şükela:  tümü | bugün
  • beşiktaş'taki deniz müzesi'nde 3-11 şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan festivaldir. hayırlı olsun.
  • malesef çok çok yavan olan etkinlik. göstermelik birkaç dergi, plak, eski para, kartpostal ıvır zıvır, bol bol bestseller ve buz gibi kitapçılar gördüm ben. 1 lira bile harcamadan çıktığım sahaf etkinliği de hatırlamıyorum, ilk oldu.

abi sizi zorla mı oturttular hakikaten oraya?
  • üsküdar sahaf festivali'nden bir nebze iyi olacağını umduğum etkinliktir zira üsküdar'dakinde gözlerimin aradığı bazı sahafları burada bulmayı umuyorum.

son dönemde sahaf festivallerinin geneli dikkatli olmazsanız piyasada bol miktarda bulunan yeni baski kitapları internet ortamından daha pahalı alabileceğiniz yerlere dönüştü, zevkinize göre bir eser bulmak istiyorsanız kıyı köşe, arka raflar bakmanız gereken yerlerin başında geliyor. önlerde ne hikmetse yeni çıkmış çok satanlar var. kitabın yani sıra kart, eski haritalar gibi pek çok şeyi de meraklısı buralarda bulabilir. ilgisiz ve bilgisiz "satıcıları" görmemeyi umut ettiğim ortamlardır.

hafta içi gitmek istediğim festivaldir.
  • bir kelime düşünün ki hem anlam olarak yanlış kullanılsın, hem de etkinliklere yanlış haliyle bu kadar çok ve sık malzeme edilsin.

(bkz: festival)
  • bir merak bugün gittiğim şeydir. evet evet, şeydir. festivalden gayri her naneye benziyor zira. bunu söyleme nedenim, sadece katılımcıların az olması değil. katılımcıların, katılımcı olduklarından bihaber davranmasından kaynaklanıyor.

tezgaha rastgele 'dizilmiş' birbirinin altınca can çekişen kitap yığınlarından ibaret bir topluluk var ortalıkta. öyle ki, ben, satıcılardan daha çok ilgilendim kitaplarla. ezilmişleri düzelttim falan.

orta yaşlı hatunlara yürüme derdiyle alakalı alakasız plakları birbiri ardına, yüksek sesle çalan tipleri saymıyorum bile.

ya standlar bedavaya verilmiş, ya cüzi bir ücret mukabilinde ya da sahafların pek umurunda değil.

hâsılı; saçma sapan bir organizasyondur, gidilmemesi tavsiye olunur.