şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş yoklukla mücadele ederken, "para komidinin üstünde feda" , "ehehe beşiktaş bu sene küme düşer." şeklinde geyiklerin döndüğü dönemde, futbolu ve beşiktaş'ı çok iyi bilen güntekin onay tarafından müthiş bir öngörü ile söylenmiştir.

bu dönemde beşiktaş, başka "büyükler" gibi 8., 10. olmamış, taraftarı kulübünü satmamıştır.
  • yeni duyduğum bir söz. bir islam çupi vecizesi gücünde değil tabii. yalnız benim anlamadığım şey şu: bu "para komodinin üstünde" muhabbetini galatasaray camiası yaptı. statsız kaldığında 8. olan camia da galatasaray camiası. her başarısızlıkta kulübünü satan iyi gün taraftarı da galatasaray taraftarı. buna rağmen bu başlığa yazan beşiktaşlılar neden açıkça galatasaray'ı işaret etmekten imtina ediyor da, "diğer büyükler" diyerek yuvarlıyor. belki psikanalistler yardımcı olabilir bunun cevabını bulmakta. özellikle 2000'lerin başlarından itibaren yıllarca galatasaray'a yardım ve yataklık yaptınız: "kupa bizim lig sizin" goygoyu, papermoon buluşması, "el değmemiş lig istiyoruz" adı altında fenerbahçe'yi baypas etme kampanyası, vs vs vs.
    godoşluk böyle böyle kanınıza mı işledi acaba?

not: ooo fiko'nun yalakaları da gelmiş. koçum, ben seba geleneğinden gelen beşiktaşlılarla muhatap olurum. bilgili'yle doğup demirören'le gelişen piçlerle değil. başka kapıya.
  • çekilin ben psikanalistim.

beşiktaş puan kaybetsin diye dua edilmesinin sebebi bu, bu, bu ve budur beyler. rakibi ile yaptığın rekabete bile saygı duymayan bir diktatörün paralı köpekleri şimdiden havlamaya başlamış bile.

(bkz: köpek havlama)
  • o kadar da kutsiyet atfedilecek bir söz değil.

futbolda suyun akış yönü çok çabuk değişebiliyor. chelsea'nin yaşadığı travma, şampiyonlar ligi finalisti dortmund'un geçen sene kümede kalmaya oynaması bunların hepsi futbolda yaşanan şeyler.

stadını açmasıyla beraber beşiktaş 'ın bir ivme yakalayacağı öngörülüyordu. sonsuza kadar 3. olmayacak beşiktaş.

şu an beşiktaş galatasaray'ın 11 / 12 sezonundaki bulunduğu noktanın üzerinde . doğrusu ibre bu sezon ve gelecek sezon beşiktaş'ı gösteriyor.

aslında beşiktaş şu açıdan şanslı , gözlerinin önlerinde çok iyi bir örnek var : galatasaray. yapmamaları gereken her şey açık seçik önlerinde.

hedef sürdürülebilirlik olmalı.
  • bu nasıl bir ezikliktir amk ya, lafın üstünden iki sezon geçmiş, bu iki sezonda adamlar iki kere üçüncü olmuş, "şerefli üçüncü" diye lakap takılmış, derbilerin çoğunda tokatlanmış, bu sene şampiyonluğa oynayınca güntekin onay'ın üç sene önce bilmem hangi tarihte söylediği lafı gündeme getiriyor..

tam bursaspor, trabzonspor vs. taraftarı ağızları bunlar.. adamın içerlediği, hatırladığı şeylere bak lan.. kendi taraftarı anadolu takımı muamelesi yapıyor kulübüne, sonra biz diyince kızıyorlar..

gs'liyim.. 4. yıldız muhabbeti olmasa; sırf bu bjk'lilerin çapsız, hazımsız, leş tavırları yüzünden fener'in şampiyon olmasını isteyeceğim neredeyse.. böyle ufak hesapların adamlarına yakışmıyor şampiyonluk falan, başarıyı hak etmiyorlar mk..
  • gsli malları ortaya çıkarmış sözdür.

