şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • 11 aralık 2018 galatasaray porto maçı adlı başlıkta rahatlıkla görebileceğiniz tespit.
  adamlar resmen nefret kusuyor.
  beter olun, el siki ile gerdek, biz geçen sene kazandık, berbat futbol oynuyorsunuz benzeri cümleler ile iletişim kurmaya çalışıyorlar.
  olum manyak mısınız ?
  hadi tamam biz de rakibimiz yenildiğinde dalga geçiyoruz. ama gidipte bir maçta başlığın altına 50 entry yazıp beter olun! allah belanızı versin yazmıyoruz.
  bence kesinlikle psikolojik bir durum söz konusu.
 • galatasaray taraftarının beşiktaş aşkına yazık ediyor salaklar. (ulan hepimiz birbirimizin aynısıyız ne kasıyorsun)
 • galatasaray taraftarının karaktersizliği ve kalitesizliğinden kaynaklıdır

  biz de isterdik ki centilmen, götü arşda olmayan bir rakibimiz olsun, eskisi gibi üzülelim onlarla ya da sevinelim ama senin başarını küçümseyip benzer durumda kendisi göte geldiğinde söylenenler az bile kalıyor

  psikolojik destek alması gereken kesim galatasaray taraftarıdır. özellikle de sanki tüm gs ve bjk taraftarlarını incelemiş de genelleme yapıp başlık açmış olanları.
 • demin, galatasaray-porto maçı'nın bitiminde güldüğümü gören oğlum şunu sordu: 'baba, eskiden de galatasaray'ın kaybetmesine seviniyor muydun?'
  'hayır.' dedikten sonra sebebini açıkladım: 'galatasaray, uefa kupasını kazandığında, kendi takımım şampiyon olduğunda bile hiç yapmadığım halde konvoya çıkmıştım. eskiden avrupa'da hangi türk takımı oynuyorsa onu tutardık. ne zaman ki, galatasaray taraftarları, 'haddinizi bilin... bizim uefa kupamız var... 8-0 ehe mehe...' demeye başladı, işte ondan sonra, bunların avrupa'da kepaze olmalarına sevinmeye başladım.'
 • bursaspor nefretidir o.

  galatasaray olsa duramazsın.

  (bkz: zalad gelsin sizi kurtarsın)
 • bak bak adamın ilk cümlesi hakaret direk. üstelik entry sinde her türlü psikolojik defekt var. kadına hakaret ediyor, genelleme yapıp iftira atıyor, her cümlesinde bir küfür var ve ne nefreti diyor. olum bir sakin ol futbol bu, spor yani hani hayatın anlamı değil.
 • beşekeliler dikkate alınmak istiyorlar.

  halbuki herkes bilir ki bir yerde galatasaray varsa galatasaray vardır ve galatasaray konuşulur.

  arada kendinizi harcatmayın.

  sempatiksiniz falan. öyle görüyoruz sizi yıllardır. yani meselemiz yok sizinle

  bence bşk’liler tribünde yaptıkları kültür fizik ve boğaz egzersizi şovlarıyla sempatik şeyler olarak hatırlanmalılar.
 • 1) yıllardır beşiktaş türk futbolunda 3. büyük olarak varolur ve bu sırada galatasaray sportif anlamda beşiktaştan objektif şekilde daha başarılıdır, ve hatta sportif anlamda ciddi ve sürdürülebilir bir başarı elde edemeyen beşiktaş için bu açık mütevazilik, efendilik, semt takımı olma gibi kavramlarla kapatılmaya çalışılacaktır ve hatta en önemli açık kapama aracı olarak da “tribün” faktörü ön plana çıkar, ve taraflı tarafsız bütün kesimlerin sempatisini kazanan çarşıbu şekilde popülerleşmeye başlar.
  2) beşiktaş dönemsel olarak sportif anlamda iyi bir ivme yakalar, başarılar elde etmeye başlar’ çarşı’nın popülaritesinin yerini artık başarılı futbol almıştır. bu sırada yıllardan beridir süregelen başarıya açlık ve haklı olarak rakip takımlara/taraftarlara imrenme egosu dengesiz ve abartı sevinç olarak ortaya çıkar ve aşırı olan her ego gibi bu ego da yavaştan iticilik kıvamına bürünür.
  3) zamanında sportif anlamda ciddi başarılar elde etmiş ancak dönemsel olarak bok gibi bir dönemden geçen galatasaray taraftarı bu başarıyı ‘türkiyedeki tüm başarılar galatasaray’a ait olmalıdır’ egosuyla eleştrir ve karşı tarafla dalga geçmeye başlar.
  4) zaten sportif açıdan yıllardan beridir egosu doymamış beşiktaş taraftarının kendisiyle dalga geçilen bu tutum karşısındaki tepkisi hırsa, nefrete ve kine bürünür.

  not: çok benzer bir hırs/kin/nefret duygusu chp seçmeni karşısında akp seçmeninde de vardır.
 • galatasaray ‘lı arkadaşlarının paylaşım ve görüşlerinden ileri gelen duygusudur.
 • galatasaray taraftarının beşiktaş'ı pek iplemediği için olan nefret.