şükela:  tümü | bugün
 • sınırlamaya takılmasa "beşiktaş türkiye kupası ve süper kupa organizasyonlarından çekilsin kampanyası" olacak idi..

  değerli beşiktaş taraftarları, sayın başkan fikret orman ve kulübümüzün pek kıymetli yöneticileri...

  keyif veren bir futbol ve şampiyonluk parolası ile yürüdüğümüz bu yolda;

  -takımda kavgalar ve çekişmeler yaşandığı iddiası,

  -rehavete kapılmamızı sağlamak adına erkenden şampiyon ilan edilmemiz,

  -resmi teklif dahi bulunmayan futbolcularımıza dünya devlerinin kancayı taktığı ve takımda ayrılıklar yaşanacağı iddiası

  artık kanıksadığımız bir psikolojik sindirme hareketinin parçasıdır.

  ancak görülmektedir ki beşiktaşımızın kıymetli ve cefakar taraftarı sosyal medya dahil olmak üzere her ortamda hor görülmektedir. takımını desteklemekten bir an olsun geri durmayan bu taraftarlar gözü gibi baktığı, uğruna marşlar bestelediği kıymetli oyuncularına müdahale edildiğinde, bıçaklar ile saldırıldığında dahi galeyana gelmemiş; hukuka aykırı herhangi bir tutum içerisinde olmamış, beşiktaşlı duruşundan ve efendilikten hiçbir zaman ödün verilmemiştir.

  tüm bu gerçeklere rağmen kulübümüzün başarılarını gölgelemek adına rakip takım taraftarının çıkartmış olduğu saha olayları neticesinde bir maç seyircisiz oynama cezası verilmiştir. beşiktaş yönetiminin bu gidişata bir dur demesinin zamanı gelmiştir.

  maddi - manevi herhangi bir getirisi olmayan süper kupa ve türkiye kupası organizasyonlarından derhal çekilmek lüzumu doğmuştur. uefa'nın sergilediği adaletsiz ve hukuksuz yaklaşımın türkiye futbol federasyonu ve kurullarınca da sergilendiği üzüntüyle karşılanmıştır.

  zannediyorum gelinen şu noktada beşiktaş taraftarının yegane isteği süper kupa ve türkiye kupası organizasyonlarından çekildiğimizin açıklanmasıdır.

  saygılarımızla..

  edit: kulübümüzden gerekli açıklama geldi. sanıyorum itiraz neticesinde umduğumuz şekilde bir çekilme kararı açıklanacak.

  açıklama şu şekilde;

  "profesyonel futbol disiplin kurulu'nun süper kupa maçında yaşananlar nedeniyle kulübümüz ve başkanımız fikret orman ile ilgili haksız kararlarına yönelik bugün tahkim kurulu'na itirazda bulunulacak ve yasal süreç sonuçlandıktan sonra gerekli açıklamalar yapılacaktır.

  kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız.

  beşiktaş jk"
 • sözlükte futbol muhabbeti baydı artık.
 • fazla olacak tepki. bence bu organizasyonlarda kendi evi olmayan maçlara seyirci götürmemesi ve kadro olarak en asgari kadro ile katılması önemli ve yeterli bir tepki olur diye düşünüyorum.
 • (bkz: süt kupası)

  (bkz: süter kupa)

  nasıl olsa alamıyoruz çekilelim bari amk.

  (bkz: bu kupalar için fazla şerefliyiz)
 • bunlar saçma sapan aziz yıldırım tripleridir. yıllarca ondan gördük. gerek yok böyle saçma sapan işlere. kafalarına vura vura kupaları almak daha iyi sanki.
 • super ligdende cekilsin aq
 • cekilmesine gerek yok.

  paf takimiyla cikip, heryere gereken mesaj verilir.

  hem de ceza, kamuoyu baskisi vs ile ugrasmazsin.
 • süt kupasına tamamı altyapıda oynayan oyuncuların karması ve altyapı hocalarıyla katılmak daha doğru olacaktır. adına süper dedikleri dandik kupa ise olmasa da olur. beşiktaş şampiyon olur veya altyapıdaki genç kardeşlerimiz süt kupasını alırlarsa yine bu dandik kupaya altyapı takımlarımızdan oluşan bir karmayla çıkmak mantıklı olacaktır. evet.