• medyamiz tarafindan israrla gozardi edilen ama besiktas taraftari tarafindan bagirlarina basilan turkiye'nin su an itibari ile en iyi tekerlekli sandalye basketbol takimi. borc altina girip milyonlarca dolarlik transferler yapmaktansa turk sporuna boyle bir katkida bulundugu icin besiktasli olmaktan gurur duyuyorum...

maclarda acilan pankartlar sanirim ne demek istedigimi biraz daha iyi anlatiyor...

"birakin hayat sizden ders alsin"

"besiktas aski engel tanimaz"
  • 2004-2005 sezonu türkiye şampiyonu, üzerlerindeki formayı sonuna kadar hakeden, rakipleriyle birlikte azimleriyle, mücadeleleriyle hayranlık uyandıran takım. son olarak geliri bu takıma harcanmak uzere bileklik satışı yapıyor kulüp.
  • zamaninda milli takimi temsil ettigi icin armasinda ay yildiz tasiyan buyuk kulube ayni onuru bir kez daha yasatan, futbol takiminin dustugu duruma inat onur ve gurur mucadelelerinin meyvelerini hakederek alan adam gibi adamlarin takimi. engelliler basketolunun en onemli iki ismi isvicre ve isvec milli takimlarinin yillik turnuvasina ilk kez bir klup takimi cagiriliyor. bu takiom da ne mutlu ben ve benim gibi besiktaslilara ki besiktas tekerlekli sandalye basketbol takimi.

ama emin olun orada onlar sadece besiktas icin degil, turkiye'de gormezden gelinen, ihmal edilen, unutulan milyonlarca engelli icin terlerinin son damlasina kadar mucadele edecekler.

http://www.bjk.com.tr/tr/haberler.php?h_no=6373

edit:besiktas'li olmakla ovunen biriyim, ancak bu entryden lutfen bir ovunme anlami cikarmayin. diger buyuklerin, fenerbahce'nin,(edit 2), trabzonspor'un, bir engelliler subesinin olmamasi ovunc degil ancak uzuntu ve utanc kaynagi olabilir. kim o buyuk derbilerin sahaya yureklerini koyan , para icin degil, hayat icin, takim sevgisi icin oynayan bu adam gibi adamlar (edit 3) arasinda olmasini istemez ki?

edit 2: yeni kurulan galatasaray tekerlekli sandalye basketbol takımı bu sene ikinci lig a kategorisinde mucadele etmeye baslamis. galatasaray'i kutluyorum.

edit 3: adam gibi adamlar yerine insan gibi insanlar demeliydim, zira bu takimda en adam gibi adamdan yurekli yasemin can da oynuyor.
  • antrenoru mehmet onut tür.
  • tek kadin oyuncusu icin (bkz: yasemin can).

(bkz: birakin hayat sizden ders alsin)
  • 5-6-7 mayıs 2006 tarihlerinde istanbul'da düzenlenecek olan avrupa şampiyon kulüpler kupası finalleri'nde mücadele edeceklerdir.
  • (bkz: #9694556)
    (bkz: #9697562)
  • televizyonda izlediğim bir maçları sırasında o "özürsüz" hallerinden utanıp, "sağlam(!)" halimle onlar kadar olamadığımı gördüğüm, hayata bakışlarına hayran olduğum basketbol takımı.
  • bugün oynanan andre vergauwen kupası final maçında cs meaux'a 65-56 yenilerek ikinci olmuştur. beşiktaş, aynı kupada geçen sezon üçüncü olmuştu. umarım bu pırıl pırıl insanların hak ettikleri verilir. sağolsunlar göğsümüzü kabarttılar.
hesabın var mı? giriş yap