behey mal! adam 2 sene önce bunu söylerken beşiktaşın yaptığı doğru yatırımların öyle yada böyle karşılığını kısa&orta vadede alacağını düşünerek iddia etti.(mahalleler arası lig mi lan bu 1 sene içinde rakiplerin puan kaybetmen için dua eder hale gelsin?) haklı olduğunu da bu aralar senin götünü yalama isteği duyduğun diğer renklinin taraftarlarının sivastan medet ummasından anlıyoruz değil mi ?

dört yıldızı makatına giresice seni!
  • bir galatasaraylı olarak 2 sene önce ben de söyledim bunu. aha yazıyor dayıya sor. bunu anlamak için deha olmak gerektiğini bilmiyordum.

15 yaşında falansanız şaşırmanız normal de, okumanız varsa bir zahmet wiki ya da tff'nin sitesinden şampiyonluk kronolojisine bakarsanız zaten her 2-3 senede bir üç büyüklerden bir tanesi ligi domine ediyor. beşiktaş'ta bu 6-7 seneye kadar çıksa da, eninde sonunda şampiyon olacak lan bu takım.

şampiyonluk yarışı verdiğin takımın senin puan kaybını beklemesi kadar normal bir şey yok zaten . sanki bana 5 sene üst üste şampiyon olmuş ya da sezon ortasında 20 puan fark yapmış gibi, gelmiş kehanet teyit ettiriyor ya.
  • ya yazmayayim yazmayayim diyorum ama bu besiktasli bir kisim taraftarlar resmen en antipatik taraftar/takim sirlamasinda fenerbahce ile kapisir duruma geliyorlar. belki de yillardir pek siklenmedikleri icin istedikleri budur bilemiyorum acikcasi. iyi ki bu sene takimlari hem galatasaray'dan hem fener'den iyi oynuyor. goren de sanki sampiyonlugu subat ayinda garantilediler, yillardir bu lig de sampiyon oluyorlar sanar.

ey besiktaslilar siz bu sene ligi muhtemelen sampiyon bitireceksiniz, tadini cikarin. ama... bak bu ama onemli. sizin bu sampiyonlugunuzun ana sebebi sizin mukemmel top oynamaniz degil bunu da lutfen kavrayin.

son sampiyon galatasaray'in kadrosu gecen sene cok mu farkiydi? hayir, sadece melo farki vardi. e bu ayni galatasaray gecen sene besiktasi iki macta da maglup etmedi mi? e bu sene ne degisti de o ayni galatasaray bu kadar aciz bir takim halini aldi? bunun milyon tane sebebi var ama bu basligin konusu degil. sonuc olarak galatasaray'in kendi ic sorunlari var, bundan dolayi sampiyonluk yarisindan erken koptu belki hic giremedi bile.

diger sebepe gelelim. fenerbahce. gecen seneki kadrolari yanlis hatirlamiyorsam iki macta da besiktasi maglup etmisti tipki galatasaray gibi. adamlarin kadrosu gecen seneden farkli mi? cok farkli hem de iyi yonde. ama... bak burada bir ama daha var. adamlarda koysan besiktas'in u21 takimini yonetemeyecek bir teknik adam var. her mac o guzel kadroyu degisik bir sebeple pic etmekle mesgul. o da diger basliklarin konusu.

pekiii besiktas'a gelelim. bu besiktasin kadrosu gecen sene cok mu farkliydi? hayir, bu sene en goze batan degisiklik demba yerine gomez oynuyor. simdi elinizi vicdaniniza koyun ve soyleyin besiktasli kardeslerim; sampiyonluk icin yaristiginiz dogru duzgun bir rakibiniz oldu mu bu sene?

ek: hakkini verelim, bu sene ligde en iyi top oynayan takim besiktas, haklari olan sampiyonluklari da helal olsun ama fazla abartmayalim derim, travmasi daha beter oluyor sonra.
  • korkudan totem gibi baslik acan bir tinerci zirvasi, puan kaybedekcisiniz kocum bunun icin ne duaya ne de muneccim olmaya gerek var.