde mukabelede bulunmak yerine, bu iki gasıp takımın taraftarına hep adaletli olmayı öğütledi.

  nasıl oldu ne ara oldu bilmiyorum ama adalet artık ne beşiktaş ne de diğer takımların zerre kadar umurlarında değil.

  geçen sezon şikeden çok çeken trabzonspor’un forumlarında bile bursaspor’a yenilelim diyen taraftarlar vardı.

  diğer anadolu takımları da artık sizden öğrendiği her türlü sahtekarlığı ve hatta topu oyundan çalmayı bal gibi yapıp; bilhassa kendi sahalarında hakemi bile etki altına almayı başarıyor.

  bunun sonucunda da ne gs ile fb ne de başka bir takım artık o küçümsenen anadolu takımlarının sahalarında kolay galibiyetler elde edemiyor.

  bu iki sözde düşman takımın taraftarı da beşiktaş’ın maçlarını didik didik edip, hakem hatalarını aramakta buluyor çözümü. hoş buldukları da taç hırsızlığından öteye gitmiyor ya.

  peki şimdi anladınız mı her an hakem tarafından puanınızın çalınabileceğini düşündüğünüz bir maçta sakin kalabilmenin ne kadar zor olduğunu ve senelerce sizden gayrı takımların nelerle mücadele ettiğini?

  yıldırım demirören sayesinde beşiktaş’ı hakemler kolluyormuş da ondan iyiymişiz. hadi bu dönemde kimin kaç kupa aldığını da bir kenara bırakıp federasyon başkanlığının haksızlığa sebebiyet verdiğini kabul edelim. bu durumda da haluk ulusoy’dan nedense hiç bahsetmezsiniz.

  o takım avrupa’da kupa aldı deyip işin içinden çıkarsınız ama fatih terim ilk sezonunda çalıntı puanlarla şampiyon olmasaydı acaba bugün bir imparatorunuz olur muydu diye sorsak cevap veremezsiniz.
 • türk futboluna can verecek bir devrimdir.

  ve aynı zaman da türk futbolunun ilerlememesini, başarısız olmasını isteyenleri, türlü türlü algılar yapan insanları kudurtan bir devrimdir.
 • yaklaşık on gün önce yazdığım entry ile +1 dediğim olgudur

  (bkz: #74508810)
 • şimdi moda beşiktaş taraftarına itici, görgüsüz vs. demek.

  yahu bu taraftar; lehine hakem hatası yapıldığında eyyam yapma hakem diye bağırırken, siz tarihin gördüğü en rezil hakem hatalarının yaşandığı maçta 7 kişi kalan trabzonspor’a oley çekenlersiniz.

  trabzonspor’un yerlilerini ayartıp şampiyonluklar alırken ne güzeldi oysa ki trabzon değil mi?

  türk futbolunda köpek taklidi yapan iki topçu oldu; biri melo diğeri de mehmet topuz. inanın sizden başka hiçbir camia bu tip hareketlere tahammül etmez, anında o topçuları kapı önüne koyardı.

  ama şimdi konya ali turan’a, trabzonspor burak yılmaz’a, akhisar mustafa yumlu’ya sahip çıkıyorsa; bu da sizin eseriniz.

  bu ülke penaltı aldırmak diye bir şeyin olduğunu sizin alexlerinizden, ariflerinizden öğrendi; bu sahtekarlıkların adına da profesyonellik dediniz. bundan sonra uğraşın bakalım.

  diğer takımların taraftarları şunu bilsinler ki: bu fanatik insanların derdi beşiktaş taraftarının iticiliği filan değil.

  bunlar istiyorlar ki haksızlık olsun, hep bizim lehimize olsun. hakkınızı gasp edip, güya birbirimize düşmanlık yapalım. bir sene birimiz diğer sene diğerimiz şampiyon olsun ama bu düzen hep böyle devam etsin.