şükela:  tümü | bugün
  • konpi adlı yazar arkadaşımızın yaptığı ve benim de kesinlikle katıldığım tespittir.

    beşiktaş asla ve asla küçümsenebilecek bir takım değildir ve sonuç itibariyle 3 büyüklerden biridir ancak gerçek şu ki galatasaray ve fenerbahçe'nin hep gölgesinde kalmıştır. bu eziklikleri kapatabilmek için de öylesine ağlak ve öylesine kezban rollerine bürünmüştür ki herkese illallah ettirdiler.

    son dönemde yaşanan milli takımdan fatih terim'in kovulmasından sonra şenol güneş'in gündeme gelmesiyle hemen başlamışlar "beşiktaş'a karşı başlatılan sistematik savaş" diye. aynı senaryo çok değil bir kaç yıl öncesine kadar galatasaray'ın başına geldi hem de fırtına gibi esip geleni geçeni tokatladığında ama o zaman da kafayı kuma gömüp milli duyguları öne sürmüşlerdi.

    bir yazar da yazmış fenerbahçe de galatasaray da birbirlerinin yerine beşiktaş şampiyon olsun istemişler ama istemelerine rağmen beşiktaş ikisini de üst üste koymuş da şampiyon olmuş(!) lan açık açık söyledin işte ikisi de istedi, sen nasıl bu ortamda üst üste koyup da şampiyon oluyorsun?

    türkiye futbolundaki şampiyonlukların 1959'dan bu yana sayılmasına rağmen beşiktaş'a geçmişten verilen 2 şampiyonluk, sürekli şerefli ikincilikler diye ağlamaları*, her şeyde alınmaları, yapılan her şeyin kendilerine karşı komplo olarak görmeleri vs. saymakla bitmeyecek olaylardan sonra bence kesinlikle bu ünvanı hak etmişlerdir.